ابر خصوصی Multi-Tenant vs Single-Tenant VMware, بیا سایت ایران

ابر خصوصی Multi-Tenant vs Single-Tenant VMware

رایانش ابری مزایای بی شماری دارد و هر سال ، شرکت های بیشتری در حال تغییر هستند. س Theال این است- آیا باید معماری چند مستاجر در مقابل تک مستاجر را انتخاب کنید؟

به دلیل مجازی سازی ، راه حل هایی مانند VMware Private Cloud محیط های چند مستاجر را بسیار بیشتر به موارد تک مستاجر نزدیک می کند قبلا بود با این حال ، چند تفاوت مهم می تواند تعیین کند که چه چیزی کسب و کار شما را بهتر تکمیل می کند و نیازهای سازگاری آن بهتر است.

بیایید VMware چیست را بررسی کنیم ، مزایا و معایب معماری چند مستأجر و تک مستاجر را مورد بحث قرار دهیم. معماری ، و چارچوبی را برای تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام برای کسب و کار خود استفاده کنید معرفی کنید. ؟

می توانید معماری تک مستاجر را به عنوان یک اکوسیستم تجاری به جای اشتراک مستقیم منابع تصور کنید-مانند ساختمانهای جداگانه در همان خیابان “سرور” ، جایی که هر ساختمان هنوز کنترل کامل بر عملیات خود و دفاتر شخصی خود را در داخل دارد.

مزایای اجرای یک محیط مستاجر

به این ترتیب ، اجرای کسب و کار شما به صورت منفعت بسیار است- محیط مستاجر:

 • امنیت : از آنجا که داده های شما کاملاً از داده های دیگران جدا است ، احتمال بسیار کمی وجود دارد که شخصی بتواند دسترسی غیرمجاز به دست آورد. به همین دلیل است که ابرهای خصوصی تک مستاجر بسیار امن هستند.
 • عملکرد : مزیت بزرگ ابرهای تک مستاجر این است که قدرت پردازش را با هیچ کس دیگر به اشتراک نگذارید ، در هر زمان عملکرد بسیار قابل اعتماد را برای شما فراهم می کند.
 • سفارشی سازی : اجاره مجرد به شما کنترل بیشتری بر محیط خود می دهد که شامل سفارشی سازی های آینده ، ارتقاء سخت افزار و به روز رسانی نرم افزار می شود.
 • پشتیبان گیری : پیکربندی فرایندهای پشتیبان گیری و بازیابی مناسب در یک محیط مستاجر بسیار ساده تر است ، زیرا می توانید یک کپی از فایل های خود را در قسمت اختصاصی سرور بگذارید.
 • مهاجرت : در شرایطی که محیط شما در یک مستاجر منفرد است ، می توانید بعداً آن را به سرور اختصاصی یا راه اندازی خود میزبان منتقل کنید.

معایب اجرای یک محیط مستاجر

با تمام مزایایی که معماری تک مستأجر ارائه می دهد ، چند اشکال نیز برای شما وجود دارد. باید در نظر داشته باشید:

  هزینه : از آنجا که پیاده سازی و حفظ یک محیط مستاجر مستلزم مشارکت و منابع بیشتری است ، اغلب هزینه های قابل توجهی بیشتر از چند مستأجر است.

 • تعمیر و نگهداری : به طور کلی ، محیط های مستقل مستلزم انجام به روز رسانی های بیشتر توسط مشتری است (مگر اینکه از راه حل کاملاً مدیریت شده استفاده شود).
 • کارآیی : در حالی که قابلیت اطمینان بیشتری در عملکرد با محیط های تک اجاره ای وجود دارد ، اغلب استفاده از آن حداکثر نمی شود و تمام قدرت پردازش اضافی بدون استفاده باقی می ماند.

خط پایانی: محیطهای مستاجر اغلب توسط شرکتهایی استفاده می شود که نیاز به اطمینان کامل از امنیت داده های خود دارند و به دسترسی مداوم به قدرت پردازشی قابل توجه نیاز دارند.

برای بقیه ، مزایای معماری چند مستأجر می تواند جذاب تر به نظر برسد.

What is Multi-Tenant VMware Private Cloud

ابر خصوصی VMware چند مستاجر چیست؟

تمدید استعاره ساختمان اداری ، یک محیط چند مستأجر زمانی است که مستاجران خود ساختمان نیستند ، بلکه ادارات داخل یک ساختمان هستند. البته ، هر کدام هنوز جدا هستند ، اما می توانید ببینید چگونه آنها کنترل کمتری بر محیط مشترک دارند.

مزایای اجرای یک محیط چند مستأجر

محیط های چند مستاجر به دلیل چند مزیت کلیدی در شرکت های کوچکتر که به منابع اختصاصی کمتری نیاز دارند بسیار مشهور است:

 • کم هزینه : راه حل هایی با طراحی چند مستاجر VMware از منابع مشترک برای کاهش هزینه هر کاربر استفاده می کند در حالی که محیط را برای هر کاربر به طور همزمان جدا نگه می دارد.
 • کارآیی : به احتمال زیاد منابع به طور کامل در محیط های چند مستاجر از محیط های تک مستاجر استفاده می شود.
 • راه اندازی : از آنجا که محیط های چند مستاجر به گونه ای سفارشی نیستند ، فرآیند سوار شدن معمولاً برای همه سریعتر و آسان تر است. Multi-Tenant VMware Private Cloud از Liquid Web دارای دسترسی یک روزه است.
 • تعمیر و نگهداری : در محیط های چند مستاجر ، به روز رسانی ها معمولاً توسط ارائه دهنده راه حل انجام می شود.

معایب اجرای محیط چند مستأجر

در حالی که محیط های چند مستأجر مقرون به صرفه و سهولت استفاده را بیشتر می کنند ، برخی بدون محدودیت نیستند:

 • امنیت : اگرچه محیط های چند مستاجر بسیار ایمن هستند ، اما نقاط دسترسی بیشتری دارند ، که (از لحاظ تئوری) می تواند آسیب پذیری هایی را برای حملات سایبری .
 • پشتیبان گیری : مدیریت پشتیبان گیری در محیط های چند مستاجر بسیار پیچیده تر است. اغلب ، پشتیبان گیری به هیچ وجه در دسترس نیست و حتی در مواقعی که آنها هستند ، گزینه ها می توانند بسیار محدود باقی بمانند.
 • سفارشی سازی : از آنجا که چندین مستاجر از معماری یکسانی برخوردارند ، کنترل زیادی بر سفارشی سازی یا سایر جنبه های خود محیط ندارند.
 • Uptime : در حالی که هر مستاجر در یک محیط چند مستاجر منزوی است ، اگر اتفاقی برای کل پلتفرم رخ دهد که نیاز به بازنشانی در کل سیستم داشته باشد ، همچنان تحت تأثیر قرار می گیرند.

اکنون می توانید ببینید که چگونه با پیکربندی مناسب ، یک محیط چند مستاجر می تواند یک انتخاب عالی برای مشاغلی باشد که لزوماً بودجه ، زمان یا تمایل به نگهداری ندارند.

نحوه انتخاب بین محیط های ابر چند مستاجر در مقابل تک مستاجر

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع ابر خصوصی را انتخاب کنید ، ضروری است سرور خود را در نظر بگیرید نیازها ، بودجه ، نرخ رشد و الزامات انطباق امروز. محیط های چند مستاجر در مقابل تک مستاجر می تواند حتی برای یک شرکت واحد ، فقط در مراحل مختلف جدول زمانی آن مناسب باشد.

یک س greatال بزرگ این است که در واقع می خواهید به چه چیزی برسید؟

اگر از یک محیط میزبانی خود به سمت ابر حرکت می کنید ، یک محیط مستاجر می تواند مناسب تر باشد و به شما کنترل بیشتری بر سفارشی سازی و نگهداری می دهد.

در عین حال ، اگر شرکت شما تازه شروع به کار کرده و در یک سرور مشترک میزبانی شده است ، انتقال به یک ابر خصوصی چند مستاجر گام بعدی عالی در تحول دیجیتالی . به عنوان مثال ، اکثر استارتاپ های SaaS ترجیح می دهند با چند اجاره شروع کنند.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *