امنیت سایبری سازمانی چیست؟ تعریف و بهترین شیوه ها, بیا سایت ایران

امنیت سایبری سازمانی چیست؟ تعریف و بهترین شیوه ها

در سال 2013، یاهو یک نقض داخلی داده داشت که هدف 3 میلیارد حساب. این شرکت به طور عمومی اعلام کرد که این حادثه در طول فرآیند خرید توسط Verizon رخ داده است. بعداً مشخص شد که در حالی که حساب‌ها و سؤالات امنیتی به سرقت رفته بودند، هیچ اطلاعات پرداختی در دسترس نبود. تا به امروز، هنوز یکی از بزرگترین نقض امنیت سایبری سازمانی است که در تاریخ ثبت شده است.

یاهو تنها نیست. نام‌های بزرگی مانند لینکدین، فیس‌بوک، ماریوت و سینا ویبو همگی به‌خاطر خود نقض داده‌اند. اگر یاهو خطرات امنیتی احتمالی را به طور کامل بررسی می کرد، ممکن بود آمادگی بیشتری برای مدیریت موثرتر این تغییرات در یک سیستم جدید داشته باشد.

با دنبال کردن مراحل این مقاله، می توانید از خود و کسب و کار کوچک خود در برابر محافظت کنید. رایج ترین حملات سایبری.

امنیت سایبری سازمانی چیست؟

امنیت سایبری سازمانی عملی است حفاظت از داده ها و منابع شرکت در برابر تهدیدات سایبری از روش‌های سنتی امنیت سایبری برای محافظت از داده‌ها به صورت محلی استفاده می‌کند و این ایده را به انتقال داده در شبکه‌ها، دستگاه‌ها و کاربران نهایی گسترش می‌دهد. امنیت سایبری سازمانی نه تنها با مسائل امنیتی رایج مانند Denial-of-Service ( حملات DoS، مهندسی اجتماعی و آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری، اما نحوه انتقال داده‌ها بین دستگاه‌ها و شبکه‌های درون سازمان را نیز در نظر می‌گیرد.

چرا امنیت سایبری سازمانی مهم است؟

تهدیدهای سایبری و از نشت داده ها می توان با استفاده از شیوه های خوب امنیت سایبری سازمانی، مانند توسعه و تعریف محدوده امنیتی، مطالعه معماری سازمانی، و استفاده از روش های سنتی امنیت سایبری، جلوگیری و کاهش داد. این اقدامات می تواند به محافظت از سازمان شما در برابر نقض امنیت سایبری کمک کند.

تهدیدهای سایبری 

در اینجا دو تهدید سایبری مهم وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

  • SQL Injection: این تکنیک تزریق مستقیماً سایت و پایگاه داده را هدف قرار می دهد. در صورت موفقیت آمیز بودن، مهاجم می‌تواند قطعه‌ای از کد SQL را وارد کند که هنگام اجرا، امکان دسترسی به اطلاعات حساس را فراهم می‌کند یا حتی امتیاز ویرایش پایگاه داده را به مجرم سایبری می‌دهد.
  • DDoS (Distributed-Denial-of). -سرویس) حمله: این یک حمله مستقیم به شبکه شما است. این یک سرور را با هدف آفلاین کردن آن برای اهداف مختلف هدف قرار می دهد. مهاجمان سایبری همچنین می توانند از این نوع حمله برای مخفی کردن سایر بردارهای حمله استفاده کنند، که شناسایی آنها دشوارتر است زیرا همه بر روی DDoS متمرکز هستند. حمله و تعمیر سرور آفلاین.

داده درز

نشت داده ها نقض امنیت است. اطلاعات محرمانه یا حساس توسط افرادی که مجاز به انجام این کار نیستند به سرقت رفته یا کپی می شوند. گذرواژه‌های ضعیف اغلب می‌توانند دلیل اصلی این مشکل باشند، اما همچنین می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  • فیشینگ: فیشینگ یکی از محبوب ترین انواع کلاهبرداری در وب است. ایمیل‌هایی تحت پوشش یکی از کارمندان ارسال می‌شوند و از شما می‌خواهند که فوراً برای جلوگیری از برخی رویدادهای ناخواسته اقدام کنید. یک مثال می تواند ایمیلی باشد که به شما می گوید اگر رمز عبور خود را ارائه نکنید، دسترسی به رایانه خود را از دست خواهید داد. با این اطلاعات، آنها می توانند از داده ها برای ایجاد خرابی بیشتر و سرقت داده های حساس تر استفاده کنند.
  • طعمه گذاری: طعمه گذاری از کنجکاوی شما علیه شما استفاده می کند. هکرها بدافزار یا ویروس را روی یک USB یا دستگاه مشابه در یک منطقه پر رفت و آمد یا اتاق استراحت به جا می گذارند. این به این امید است که یک رهگذر کنجکاو آن را برمی دارد و سعی می کند از آن استفاده کند. پس از استفاده، بدافزار را در سیستم ها و رایانه های شرکت فعال و نصب می کند.
  • Scareware: Scareware شامل ارسال هرزنامه به قربانی با تهدید، تلاش برای فریب دادن او برای کلیک کردن روی یک پیوند است. یک پاپ آپ با بیان این که “کامپیوتر شما به بدافزار آلوده شده است، برای حل این مشکل اینجا را کلیک کنید!” نمونه ای از scareware است. هنگامی که کاربر روی پیوند اشتباه کلیک می کند، شرکت یا سرور او با بدافزار تزریق می شود و به مهاجم اجازه دسترسی به سیستم خود را می دهد.
  • بهانه سازی:بهانه نویسی با جلب اعتماد شخصی که به اطلاعات حساس دسترسی دارد انجام می شود. بازیگران بدخواه که از بهانه جویی استفاده می کنند، به عنوان یک فرد دارای قدرت مانند یک مامور مالیاتی، افسر پلیس یا یک کارمند دیگر ظاهر می شوند. پس از ایجاد اعتماد، آنها در تلاش برای به دست آوردن اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری، حساب‌ها و رمزهای عبور، یک سری سؤال می‌پرسند.

عواقب یک حمله سایبری موفق

هم داده های مشتری و هم داده های شرکت خصوصی در طول حمله سایبری در معرض خطر هستند. اما زمانی که یک حمله سایبری موفقیت آمیز باشد، شرکت ها بیش از داده ها را از دست می دهند. آنها یکپارچگی با مشتریان و شرکای تجاری بالقوه را از دست می دهند.

  • زیان مالی: شرکت ها فروش بالقوه خود را از دست خواهند داد زیرا سیستم ها به دلیل حمله سایبری از کار می افتند یا مجبور می شوند برای مهار آن تعطیل شوند.
  • از دست دادن شهرت: اگر مشتریان و شرکای شما قادر به دسترسی به داده های خود یا سیستم شما نیستند، شهرت شما آسیب خواهد دید.
  • از دست دادن داده: بسته به نوع حمله، داده های شما ممکن است به خطر بیفتد، به سرقت برود. ، یا یکپارچگی خود را از دست بدهند.

این مسائل به مشاغل بزرگ نیز محدود نمی شود. آنها بر شرکت هایی در هر اندازه ای تأثیر می گذارند که داده ها را با استفاده از فناوری ذخیره می کنند.

ضروری است که کسب و کارها تلاش کنند تا امنیت سایبری سازمانی مناسب را اعمال کنند و از نشت اطلاعات احتمالی قبل از وقوع جلوگیری کنند.

what are enterprise cybersecurity best practices

بهترین شیوه های امنیت سایبری سازمانی

در اینجا پنج روش مهم امنیت سایبری سازمانی وجود دارد که امروز باید از آنها استفاده کنید:

<. h3 id="h-1-define-your-scope-of-security" class="Heading__SHeading-sc-o0nhd6-0">1. محدوده امنیت خود را تعریف کنید

برای درک بهتر محدوده امنیتی خود به این سؤالات پاسخ دهید:

از چه دستگاه هایی برای اتصال به داده ها استفاده می کنید؟

هر نرم افزار، سخت افزار، یا برنامه شخص ثالث باید ایمن و به روز باشد. رمز عبور هرگز نباید با کسی به اشتراک گذاشته شود. حتما از رمزهای عبور قوی استفاده کنید، از جمله اعداد و حروفی که به راحتی قابل حدس زدن نیستند. یک سیاست رمز عبور قوی باید در سراسر شرکت شما اجرا شود.

چه نرم افزار و سخت افزار آیا روزانه استفاده می کنید؟

هر نرم افزاری را که دیگر استفاده نمی شود حذف یا حذف کنید و هر سخت افزار استفاده نشده را حذف کنید. اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید زیرا شرکت تصمیم به ارتقاء به یک نسخه ساده تر گرفته است، نسخه های قدیمی را از سیستم خود حذف کنید.

داده های شما کجا ذخیره می شود؟

شما فقط باید به دسترسی به داده های خود از طریق روش های ایمن و با برنامه ها و دستگاه های به روز اجازه دهید. دانستن محل ذخیره داده های شما (در محل، در فضای ابری یا ترکیبی از هر دو) بسیار مهم خواهد بود.

داشتن راه‌های کمتر برای دسترسی به داده‌های شما، راه‌های کمتری برای تهدیدات سایبری برای دسترسی به آن‌ها نیز باقی می‌گذارد.

چگونه به داده های خود متصل می شوید؟

شبکه ها باید ایمن باشد و پورت های لازم برای جلوگیری از دسترسی مسدود شود. همچنین به فکر اضافه کردن یک VPN به شبکه داخلی خود برای امنیت بیشتر باشید. از تیم شبکه خود بخواهید که اتصالات و پورت های شما را نظارت کند تا مطمئن شود که ترافیک به شبکه شما معتبر است.

2. از معماری سازمانی استفاده کنید

معماری سازمانی (EA) طرحی را برای چگونگی و زمان رشد خود ایجاد می کند. کسب و کار. این سریعترین راه برای دستیابی به اهداف تجاری شما را با برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل روندها در داده های موجود تجزیه و تحلیل می کند. این نوع معماری برای بهبود سودآوری، انتقال کسب و کار آنلاین یا باز کردن شاخه های جدید توسعه محصول استفاده می شود.

معماری سازمانی را می توان برای کمک به بخش های امنیتی تازه راه اندازی شده برای مقابله با مسائل امنیت سایبری استفاده کرد. این به شما کمک می کند تا بر اساس روند داده های شرکت، برنامه ای را از مفهوم تا اجرا تنظیم کنید.

همچنین، EA را می توان برای پیاده سازی نرم افزار یا دستگاه های جدید شرکت استفاده کرد. به عنوان مثال، تیم شما ممکن است بخواهد نرم افزار اصلی را که سیستم فروش بلیط شما را اجرا می کند، تغییر دهد. داشتن یک تیم معماری سازمانی به شما این امکان را می دهد تا برای آنچه نرم افزار جدید نیاز دارد برنامه ریزی کنید.

با استفاده از EA، می توانید بهترین راه را برای ادامه و تعیین جدول زمانی برای اهداف و عملیات تجاری شرکت خود بیابید.

کلید معماری سازمانی این است که ببینید کسب و کار شما به کجا می رود، بنابراین می توانید برای آینده برنامه ریزی کنید و در مقابل هر روندی باشید. برنامه ریزی از قبل به شما این امکان را می دهد که امنیت را برای ویژگی های جدید قبل از وقوع آنها پیاده سازی کنید و رهبر تهدیدات سایبری در حال ظهور باشید.

3. اطلاعات خود را ایمن کنید

مطمئن شوید که کارکنان در سراسر شرکت شما آموزش مناسبی برای رسیدگی به اطلاعات حساس دارند. برای مثال، به آنها آموزش امنیتی در مورد علل رایج نقض داده، فیشینگ، مهندسی اجتماعی، کتک زدن، کلاهبرداری، و بهانه زنی.

از گذرواژه و تأیید هویت دو مرحله ای برای دسترسی به داده های حساس. شرکت‌های بزرگ‌تر می‌توانند یک سیستم کارت کلیدی را برای دسترسی به محوطه شرکت و ایجاد یک VPN یا شبکه داخلی که مستقیماً از طریق اینترنت قابل دسترسی نیست، پیاده‌سازی کنند. دروازه‌های ایمیل داخلی را ایمن کنید تا از ایمیل‌های تقلبی و فیشینگ به کارمندان غیرقانونی جلوگیری کنید. مطمئن شوید که شبکه خود را برای تهدید یا فعالیت مشکوک زیر نظر داشته باشید.

پس از انجام این مراحل، ممیزی های دسترسی معمولی را انجام دهید تا مطمئن شوید که این اقدامات امنیتی کار می کنند.

هر بخش از محدوده امنیتی و نقاط دسترسی شما باید از نظر آسیب پذیری آزمایش شود. اگر مصالحه ای پیدا شد، باید اصلاح شود. این تست‌ها باید تمام عناصر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داده‌ها و انتقال داده‌های شما را در بر گیرند.

مسلماً، انتقال داده در حین اجرای کسب و کار شما انجام می شود. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید نحوه انتقال داده ها را محدود کرده اید و مطمئن شوید که وقتی داده ها را جابجا می کنید، تا حد امکان ایمن باشد.

4. محدود کردن امتیازات دسترسی  

بررسی‌های دسترسی خود را اجرا کنید تا مطمئن شوید فقط افرادی که واجد شرایط انجام تغییرات در برنامه‌ها یا دستگاه‌ها هستند اجازه دسترسی به داده‌های حساس را دارند. اگر دسترسی اداری برای آنها ضروری نیست، استفاده از آنها را محدود کنید.

شما می خواهید تنها تعداد انگشت شماری از افراد با دسترسی کامل مدیریتی در کل شرکت خود داشته باشید. هر کارمندی که شرکت را ترک کرده است باید در اسرع وقت دسترسی و نمایه های خود را از سیستم حذف کنند. گذرواژه‌های دسترسی ادمین نباید ذخیره یا ذخیره شوند.

5. یک طرح پشتیبان داشته باشید

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، فناوری همیشه در حال تغییر و بهبود است. حتی به روزترین شبکه ها نیز ممکن است دچار نشت داده شوند. یک طرح اصلاحی برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و بازیابی بلایا به هر کسب‌وکار در سطح سازمانی کمک می‌کند تا زیان‌ها را تجمیع کرده و کاهش دهد. در صورت نشت اطلاعات

هنگامی که قبل از نقض داده ها یک برنامه و یک پروتکل دارید، به شما و تیم شما امکان می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن با آن مقابله کنید. پس از یافتن علت، شما و تیمتان می‌توانید برای اصلاح و اصلاح مشکل آماده باشید.

وب مایع امنیت سایبری را می شناسد

با بهبود فناوری، نیاز به امنیت سایبری سازمانی برای محافظت از دارایی های دیجیتالی شما در برابر تهدیدات سایبری به بخش ضروری تجارت شما تبدیل می شود. Liquid Web امنیت را بسیار جدی می گیرد و به مشتریان کمک می کند تا به اهداف امنیت سایبری سازمانی خود دست یابند.

eBook - SMB Security Checklist

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *