با VMware Private Cloud کسب و کار خود را مقیاس پذیر کنید, بیا سایت ایران

با VMware Private Cloud کسب و کار خود را مقیاس پذیر کنید

در شگفت هستید که خوشه VMware چیست و چگونه می توان به مقیاس پذیری افقی یا عمودی دست یافت؟

جذب بیشتر کاربران به وب سایت یا برنامه شما ، بدون شک ، کار خوبی است. اما در برخی موارد ، اگر استفاده همچنان ادامه یابد ، با مشکل مقیاس پذیری ظرفیت زیرساخت خود برای آنلاین نگه داشتن خدمات خود روبرو خواهید شد.

بسته به محیط سرور فعلی شما (به عنوان مثال در پیش فرض یا مبتنی بر ابر) ، چند راه برای افزایش ظرفیت سرور وجود دارد.

یکی از ساده ترین و قوی ترین راهها برای آمادگی برای رشد آینده در هر جهتی با حداقل ریسک و خرابی ، استفاده از VMware Private Cloud با پشتیبانی از خوشه های VMware است.


ابر خصوصی VMware چیست؟

برای درک VMware Private Cloud ، مهم است که “ VMware چیست ؟” به طور کلی.

VMware یک شرکت بین المللی پیشرو در زمینه زیرساخت ابری است که از سال 1998 راه حل های مجازی سازی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، می توانید از VMware برای ایجاد ماشین های مجازی استفاده کنید که مانند کامپیوترهای واقعی کار می کنند در حالی که از منابع سخت افزاری جداگانه تغذیه می کنند.

VMware Private Cloud سرویسی است که اتصال تمام آن سرورهای فیزیکی را ممکن می سازد ، بنابراین آنها می توانند منابع توزیع شده را در ماشین های مجازی شما به اشتراک بگذارند .

در یک محیط VMware مدیریت شده ، یک شرکت میزبان می تواند از یک Hypervisor ESXi استفاده کند تا سرورهای فیزیکی را مجازی کند و ماشین های مجازی ایجاد کند که به عنوان یک خوشه با هم کار می کنند.

NetApp SAN محبوب ترین انتخاب برای معماری شبکه های ذخیره سازی در تنظیمات سازمانی است که همه داده ها را در یک مرکز متمرکز ذخیره می کند. مرکز داده مجازی .

وقتی شرکت شما از VMware Private Cloud استفاده می کند ، یکی از بزرگترین مزایای آن قابلیت اطمینان زمان کار است. به لطف VMware vSphere ، که همه میزبانهای سرور را برای خرابی های مهم نظارت می کند ، VMware Private Cloud قادر است به راحتی بین ماشین های مجازی جابجا شود تا همه چیز در حال اجرا باشد.

مزیت دیگر مقیاس پذیری VMware است که به لطف انعطاف پذیری خوشه های VMware به شما امکان می دهد به همان اندازه که سرورهای سخت افزاری اصلی می توانند ماشین های مجازی جدیدی ایجاد کنند ، ایجاد کنید.

what is vmware cluster

چیست خوشه های VMware؟

خوشه سرور گروهی از سرورها است که منابع ، مانند حافظه ، CPU و ذخیره سازی را به اشتراک می گذارند. تجمیع سرورها به صورت خوشه ای راهی قدرتمند برای سازماندهی منابع محاسباتی در یک محیط مجازی است.

یک خوشه VMware دقیقاً همین است. خوشه های VMware مجموعه ای از منابع هستند که می توانند فعال شوند و برای هر کار خاصی استفاده شوند. اگرچه یک خوشه از سرورهای سخت افزاری جداگانه ای تشکیل شده است ، اما با استفاده از یک شبکه و فضای ذخیره سازی یکسان ، مدیریت می شود.

به عنوان مثال ، چهار سرور با پردازنده های دو هسته ای 2 گیگاهرتزی و 16 گیگابایت RAM نشان دهنده 16 گیگاهرتز قدرت محاسبه و 64 گیگابایت حافظه است.

همه ماشین های مجازی که ایجاد می کنید بر روی قدرت محاسبات کلی خوشه VMware کار می کنند.

برای مدیریت کل سیستم ، باید از کنسول vCenter Server استفاده کنید که بخشی از VMware vSphere است اما جداگانه کار می کند.

در صورت خرابی vCenter ، خوشه می تواند با vSphere’s High Availability (HA) تمام ماشینهای مجازی را تغذیه کند. تابع . برخی دیگر از توابع vSphere عبارتند از vMotion ، زمانبندی منابع توزیع شده (DRS) و تحمل خطا (FT).

علاوه بر این ، vSphere را می توان برای ایجاد خوشه های جدید VMware از ابتدا استفاده کرد.

VMware Horizontal Cluster vs Vertical Scaling

هنگامی که تجارت شما به سرعت در حال رشد است ، احتمالاً زیرساخت سرور شما نیز باید ارتقا یابد بتواند همه ترافیک افزایش یافته را کنترل کند.

پیش بینی و برآورد دقیق منابع مورد نیاز سرور یکی از سخت ترین کارها در میزبانی برنامه است.

از یک طرف ، شما نمی خواهید سرورهای شما بیش از حد بارگیری شوند. از طرف دیگر ، داشتن مقدار زیادی ظرفیت اضافی به این معنی است که برای قدرت محاسبه بلااستفاده بیش از حد هزینه می کنید.

راه حل این است که مطمئن شوید از توانایی اختصاص منابع بیشتر یا کمتر با تغییر استفاده از برنامه برخوردار هستید.

زیرساخت سرور شما به مقیاس پذیری نیاز دارد. “

مقیاس عمودی

مقیاس عمودی به معنی افزودن منابع بیشتر است و افزایش ظرفیت سرورهای سخت افزاری موجود. راه انجام این کار ارتقاء قطعات فیزیکی (به عنوان مثال CPU ، RAM ، HDD ، شبکه) است. از نظر نرم افزاری ، کل فرایند را می توان از طریق VMware مدیریت کرد.

مقیاس بندی افقی

مقیاس بندی افقی شبیه افزودن یک لایه اضافی انتزاع است. به جای بهبود سرور موجود ، یک گره سرور دیگر به شبکه اضافه می کنید. نکته مقیاس بندی افقی این است که مطمئن شوید درخواست های شبکه شما بین خوشه VMware شما به طور مساوی و با تعادل بار مناسب در محل توزیع شده است.

در یک دنیای ایده آل ، زیرساخت سرور شما نه مقیاس پذیر عمودی در مقابل مقیاس پذیر افقی ، بلکه هر دو خواهد بود.

شما به انعطاف پذیری نیاز دارید تا بتوانید سیستم خود را به گونه ای گسترش دهید که در هر لحظه معنا داشته باشد.

شبکه ذخیره سازی (SAN)

آخرین نکته ای که در مورد مقیاس پذیری خوشه VMware مطرح می شود ، ذخیره سازی SAN است. شبکه ذخیره سازی (SAN) یک شبکه سریع و قدرتمند است که به شما امکان می دهد تمام ذخیره سازی در سطح بلوک را یکپارچه کنید.

وقتی از سرور خود به SAN متصل می شوید ، SAN در واقع مانند یک دیسک محلی به نظر می رسد.

ذخیره سازی SAN برای هرگونه زیرساخت سرور پرسرعت ضروری است زیرا سرورها را به واحدهای دیسک منطقی خود متصل کرده و سیستم ذخیره سازی را از شبکه محلی جدا کرده و عملکرد ، امنیت و قابلیت های بازیابی را بهبود می بخشد.

وب مایع و ابر خصوصی مدیریت شده: ترکیب کامل

هنگام ثبت نام در Liquid Web ابر خصوصی مدیریت شده ارائه شده توسط VMware و NetApp ، اصلا نگران مقیاس پذیری ، در دسترس بودن ، بهینه سازی منابع یا امنیت نباشید.

ما به اهداف تجاری شما گوش می دهیم و مسیر رشد شما را برای ایجاد ابر خصوصی خود با استفاده از یک مدل قیمت گذاری ساده مبتنی بر منابع در نظر می گیریم ، که می توانید در هر زمان آن را افزایش دهید. همچنین می توانید تعداد نامحدودی ماشین مجازی (تا زمانی که بتوانند توسط سرورهای سخت افزاری زیرین پشتیبانی شوند) متناسب با نیازهای تجاری خود ایجاد کنید.

مطمئن نیستید کدام راه حل ابری را انتخاب کنید؟ به سادگی با وب مایع تماس بگیرید ، و یکی از تکنسین های شما خوشحال خواهد شد که گزینه های موجود را در اختیار شما قرار دهد و بر اساس نیاز شما راه حل بهینه را پیشنهاد دهد امروز ، با در نظر گرفتن مقیاس پذیری که باید در آینده رشد کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *