بیا سایت ایران

دیدگاه Gen Z در کار ترکیبی

(عکس: دیمیتری آگیف/گتی ایماژ)

ویروس کرونا اساساً نحوه کار ما را تغییر داده است ، و نه فقط در حالی که بیماری هنوز یک تهدید است. بیش از 18 ماه ، کار از راه دور هم برای کارگران و هم برای بسیاری از مشاغل مفید بوده است ، که بسیاری از مدیران و صاحب نظران می گویند این “عادی جدید” کار مدرن است. با پیشرفت این روند ، Gen Z ، جدیدترین نسلی که وارد نیروی کار شده است ، باید نه تنها محل کار ، بلکه نحوه کار را نیز در نظر بگیرد. این کارگران جدید یک بار در زندگی شانس دارند تا به طور دائم بر نحوه انجام کار خود تأثیر بگذارند ، احتمالاً در کل زندگی حرفه ای خود. این بدان معناست که مشاغل باید بدانند چگونه واکنش نشان دهند تا این کارمندان جدید را جذب و نگه دارند.

به گفته مرکز تحقیقاتی Pew ، اعضای نسل Z (شامل من) کسانی هستند که بعد از سال 1996 متولد شده اند. بزرگترین ما امسال 24 ساله می شود و بسیاری از ما با قول یک نیروی کار وارد نیروی کار می شویم. اقتصاد قوی و بیکاری کم رکورد بدیهی است که COVID-19 چشم انداز را تغییر داد زیرا میلیون ها آمریکایی در حال حاضر در خانه کار می کنند. در ابتدا ، این امر برای جلوگیری از شیوع یک بیماری بسیار مسری بود ، اما اکنون کار ترکیبی برای بسیاری از کارگران مستقر که از آزادی درک شده خود برخوردارند ، به روش کار ترجیحی تبدیل شده است. با این حال ، ژنرال Z در نیروی کار جدید است و بسیاری از اعضای آن خواهان اختلاف نظر هستند. داده ها نشان می دهد که 40 درصد از دانشجویان کالج و فارغ التحصیلان تازه کار را کاملاً حضوری ترجیح می دهند ، مطابق نظرسنجی Generation Lab.

یکی از مهمترین مواردی که پاسخ دهندگان در نظرسنجی Generation Lab گفتند این است که آنها از دست می دهند ، توانایی معاشرت در محیط اداری است. آنها همچنین نگران نبودن فرصت های راهنمایی بودند که احساس می کردند تنها با حضور در دفتر به آنها داده می شود. روند محل کار متخصص، ریک گریمالدی، با گمان در جدیدترین کتاب خود “Flex” که “کارگران راه دور با رهبرانی که می توانند بینش شغلی ارزشمندی به آنها ارائه دهند ، وقت زیادی ندارند. علاوه بر این ، کارگران جوان از راه دور کمتر احتمال دارد مهارت های ارتباطی و حرفه ای قوی را به دست آورند ، اهداف شغلی را تعیین کرده و شبکه ای بسازند که بتوانند در سالهای آینده به آن تکیه کنند. ” نگرانی اصلی در اینجا این است که “چیزهای خوب” که یک دفتر را به یک دفتر تبدیل می کند از بین می رود. اما آیا این حقیقت دارد؟ به چیز دیگری تبدیل شود به عنوان مثال ، یک کسب و کار متمرکزتر ترکیبی زیادی در کانالهای مختلف Slack به سبک آبخوان و بسیاری از صحبتهای غیر فعال خواهد داشت و در جای دیگر به جای رخ دادن رو در رو ، اجتماعی شدن به سادگی به کانال دیگری منتقل می شود.

“من فکر می کنم در بهترین جهان ، کاری که ترکیبی انجام می دهد این است که به سازمان ها اجازه دهد نیروی کار خود را بهینه کنند” ، مایکل پیچی ، معاون رئیس UX در RingCentral . “اما ترفند این است که چگونه نیروی کار ترکیبی خود را مدیریت می کنید تا به شکافی تبدیل نشود که در آن افراد دفتر بیشتر با پروژه های بزرگ ، مربیان و آموزش ارتباط داشته باشند. آنجاست که من فکر می کنم ژنرال Z و [و حتی کارگران جوان تر] چالش های خود را خواهند داشت. “

این بدان معنا نیست که ژنرال Z کاملا مخالف کار از راه دور است. در حقیقت ، در همان نظرسنجی Generation Lab ، 39٪ از کارگران مایل یک محل کار ترکیبی هستند. این انشعاب زیاد به این طرف و آن طرف متمایل نمی شود و برای نسلی که در رسانه های اجتماعی زندگی می کند و تنفس می کند ، تنها چیزی که ما واقعاً در محل کار می خواهیم کمی معاشرت است.

جذب کارکنان Gen Z

به عنوان یک تجارت چگونه باید به همه اینها واکنش نشان دهید؟ صحبت با کارکنان فعلی Gen Z بهترین مکان برای شروع است. فضای کاری ترکیبی فرصتی مناسب برای پاسخگویی به نیازهای Gen Z به همراه نیازهای نیروی کار چند نسلی در حال رشد است. به عنوان یکی از اعضای Gen Z ، می توانم بگویم که ما یک فضای کاری می خواهیم که به فراگیری و بهزیستی ذهنی ما اهمیت دهد. بنابر مطالعه انجام شده توسط واشنگتن به نظر می رسد که داده ها پشتیبان آن است. کالج تجارت دانشگاه دولتی کارسون با توجه به تفاوت در شیوه کار ، کارفرمایان باید بسته مزایای فعلی خود را نیز بررسی کنند و ببینند در صورت دور شدن کارگران چه چیزی باید تغییر کند.

این ممکن است حتی به مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMB) کمک کند ، زیرا طبق یک نظرسنجی که توسط WeWork و Workplace Intelligence انجام شده است ، 75 respond از پاسخ دهندگان آن گفتند که مایل به در نظر گرفتن کوچکتر هستند بسته های مزایایی در ازای آزادی کار در خانه فراهم می کند. حتی شگفت انگیزتر ، برخی از مزایایی که آنها ممکن است مایل به حذف باشند شامل مراقبت های بهداشتی ، تعطیلات پرداختی و حتی پاداش های نقدی می شود. از سوی دیگر ، داده ها همچنین نشان می دهد که کارگران جوانتر ، 18 تا 24 ساله ، نیز پس از تنها یک سال و نیم از COVID-19 ، در مسائل بهداشت روانی ، به ویژه افسردگی ، دچار افزایش شدید شده اند. این ممکن است به این معنی باشد که مزایای مستقیم این مشکل برای کارگران جدید جذاب خواهد بود. یکی دیگر از پیشنهادات رایج به عنوان مزایای ترکیبی کار ، یک فضای مشاغل پولی است که در آن کارکنان می توانند به صورت موقت بدون نیاز به رفت و آمد شلوغ و طولانی ملاقات کنند.

هنگام صحبت با همسالانم ، اجماع این است که مجبور نباشید به دفتر کار بروید. برای تأمین هزینه کارگران جوان خود ، نیازی نیست که چرخ را دوباره اختراع کنید. ساعات کاری انعطاف پذیر ، ارائه پارک رایگان/حمل و نقل عمومی ، پرداخت دستمزد معیشتی. این حداقلها برای همه کارکنان است ، نه فقط برای افراد جوان شما. ژنرال Z ، مانند هر نسلی ، بر اساس اضطراب های ما تعریف می شود ، و آنها عمدتا مشابه نسل های قبلی هستند ، به این معنی که آینده ، شغل و سلامتی ما است. مشاغلی که ثبات و آسایش را در دفتر و خانه ایجاد می کنند ، بهترین شانس را برای ایجاد حسن نیت با Gen Z خواهند داشت. مزایای بلند مدت مانند نسلهای قبلی جذابیتی ندارد. ما می دانیم که کار در حال تغییر است و کارگران Gen Z کسانی خواهند بود که در 20 سال آینده رانندگی خواهند کرد. همه چیز دیگر در طول مسیر فقط درد می کند.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *