بیا سایت ایران, راهنمای کامل سخت شدن سیستم

راهنمای کامل سخت شدن سیستم

سیستم های فناوری اطلاعات (IT) ستون فقرات تعداد قابل توجهی از شرکت های تجاری مدرن هستند. اینها شامل نرم افزارهای کاربردی ، راه حل های شبکه و سخت افزار سرور است که برای حفظ عملیات و ارائه ارزش به مشتریان استفاده می شود. بنابراین ، حفاظت از آنها در برابر تهدید همیشگی حملات سایبری باید در اولویت این سازمان ها قرار گیرد. سخت شدن سیستم تنها یکی از راه های اطمینان از کارایی عملکرد این سیستم ها است.

سیستم سخت شدن چیست؟

سخت شدن سیستم فرآیند پیکربندی یک دارایی فناوری اطلاعات جهت کاهش آن است قرار گرفتن در معرض آسیب پذیری های امنیتی . که معمولاً از این قرار گرفتن در معرض سطح حمله یاد می شود. مجموع تمام اشکالات احتمالی و نقاط ورود که مهاجمان می توانند برای به خطر انداختن یک سیستم استفاده کنند. هدف سیستم سخت شدن این است که این سطح حمله را تا حد ممکن کوچک کرده و بازیگران مخرب را در معرض خطر قرار دادن دارایی قرار دهد.

اگر بخواهیم از یک مثال ساده از یک فایل در رایانه به عنوان یک دارایی استفاده کنیم ، در این صورت فرآیند سخت شدن سیستم شامل مراحل مانند:

 • رمزگذاری فایل.
 • حفاظت از رمز عبور.
 • خودکار خروج از سیستم.
 • بهبود امنیت فیزیکی.
 • محدودیت دسترسی به شبکه و دسترسی فیزیکی .

همه این مراحل مشکل دسترسی غیرمجاز به فایل را افزایش می دهد.

انواع مختلفی از دارایی های فناوری اطلاعات وجود دارد و به همین ترتیب ، روند سخت شدن آنها متفاوت است. با این حال ، هدف از بین بردن آسیب پذیری ها و کاهش خطرات امنیتی یکسان است.

چرا سخت شدن سیستم مهم است؟

افزایش وابستگی به فناوری اطلاعات زیرساخت ها همچنین منجر به افزایش تعداد هکرهایی شده است که به دنبال نفوذ به این سیستم ها برای اهداف پلید هستند. بیش از یک دهه پیش ، مطالعات نشان داد که هر 39 ثانیه یک حمله هکری رخ می داد و در سال های بعد ، این میزان حملات فقط می تواند بالا رفته باشد

در مواجهه با این موج قریب به اتفاق حملات سایبری ، مسئله اگر شما با یک تهاجم روبرو خواهید شد ، این نیست که چه زمانی.

در نتیجه ، مشاغل باید اقدامات لازم را برای محافظت از خود و مشتریان خود در برابر حملات انجام دهند. سخت شدن سیستم باید بخشی ضروری از این مراحل برای دفاع م effectiveثر در برابر حملات سایبری باشد.

فراتر از حفاظت از داده ها و زیرساخت های شما ، بهترین شیوه های صنعت و مقررات دولتی در مورد امنیت اطلاعات تنها با اعمال فرایند سخت شدن سیستم در زیرساخت شما قابل دستیابی است.

مزایای سخت شدن سیستم چیست؟

امنیت بیشتر سیستم

بهبود وضعیت امنیتی هدف سخت شدن سیستم است و اگر به درستی انجام شود ، خطر قربانی شدن تهدیدات امنیتی رایج . این امر به این دلیل است که کارشناسان امنیت سایبری دائماً بهترین شیوه های سخت کننده سیستم را برای مطابقت با تهدیدها و آسیب پذیری های در حال بروز رسانی می کنند.

بهبود کارایی سیستم

زیرساخت شما می تواند تجربه افزایش عملکرد به دلیل نصب وصله های امنیتی ، به روزرسانی سیستم و غیرفعال کردن فرآیندهای غیر ضروری در هنگام پیروی از دستورالعمل های سخت شدن سیستم.

صرفه جویی طولانی مدت در هزینه

افزایش سطح امنیت سیستم خود از طریق سخت شدن سیستم به این معنی است که کمتر احتمال دارد با حوادثی مواجه شوید که امنیت شما را به خطر می اندازد. در نتیجه ، شما صرفه جویی می کنید که در صورت نقض امنیت صرف تلاش های بازیابی حوادث می شد.

رعایت مقررات

اکثر دولتها و صنایع تهدید فزاینده حملات سایبری و تاثیر آنها بر شهروندان/ذینفعان خود را تشخیص می دهند. در نتیجه ، آنها برای سازمان هایی که در حوزه قضایی خود فعالیت می کنند رعایت مقررات را بر اساس امنیت اطلاعات و بهترین شیوه های حفاظت از داده ها ، اجباری کرده اند.

این بهترین شیوه ها همچنین پایه و اساس بسیاری از دستورالعمل های سخت شدن سیستم هستند ، به این معنی که شما می توانید بدون زحمت دو پرنده را با یک سنگ بکشید.

7 steps to harden a server

7 مرحله برای تقویت سرور و سیستم

در حالی که زیرساخت فناوری اطلاعات بر اساس سازمان متفاوت است الزامات و موارد استفاده ، فن آوری های مورد استفاده ساخت این سیستم ها در صنایع مختلف رایج است. چه به دلیل بازاریابی عالی باشد و چه کیفیت این محصولات/خدمات ، این استاندارد امکان ایجاد دستورالعمل های پیکربندی امنیتی برای هر فناوری را فراهم کرده است. این دستورالعمل ها ، که توسط کارشناسان امنیت سایبری تهیه شده است ، یک چک لیست سخت کننده سیستم ارائه می دهد که سازمان ها می توانند برای هر مورد فناوری که

علاوه بر این ، اسناد معیار حاوی توصیه ها و دستورالعمل های دقیق برای اجرای اقدامات امنیتی بر اساس موارد استفاده هستند. در این قالب ، یک متخصص امنیتی می تواند اسناد مناسب برای زیرساخت خود را بارگیری کرده و فهرستی از مراحل سخت شدن مخصوص پشته فناوری خود تهیه کند.

بیایید نمونه ای از سازمانی را که از Windows Server مایکروسافت برای میزبانی برنامه های تجاری و مدیریت دسترسی به سیستم استفاده می کند ، بررسی کنیم. به

 1. غیرفعال کردن حساب های مهمان و اجرای یک خط مشی گذرواژه سختگیرانه برای همه کاربران.
 2. نصب مرتب به روز رسانی ها ، رفع اشکال ها و وصله ها برای سیستم عامل.
 3. محدود کردن دسترسی به حساب های سرپرست و ایجاد سیاست های مسدود کردن حساب.
 4. اعمال به روزرسانی های منظم در برنامه های شخص ثالث ، و به روز رسانی تعریف شده در نرم افزار آنتی ویروس.
 5. پیکربندی محدودیت های خط مشی گروه برای فهرست فعال و اجرای کنترل دسترسی مبتنی بر نقش .
 6. غیرفعال کردن سرویس های غیر ضروری ویندوز و بستن پورت های بلا استفاده شبکه.
 7. پیکربندی هشدارهای سیستم.

این مراحل بیشتر یک چک لیست عمومی است. یک راهنمای سخت شدن کامل سیستم شامل مراحل بیشتر و اطلاعات دقیق در مورد اینکه هر مرحله از امنیت چه سطحی از امنیت را ارائه می دهد و نحوه اجرای آن است.

5 بهترین روشهای سخت شدن سیستم

در میان چک لیست ها و معیارهای مختلف برای سخت شدن سیستم ، چند روش به طور مداوم بدون توجه به فناوری که در حال ایمن سازی هستید ظاهر می شود. اعم از سیستم عامل رومیزی یا فایروال سخت افزاری شبکه ، بهترین شیوه های زیر کارآیی خود را در کاهش آسیب پذیری های سیستم ثابت کرده است:

 1. استفاده مداوم از رمزهای عبور قوی : در صورت امکان ، از احراز هویت دو مرحله ای برای یک لایه امنیتی بیشتر.
 2. محدود کردن دسترسی به اجزای حیاتی زیرساخت شما : دسترسی به عملکردهای مختلف فناوری اطلاعات باید بر اساس نقش های کاربر باشد و برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سیستم های اصلی ، تحت نظارت دقیق قرار گیرد.

 3. خودکار به روز رسانی سیستم و پشتیبان گیری : به این ترتیب ، شما خطر شکست انسان در ایجاد شکاف در زیرساخت های امنیتی خود را کاهش می دهید.
 4. سند همه فعالیت ها: این شامل ورود به سیستم و m پیاده سازی اعلانات برای رویدادهای سطح سیستم ، گزارشهای دسترسی ، خطاها و فعالیتهای مشکوک شناسایی شده. این اطلاعات هنگام بررسی حوادث امنیتی مفید خواهد بود.
 5. حذف ویژگی ها یا خدمات غیر ضروری : علاوه بر اینکه بر منابع سیستم فشار وارد می کند ، آنها همچنین می توانند به عنوان نقطه ورود بالقوه برای هکرهایی که به دنبال آن هستند ، تبدیل شوند. زیرساخت خود را به خطر بیندازید. data-lw-block-type = “paragraph” data-lw-block-attributes = “” readability = “12”>

  ما اهمیت سخت شدن سیستم را مشخص کرده ایم اما واقعیت این است که همه سازمانها از توانایی فنی لازم برای پیاده سازی موثر چک لیست سیستم برای زیرساخت های خود برخوردار نیستند. به همین دلیل است که تغییر به یک راه حل مبتنی بر ابر می تواند راه حل مناسبی باشد ، زیرا یک ارائه دهنده کاملاً مدیریت شده می تواند به سخت شدن سیستم کمک کند.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *