ابزارهای سیستم, بیا سایت ایران

رایانه ابری Windows 365 چیست؟

(عکس: مایکروسافت)

در حال حاضر Azure Virtual Desktop (AVD) و یکی از پیشرفته ترین ابرهای زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) در بنابراین ، مایکروسافت چه چیزی را مجبور کرد تا رومیزی خود را به عنوان پلت فرم سرویس (DaaS) در رایانه ابری Windows 365؟ پاسخ ساده است: سهولت استفاده برای گسترده ترین پذیرش مشتری. و این واقعیت که مایکروسافت باید تعلیق حسابهای آزمایشی زیرا تقاضای اولیه به طرز غیرمنتظره ای افزایش یافت و ثابت می کند که این نظریه درست است. مشاغل با هر اندازه ای به دنبال راه کمترین مقاومت در مورد کار ترکیبی هستند.

“ما در اواخر سال 2019 کار بر روی ویندوز 365 را آغاز کردیم زیرا پس از صحبت با شرکای مدیریتی مدیریت شده خود ، ما فرصت جدیدی را مشاهده کردیم.” مدیر برنامه گروه Microsoft AVD. “ما مدام می شنیدیم که این شرکا از مهارت کارکنان بسیار بیشتری در مدیریت نقاط پایانی برخوردارند تا کارشناسان ماهر در مجازی سازی.”

مدیریت نقطه پایانی شامل عملیات معمول میز راهنمایی مربوط به مدیریت رایانه های شخصی رومیزی و لپ تاپ ، که همه چیز را از مشکلات ورود کاربران تا مدیریت وصله پوشش می دهد. این وظایف هنوز در سناریوی DaaS ضروری هستند ، اما اکنون بافت اصلی فناوری مجازی سازی است ، زیرا هر دسکتاپ DaaS یک ماشین مجازی (VM) است. این می تواند مشکل ساز شود زیرا مدیریت یک محیط مجازی می تواند پیچیده شود ، به ویژه در مقیاس. شرکای مایکروسافت در مدیریت نقطه پایانی فیزیکی بسیار سنگین بودند اما در مهارت های مجازی سازی بسیار ضعیف بودند تا بتوانند یک سرویس DaaS مثر ارائه دهند. طبق نظر منچستر ، این نسبت به طور متوسط ​​هفت برابر بیشتر از افراد حرفه ای مجازی سازی استعداد نهایی دارد. نتیجه این بود که نه تنها مشتریان مایکروسافت بلکه بسیاری از شرکای آن به راه حل مجازی سازی دسکتاپ ساده تری نیاز داشتند.

منچستر ادامه داد: “مدت کوتاهی پس از شروع کار روی آن ، COVID-19 ضربه زد و ما مجبور شدیم برنامه توسعه خود را به شدت افزایش دهیم.” “شرکای ما به طور ناگهانی نتوانستند تقاضا را برآورده کنند. آنها می خواستند استقرار دسکتاپ مجازی ساده تر و بسیار راحت تر باشد و ویندوز 365 پاسخ آن بود.”

Windows 365 Under the Hood

برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​(SMB) ، مایکروسافت کار معتبری را برای پایان دادن به کار انجام داده است -سرویس DaaS تمام عیار که استفاده از آن بسیار ساده تر از AVD است ، هم برای کاربران و هم برای مدیران فناوری اطلاعات. مایکروسافت همچنین عملکرد Cloud PC را در دستگاه فیزیکی شما اعلام می کند. از آنجا که نمونه ویندوز 365 شما در یک مرکز داده با عملکرد بالا میزبانی می شود ، شما از سرعت اتصال اینترنت در آن مرکز داده به جای اتصال پهن باند در محل خود بهره می برید. این شرکت اعداد قابل توجهی را نشان داده است ، از جمله 10Gbps برای بارگیری و 4Gbps برای بارگذاری.

در سمت کاربر ، رایانه ابری دقیقاً مانند رایانه شخصی خود رفتار خواهد کرد. آن رایانه مجازی خاص متعلق به آنها است و آنها می توانند آن را مانند یک رایانه شخصی ویندوزی شخصی سازی کنند. تصاویر پس زمینه ، مجموعه های پیشین برنامه ، اندازه فونت پیش فرض ، همه در دسترس هستند و یکبار سفارشی ، مداوم. و ، Cloud PC مزیت اضافه ای دارد که عملکرد بهتری نسبت به رایانه پیش از خود دارد و آنها می توانند با استفاده از هر دستگاهی-رایانه شخصی ، برنامه اصلی Apple برای کاربران iPad و حتی تلفن های هوشمند خود با استفاده از رابط مرورگر ، به آن دسترسی پیدا کنند.

انتخاب آنچه شما نیاز دارید به دو انتخاب اساسی تقسیم می شود ، یعنی نسخه Enterprise یا Business. اگر مایکروسافت هستید و دارای بخش فناوری اطلاعات هستید که از Microsoft Endpoint Manager برای نظارت بر تعداد زیادی از رایانه های شخصی Windows 10 استفاده می کنید ، Enterprise را می خواهید (منچستر اشاره می کند که ویندوز 11 نیز پشتیبانی می شود ، اگرچه تاریخ دقیقی در دسترس نیست) به مایکروسافت مجموعه ای از ابزارهای Azure را در اینجا اضافه می کند زیرا بیشتر Cloud PC بر اساس فناوری AVP ساخته شده است. اما برای استفاده کامل از Enterprise ، نه تنها به Endpoint Manager بلکه به یک مجوز Intune برای هر کاربر و مجوز Azure برای ساختن شبکه مجازی خود نیاز دارید. و حتی با وجود مجموعه وسیع تری از ابزارها ، ممکن است Enterprise هنوز برای شما کافی نباشد.

ملیسا گرانت ، مدیر بازاریابی محصول مایکروسافت 365 می گوید: “مشاغل بسیار بزرگ ممکن است Cloud PC را بخواهند یا نخواهند.” “اگر به چیزی کلید در دست نیاز دارید ، نسخه Windows 365 Business بهترین گزینه شما است. اما شرکت های بزرگتر باید ابزارهایی را که Windows 365 Enterprise ارائه می دهد ، بررسی کرده و قبل از تصمیم گیری در مورد گزینه های انعطاف پذیرتر موجود در Azure Virtual Desktop مقایسه کنند. پلت فرم مناسب. “

نسخه Business برای مشاغل کوچک یا کاربران جداگانه در نظر گرفته شده است (اگرچه این شرکت اشاره کرده است که ممکن است نسخه مصرف کننده کامل نیز در آینده منتشر شود). اگر معمولاً رایانه های شخصی خود را از آمازون سفارش می دهید ، خودتان آنها را پیکربندی کرده و شاید آنها را به یک شبکه تجاری کوچک متصل کرده اید ، این گزینه برای شما مناسب است. نیازی به مجوز Azure یا Intune نیست ، فقط از طریق Microsoft 365 مشترک شوید ، مراحل راه اندازی را دنبال کنید و شما یک رایانه جدید با نرخ ماهیانه دارید. اگر یک کسب و کار هستید ، بدانید که این نسخه برای 300 کاربر یا کمتر طراحی شده است. شما محدودیتی ندارید ، اما اگر تعداد کاربران شما فراتر از این باشد ، احتمالاً بهتر است به ویژگی های Enterprise نگاه کنید.

اکثر مشاغل Enterprise را نه بر اساس تعداد کاربران بلکه به این دلیل که به مشتریان خود احتیاج دارند نه تنها به ابر بلکه به برخی منابع داخلی نیز مانند سرورهای برنامه و فایل یا حتی محلی متصل شوند. چاپگرها آنجاست که به یک حساب Azure Active Directory با Azure AD Hybrid Join احتیاج دارید. این به شما امکان می دهد در حین اشتراک گذاری اطلاعات با سرویس Azure AD مبتنی بر ابر ، کنترل کننده دامنه on-prem خود را حفظ کنید. این کار پیش پا افتاده ای نیست ، اما متخصصان فناوری اطلاعات مایکروسافت باید تجربه راه اندازی هدایت شده را به راحتی دنبال کنند.

هنگامی که شبکه ترکیبی شما راه اندازی شد ، می توانید آن را فقط به عنوان یک افزودنی از شبکه داخلی خود ، فقط یک شبکه که در ابر قرار دارد ، خطاب کنید. همه گروه ها و خط مشی های کاربر AD شما برای رایانه های ابری شما در دسترس خواهد بود. برای راه اندازی آن رایانه های ابری ، باید برای خرید مجوزهای ویندوز 365 خود به Microsoft 365 بروید. این فرآیند همچنین به معنای پیکربندی مشخصات رایانش ابری شما در زمینه محاسبه ، ذخیره سازی و منابع شبکه است ، زیرا مانند بیشتر خدمات VM ، قیمت ها به هر رایانه ای که بیشتر اختصاص می دهید افزایش می یابد.

اطلاعات بیشتر در مورد قیمت زیر ، اما خبر بد اینجاست که اینها مجوزهای جدید و جداگانه ویندوز هستند. اگر قبلاً چند صد مجوز ویندوز برای دستگاه های فیزیکی خود خریداری کرده اید ، نمی توانید آنها را از رایانه های شخصی موجود خود حذف کرده و از آنها برای مجوزهای Cloud PC استفاده کنید. خوشبختانه ، مایکروسافت تمام الزامات مجوز برای هر رایانه ابری را در قالب ماهانه برای هر کاربر بدون (ظاهرا) بدون هزینه دقیقه ، قرار داده است و از آنجا که این هزینه ها از 20 دلار شروع می شود ، حتی SMB ها نباید مجوز هر کاربر را پیدا کنند

هنگامی که مجموعه اصلی تصاویر رایانش ابری خود را ایجاد کردید ، می توانید آنها را به گروه های مختلف کاربری خود اختصاص دهید. بنابراین ، برای مثال ، بگویید که برای مجموعه بازاریابی خود در شهر نیویورک به مجموعه ای از رایانه های ابری نیاز دارید. با پیکربندی شبکه ترکیبی ، می توانید یک نمونه رایانه رایانه ای را که احساس می کنید دارای قدرت محاسبات کافی برای یک فرد بازاریابی است ، مشخص کنید و سپس نام آن را بازاریابی East Coast بگذارید. اکنون آن را با یک تصویر پایه Cloud PC که شامل نسخه Windows و مجموعه ای از برنامه های از پیش نصب شده است مطابقت دهید. مایکروسافت تصاویر اولیه را که دارای برنامه های خاص خود هستند ، از جمله پیکربندی اولیه ای کرده است ، به ویژه بسته های مختلف مجموعه Microsoft 365. می توانید بعداً با افزودن نرم افزارهای دلخواه خود آن تصاویر را سفارشی کنید یا می توانید تصویر خود را از ابتدا بسازید.

اگر یک شرکت کوچک هستید ، می توانید آن رایانه های ابری را به صورت دستی به کاربران خود منتقل کنید ، به این معنی که یکی در یک زمان. گرچه اکثر شرکتها مایلند این فرایند را خودکار کنند. برای این کار ، می توانید بازاریابی East Coast را به گروه کاربری Azure آن بخش اختصاص دهید. Cloud PC سپس به طور خودکار یک رایانه برای هر کاربر در آن گروه ارائه می دهد و می بینید که آنها مانند یک کامپیوتر فیزیکی روی صفحه Microsoft 365 و Endpoint Manager ظاهر می شوند. هنوز ترجیح می دهید اگر ترجیح می دهید از ابزار مدیریتی دیگری استفاده کنید یا بخواهید Endpoint Manager با مجموعه ابزار دیگری غیر از مایکروسافت ارتباط برقرار کند ، چه اتفاقی می افتد.

اما به اندازه مدیریت روزانه ، امنیت همان چیزی است که اکثر شرکت ها هنگام بررسی پیشنهادات DaaS در کلاس تجاری با دقت بیشتری به آن نگاه می کنند. ویندوز 365 بر اساس یک مدل امنیتی با قابلیت اطمینان صفر ساخته شده است و شما می توانید تمام سیاست های امنیتی Azure خود را بر روی رایانه های ابری خود اعمال کنید یا خط مشی های سفارشی بسازید که فقط برای آنها اعمال می شود. برای شروع ، یک ویژگی امنیتی اولیه داخلی وجود دارد و می توانید از آنجا سفارشی سازی کنید. مایکروسافت بر اساس نقش کاربر یا نوع دستگاه ، برخی اقدامات امنیتی اضافی را برای کاربران رایانه ابری در نظر گرفته است. به عنوان مثال ، می توانید برخی از کاربران را از کپی فایل های رایانه ابری خود در دستگاه فیزیکی مورد استفاده برای دسترسی به آن منع کنید. سرانجام ، رمزگذاری سرتاسری در حالت استراحت و در حال انتقال ثابت است.

Microsoft Cloud PC Pricing

تا 2 آگوست 2021 ، مایکروسافت 12 پیکربندی Cloud PC را منتشر کرده است. این محدوده از یک رده پایین پیکربندی شده با یک CPU مجازی (vCPU) ، 2 گیگابایت RAM و 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی هزینه 20 دلار برای هر کاربر در ماه است. از آنجا پیکربندی های متنوعی از منابع متغیر است تا زمانی که به حداکثر 8 vCPU با 32 گیگابایت رم و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی برسد. هزینه این پیکربندی ماهیانه 158 دلار برای هر کاربر است. این قیمت ها برای دو نسخه Business و Enterprise یکسان است ، اگرچه مایکروسافت قرارداد Enterprise را با تخفیف 4 دلار در هر رایانه ابری شیرین می کند.

با این وجود ، همانطور که در بالا ذکر شد ، کاربران Enterprise به تعدادی مجوز اضافی فراتر از هر کاربر Windows 365 نیاز خواهند داشت. این شامل اشتراک Azure و اشتراک شبکه مجازی Azure (vNET) است ، و آن شخص باید به یک فهرست داخلی Azure و یک سرور DNS فعال متصل شود. پس از آن ، بسته به اینکه از یکی از بسته های پیش فرض Microsoft 365 Microsoft با رایانه ابری خود استفاده می کنید یا خیر ، به مجوزهای مایکروسافت Intune و به طور بالقوه مجوزهای Microsoft 365 احتیاج دارید.

اگر می خواهید قیمت و عملکرد Windows 365 Cloud PC را ارزیابی کنید ، مایکروسافت در ابتدا سه پیکربندی آزمایشی ارائه داد که یک کاربر در سازمان شما می تواند 60 روز آن را آزمایش کند. با این حال ، سرویس آزمایشی بسیار سریعتر از آنچه مایکروسافت انتظار داشت به ظرفیت رسید ، بنابراین در زمان نگارش این مقاله ، حسابهای آزمایشی به حالت تعلیق درآمده است. با این حال ، می توانید ثبت نام کنید برای دریافت اعلان هنگام از سرگیری آزمایشات.

فانوس دریایی برای شرکا

اگر فکر می کنید همه اینها ممکن است بسیار پیچیده تر از آن چیزی باشد که تصور می کردید یا شاید هم نمی دانید در حال حاضر تعدادی کارمند فناوری اطلاعات غوطه ور در مایکروسافت وجود ندارد ، این همان جایی است که مایکروسافت می خواهد شرکای خود وارد عمل شوند. برای فعال کردن این امر ، شرکت پروژه فانوس دریایی در رویداد Ignite 2020 خود و در اواسط ژوئیه در پیش نمایش عمومی قرار داده شود.

Lighthouse مجموعه ای از ابزارهایی است که به طور خاص برای شرکای مدیریت شده مدیریت شده است. با استفاده از این ابزارها ، مایکروسافت از شرکای خود می خواهد تا راه حل های ارزش افزوده ای را در کنار مایکروسافت 365 و ویندوز 365 ایجاد کرده و سپس آنها را در مقیاس بزرگ به مشتریان ارائه دهند. به عنوان مثال ، یک MSP که بر مدیران املاک تمرکز می کند ، می تواند مجموعه ای از رایانه های ابری ، الگوهای شبکه مجازی و الگوهای برنامه ای را که مخصوص این نوع مشتریان طراحی شده است ، ایجاد کند ، از جمله نه تنها برنامه های Microsoft 365 ، بلکه عمودی سفارشی آنها. نرم افزار. Lighthouse سپس به آنها اجازه می دهد تا مشتریان خود را در Azure با استفاده از فناوری چند مستأجر و مجموعه ای از ویژگی های امنیتی مدیریت کنند که هر یک از مشتریان به تنهایی در اجرای آنها با مشکل مواجه خواهند شد.

و ارائه دهندگان نرم افزار تنها شرکایی نیستند که مایکروسافت به دنبال جذب آنها است. گرانت می گوید: “ما می خواهیم مزایای ویندوز 365 را در اختیار شرکای سخت افزاری قرار دهیم.” “از آنجا که ویندوز 365 واقعاً یک سرویس بین پلتفرم است ، فرصت های جالب زیادی برای شرکای سخت افزاری ما وجود دارد تا تجربیات نهایی را مختص ویندوز 365 ایجاد کنند.” این بدان معناست که ممکن است در آینده سخت افزارهای کم هزینه و سبک مشتری را مشاهده کنید که ممکن است شرکت ها را مجبور نکند در قسمت مجوز ویندوز از رایانه های ابری دوبار وارد عمل شوند.

بنابراین در حالی که مایکروسافت برای اکثر مشاغل رایانه ابری ویندوز 365 را به عنوان یک فروشگاه DaaS یکطرفه اعلام می کند ، Lighthouse به شرکای خود اجازه می دهد تا خدمات خود را با استفاده از همان مدل ارائه دهند. البته ، بسته به شریک ، قیمت متفاوت خواهد بود.

مجموعه قانع کننده ای از گزینه های کار ترکیبی

برای شرکت هایی که برای همه کارهای ترکیبی خود با دسترسی از راه دور سروکار دارند ، ویندوز 365 امکانات جالبی را ارائه می دهد. در حالی که مدل خدمات اولیه آن برای بسیاری از سیستم عامل های DaaS مشابه است ، اگر قبلاً در فروشگاه مایکروسافت هستید ، توانایی آن برای استفاده از بیشتر سرمایه گذاری های زیرساختی قبلی شما جذاب است. دلارهای اضافی برای هر کاربر ممکن است همه را خوشحال نکند ، اما این واقعیت که همه آنها در هر ماه به یک شماره اشتراک به ازای هر کاربر جمع شده اند ، بلعیدن آن را آسان تر می کند.

اما بهترین بخش این پیشنهاد انعطاف پذیری است که هم برای کاربران و هم برای متخصصان فناوری اطلاعات ارائه می دهد. کاربران قادر خواهند بود به طور کامل به یک رایانه کامل ویندوزی دسترسی داشته باشند ، و شخصی که نه تنها توسط کارکنان فناوری اطلاعات آنها مدیریت می شود ، بلکه مستقیماً به شبکه شرکت آنها متصل می شود. هیچ یک از این حلقه های دسترسی از راه دور معمولی مورد نیاز نیست. برای کارکنان فناوری اطلاعات ، به آنها امکان می دهد شبکه داخلی خود را به راحتی در ابر گسترش دهند ، که خوب است. اما حتی بهتر این است که سردردهای دورکاری که در 18 ماه گذشته از آن رنج می بردند را از بین ببرد.

دیگر نگران پشتیبانی از کاربران در زمینه سخت افزارهای شخصی نباشید که بخش فناوری اطلاعات آنها را تأیید نکرده یا از روترهایی استفاده می کند که آنها نمی دانند. اکنون شبکه در یک قطعه امن از ابر قرار دارد و فناوری اطلاعات تنها مسئول مدیریت رایانه های ابری خود است. هرگونه محدودیت نرم افزاری یا دستگاهی که کاربران با استفاده از دستگاه های خود اعمال می کنند ، مشکل خود آنهاست ، بنابراین افراد میز پشتیبانی شما می توانند از ریزش موهای خود جلوگیری کنند. علاوه بر این ، وظیفه به روز رسانی و مدیریت وصله نیز از بین رفته است ، زیرا ویندوز 365 به طور خودکار آنها را مدیریت می کند.

اینکه آیا رایانه ابری ویندوز 365 به اندازه صورتحساب خود خوب است ، تنها پس از استفاده مشتریان از آن برای حداقل یک سال مشخص می شود. آن وقت است که مطمئناً می دانید چگونه در برابر ارائه های DaaS بالغ تر ، مانند Amazon WorkSpaces یا IBM’s Dizzion قرار می گیرد. در عین حال ، اگر به کار ترکیبی به عنوان یک چالش دشوار نگاه می کنید ، این سرویس قطعاً ارزش بررسی دارد.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *