بیا سایت ایران, زنان در فناوری: امبر اوگلزبی

زنان در فناوری: امبر اوگلزبی

یک مدیر سیستم پشتیبانی Nexcess در ارتباط با پدرش در زمینه فناوری، کمک به مشتریان تا جایی که می تواند و یادگیری سؤال پرسیدن.

Women in Technology - Amber Oglesbeeامبر اوگلزبی می‌گوید: «آزمودن چیزهای جدید و پرسیدن سؤالات زیاد بخشی از کار است. “فقط باید ابتدا خودت را باور کنی.”

امبر اوگلزبی در شهر فرمونت، اوهایو بزرگ شد. او می‌گوید: «ما روبه‌روی کتابخانه زندگی می‌کردیم، و وقتی جوان بودم، این «پارک» برای من بود. “من همیشه در اتاقم خاموش بودم و مشغول مطالعه بودم.” اوگلزبی در کودکی عشق عمیقی به علم داشت و زندگی را به عنوان یک زیست شناس دریایی تصور می کرد. سپس او یک پلی استیشن گرفت. او می‌گوید: «بازی‌های ویدیویی زندگی من بود و چیزی که پدرم دوست داشت و تشویق می‌کرد. «پدر من یک آدم نادان است، یک آدم فوق العاده. از زمانی که به یاد دارم، او همیشه عاشق کامپیوتر بود. ما با هم برج می‌ساختیم و بازی می‌کردیم، و می‌دانستم که اگر رویای زیست‌شناس دریایی من محقق نشود، اشتیاق من به فناوری من را به مکان‌هایی خواهد برد.”

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در سال 2011، اوگلزبی برای مدرک فناوری اطلاعات و امنیت خود در کالج بیکر شروع به تحصیل کرد. من بیشتر سال را به عنوان کارآموز در بخش فناوری اطلاعات کار می‌کردم و تابستان‌ها را در نیومکزیکو می‌گذراندم و برای پیشاهنگان آمریکا در یک کمپ ماجراجویی بالا به نام فیلمونت کار می‌کردم.» اگرچه اوگلزبی در بزرگ‌تر شدن از آن دسته‌ای نبود که دست‌هایش را کثیف کند، اما ترجیح می‌داد در خانه با کتاب‌هایش بماند، اما در نهایت عاشق فضای باز شد. من اشتباهات زیادی را در سال اولم انجام دادم که اصلاً برای آن آماده نبودم – یک کیسه خواب سنگین، یک کوله پشتی اجاره‌ای، تنها یک بطری آب با خود آوردم – اما این کار را انجام دادم و ارزشش را داشت. فیلمونت تأثیر عمیقی بر زندگی من گذاشت و من از تابستان هایی که در آنجا سپری کردم کاملاً لذت بردم.»

نزدیک به یک دهه از زمانی که Oglesbee شروع به کار در فناوری کرد، کار خود را در یک نقش تحصیلی در کالج بیکر در بخش فناوری، با مدیریت حدود هشت کلاس درس آغاز کرد. او می‌گوید: «من در آنجا خیلی لذت بردم. “این یک محیط آموزشی عالی بود، و داشتن کلیدهای ساختمان بسیار جالب بود.”

سپس در سال 2013، او در Nexcess به عنوان پشتیبان استخدام شد و چند سال بعد به گروه پشتیبانی سازمانی (ESG) ارتقا یافت. “فکر می‌کنم ورود به اینجا از دبیرستان شروع شد. گروهی از دوستان من در نهایت با هم به کالج بیکر رفتند و چند نفر از آنها در آن زمان برای Nexcess کار می کردند و ما از فلینت به Nexcess کار می کردیم. آنها در شیفت خود کار می کردند و ما به اوهایو می رفتیم. من با افراد متعددی از جمله ریگو ریس و مدیر حساب سازمانی آشنا شدم که در نهایت با من مصاحبه کردند. اکنون، Oglesbee یک مدیر سیستم پشتیبانی در بخش ESG است.

محیط محیطی است که Oglesbee آن را دوست دارد. «تکنولوژی راه‌های زیادی برای ارائه راه‌حل‌های خلاقانه ارائه می‌دهد. هرکس بهترینش را می دهد. احساس می‌کنم همیشه این فرصت را دارم که تلاش کنم و مشکلی را حل کنم، و تیمی دارم که در صورت نیاز می‌توانم برای کمک به آن تکیه کنم. چیزی شگفت انگیز در مورد تلاش مشترک برای اجرای ایده های جدید وجود دارد.”

از افتخارآمیزترین دستاوردهای او این واقعیت است که او در هفته هشتم بارداری یک مسابقه 10 مایلی را دوید. “من هرگز نتوانستم این مایل را در مدرسه تمام کنم. تلاش من برای ادامه دادن تا پایان، حتی زمانی که همه چیز سخت می شود، یک مهارت ارزشمند است که به من کمک کرد تا در زمینه فناوری چیزهای زیادی یاد بگیرم.

همراه با اهمیت تداوم، Oglesbee یاد گرفته است که هنگام کار با مشتریان همیشه گوش دهد، تفسیر کند و تأیید کند. «اصطلاحات فنی و کلمات اختصاری می‌توانند برای مشتریان گیج‌کننده باشند. بنابراین من همیشه سعی می‌کنم نیازهای آنها را تکرار کنم و تأیید کنم تا مشتریان بتوانند روند ما را درک کنند و به آنها آرامش بدهم که کاری که ما انجام می‌دهیم درست است.» کمک به مشتریان از این طریق به طور طبیعی برای Oglesbee انجام می شود. من فقط دوست دارم به مردم کمک کنم. اگر چیزهای مزخرف کمتری وجود داشت، پرستار می شدم.

Oglesbee زنان جوانی را که به دنبال شغلی در فناوری هستند تشویق می کند تا به توانایی های خود ایمان داشته باشند و مایل به ریسک باشند. “وقتی برای اولین بار شروع به کار کردم، نگران بودم که نتوانم همکارانم را متقاعد کنم. او می‌گوید که دانش لازم برای کمک به تیم را داشتم. اما تیم من یک بار هم به من این باور را نداد که به شایستگی من شک دارند. البته من اشتباه کردم و سوال های زیادی پرسیدم و نکته خنده دار این است که هنوز سوالات زیادی دارم. امتحان کردن چیزهای جدید و پرسیدن سوالات زیاد بخشی از کار است. فقط باید اول خودت را باور کنی.»

وقتی اوگلزبی با تیم خود کار نمی کند و از مشتریان پشتیبانی نمی کند، مادر هاروی 18 ماهه است. او می گوید: «ما عاشق گوش دادن به موسیقی با هم و بیرون بودن هستیم. هاروی در حال گرم شدن با کالسکه است، اما ما باید تنقلات زیادی بیاوریم. کل عرشه، پاسیو، و میز پیک نیک همگی سخاوتمندانه با هنر گچی او تزئین شده اند. او امیدوار است که به زودی باران بیشتری برای تزئین مجدد ببارد.”

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *