بیا سایت ایران, سرور اختصاصی در بازی چیست؟

سرور اختصاصی در بازی چیست؟

مقابله با تاخیر، زمان بارگذاری کند، یا حذف بازی ها می تواند به سرعت تجربه هر گیمر آنلاین را به تجربه ای ناخوشایند تبدیل کند.

خوشبختانه، ابزاری وجود دارد که گیمرهای آنلاین می توانند از آن برای حذف کامل این مشکلات در طول بازی های چند نفره آنلاین استفاده کنند: یک سرور اختصاصی بازی.

یک سرور اختصاصی در بازی یک سرور خصوصی و کاملاً از راه دور است که می تواند بازی ها را برای مدیر سرور میزبانی کند (یک پخش کننده ای که سرور اختصاصی را راه اندازی می کند) و همه مشتریان راه دور که به سرور متصل می شوند. با استفاده از این نوع سرور بازی خصوصی، گیمرها به یک اتصال قابل اعتماد، پایدار و سریع حتی به حافظه فشرده‌ترین بازی‌های چندنفره آنلاین دسترسی پیدا می‌کنند—همه بدون نیاز به اشتراک‌گذاری منابع سرور با سایر وب‌سایت‌ها یا برنامه‌ها.

اگر تازه کار هستید برای مفهوم میزبان اختصاصی، این راهنما اینجاست تا با کشف قدرت سرورهای بازی اختصاصی به شما کمک کند. ما همچنین سرورهای اختصاصی بازی را با مدل‌های میزبانی بازی چند نفره آنلاین سنتی مقایسه خواهیم کرد.

علاوه بر این، ما به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که آیا یک سرور بازی خصوصی برای شما مناسب است یا خیر، و همچنین به شما آموزش می دهیم که چگونه یک ارائه دهنده میزبانی سرور اختصاصی بازی را انتخاب کنید.

مدل های میزبانی بازی چند نفره آنلاین

بسیاری از بازی های چند نفره آنلاین به طور پیش فرض یکی از دو مدل میزبانی مختلف – میزبانی سرور-مشتری یا میزبانی همتا به همتا (P2P). در بیشتر موارد، هر دو می‌توانند باعث ایجاد یک تجربه بازی با تاخیر یا غیرقابل تنظیم شوند. اما این مشکلات را می توان با ایفای نقش فعال تر در مدیریت یک سرور بازی برطرف کرد.

مدل میزبانی مشتری-سرور

در میزبانی مشتری-سرور مدل، سرورهای بازی (اعم از سرورهای اشتراکی یا سرورهای اختصاصی) توسط میزبان اصلی اجرا می شوند. میزبان اغلب ناشر بازی یا سازنده کنسول است و این میزبان تمام اتصالات بازیکن را مدیریت می کند.

در حالی که این پیکربندی برای اکثر بازیکنان کار می کند، کنترل ندارد و بازیکنان را در برابر مشکلات سرور آسیب پذیر می کند که میزبان اصلی می تواند تجربه کند.

مدل میزبانی P2P

در یک مدل میزبانی P2P، یک کلاینت محلی ( بازیکن) که بازی را شروع کرده یا کمترین تأخیر را دارد، نقش میزبان را برای سایر کلاینت های راه دور بازی می کند. با این پیکربندی، بازیکن میزبان از رایانه یا کنسول خود برای میزبانی نسخه محلی بازی استفاده می کند.

بسیار مهم است که دستگاه میزبان دارای حافظه کافی، قدرت پردازش، پهنای باند و یک اتصال اینترنتی قوی باشد تا کل بازی را برای همه مشتریان به خوبی اجرا کند. اگر بازیکن میزبان دستگاه ضعیف یا اتصال اینترنت ضعیفی داشته باشد، بازی با تاخیر، اشکال یا خرابی مواجه خواهد شد.

How Does a Private Game Server Work

یک سرور بازی خصوصی چگونه کار می کند؟

با یک سرور بازی خصوصی، اتکا به مدل میزبانی سرویس گیرنده-سرور یا P2P به گذشته تبدیل می شود. این سرورهای اختصاصی حافظه، قدرت پردازش، پهنای باند و قابلیت های ذخیره سازی بیشتری را نسبت به مدل های میزبانی دیگر ارائه می دهند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که بازیکنان همیشه منابع کافی سرور برای اجرای روان بازی را دارند.

درست مانند سایر مدل‌های میزبانی، سرور اختصاصی بازی تمام وظایف میزبانی یک بازی را انجام می‌دهد. این شامل همگام نگه داشتن بازی برای همه بازیکنان متصل به سرور و مدیریت بسیاری از جنبه های مهم بازی، مانند پخش کننده:

 • موقعیت‌ها.
 • فعالیت‌ها.
 • تعامل‌ها.
 • <.>

 • و موارد دیگر.

سرورهای اختصاصی بازی همچنین جنبه های درون بازی مانند فیزیک، قوانین و امتیازات را مدیریت می کنند.

مدیریت دستگاه مشتری در مقابل مدیریت سرور اختصاصی بازی

توجه به این نکته مهم است که سرورهای بازی اختصاصی موتور بازی را اجرا نکنید، بنابراین آنها به گرم نیاز ندارند کارت گرافیک (GPU) برای رندر کردن هر چیزی. در عوض، این سرورهای بازی خصوصی از مقادیر بالایی از CPU و RAM استفاده می‌کنند تا به دستگاه‌های سرویس گیرنده کمک کنند که چه چیزی و چه زمانی رندر شوند. این بدان معناست که دستگاه‌های مشتری همچنان جنبه‌هایی از بازی مانند گرافیک، صدا، و کنترل‌های بازی را مدیریت می‌کنند.

میزبان سرور خصوصی بازی: در خانه در مقابل مدیریت

به عنوان مثال، هنگامی که یک ارائه دهنده میزبانی حرفه ای سرور بازی خصوصی شما را میزبانی می کند، لازم نیست نگران سخت افزار باشید. هزینه ها، خنک سازی سرور، نظارت بر سرور، یا خطرات امنیتی. علاوه بر این، به گزینه‌های پهنای باند بالاتر دسترسی پیدا می‌کنید که در نهایت تجربه بازی بهتری را ارائه می‌کنند.

مزایای سرور اختصاصی بازی

چند مورد از رایج ترین مزایای میزبانی بازی های چند نفره آنلاین در سرور اختصاصی بازی عبارتند از:

کنترل

هنگام میزبانی با سرور بازی اختصاصی، ادمین سرور کنترل کاملی بر تجربه بازی به دست می آورد، از جمله:

 • تعریف سیستم عامل.
 • انتخاب پردازنده و مقدار رم.
 • تنظیم سرعت پهنای باند.
 • تعیین تنظیمات و قوانین بازی.
 • تعیین اینکه چه کسی می تواند وارد بازی شود (سرورهای بازی اختصاصی می توانند خصوصی یا عمومی باشند).
 • بوت کردن بازیکنانی که قوانین را زیر پا می گذارند یا نرخ پینگ بالایی دارند.

عملکرد

چون سخت افزار پیشرفته، سطح بالایی از RAM و CPU دارند. و اتصالات قوی به اینترنت، سرورهای اختصاصی بازی عملکرد کلی بازی را برای هر بازیکنی که درگیر است افزایش می دهد. این سرورها تضمین می‌کنند که هیچ‌وقت هیچ تاخیر، اشکال، داده‌های از دست رفته یا خرابی در طول بازی وجود ندارد.

و همانطور که قبلاً ذکر شد، پخش‌کننده‌های با پینگ بالا را می‌توان توسط ادمین سرور از جلسه حذف کرد تا کارها برای همه بازیکنان به خوبی و عادلانه اجرا شود.

قابلیت اطمینان

راه‌حل‌های میزبانی سرور اختصاصی بازی نظارت 24/7 سرور را ارائه می‌دهند، به این معنی که بازی همیشه در دسترس بازیکنان است. اکثر ارائه دهندگان سرور اختصاصی دارای ژنراتورهای پشتیبان برای اطمینان از در دسترس بودن بازی در صورت قطع شدن شبکه محلی هستند.

مدیران سرور همچنین نیازی به نگرانی در مورد گرم شدن بیش از حد سرور خود در هنگام تقاضای ترافیک بالا ندارند، زیرا راه حل های میزبانی قوی سیستم های خنک کننده پیشرفته را در مراکز داده خود ارائه می دهند.

امنیت

امنیت یکی از جنبه های مهم میزبانی روی سرور اختصاصی بازی است. خوشبختانه، بسیاری از ارائه دهندگان هاست منابع زیادی را برای اقدامات پیشرفته امنیت سایبری سرمایه گذاری می کنند، مانند:

مدیر سرور همچنین افرادی را که می توانند وارد بازی شوند کنترل می کند و شناسایی مشتریان راه دور ناشناخته ای که سعی در دسترسی دارند را آسان می کند.

Popular Titles That Benefit from a Dedicated Server

یک سرور اختصاصی بازی مزایای زیادی را ارائه می دهد که سایر گزینه های میزبانی نمی توانند بازیکنان معمولی بازی آنلاین را ارائه دهند. این امر مخصوصاً برای کسانی که بازی‌های آنلاین با حجم کاری بالا بازی می‌کنند صادق است، مثلاً اگر می‌خواهید ایجاد کنید یک سرور اختصاصی Minecraft. سایر بازی هایی که از سرور اختصاصی بازی بهره می برند عبارتند از:

 • Counter Strike.
 • Ragnarok.
 • Fortnite.
 • PUBG.
 • 7 Days to Die .
 • Valheim.
 • Ark.
 • DOTA 2.
 • Killing Floor.
 • Arma.
 • Terraria.
 • Factorio.

چه زمانی سرور اختصاصی بازی بهتر از VPS است؟

سرور خصوصی مجازی (VPS) یک محیط سرور مجازی در یک سرور اختصاصی است. هنگام استفاده از VPS برای میزبانی یک بازی ویدیویی، به یک سرپرست سرور اجازه دسترسی به بخش اختصاصی از منابع سرور داده می‌شود.

به عنوان مثال، اگر VPS دارای 10 گیگابایت رم باشد، مدیر سرور ممکن است تنها 2 گیگابایت از 10 گیگابایت را دریافت کند. گیگابایت از منابع سرور اختصاص داده شده به آنها، در حالی که بقیه منابع برای سایر کاربران محفوظ است. در اصل، یک VPS بسیار شبیه به اجاره دادن بخشی از یک سرور بازی خصوصی است.

برای بسیاری، انتخاب VPS راه حل کافی است که تجربه بازی بهتری را نسبت به میزبانی روی یک سرور کاملاً مشترک ارائه می دهد. با این حال، اگر یک گیمر آنلاین مشتاق هستید که می‌خواهید قدرت پردازش کافی برای مدیریت بارهای کاری بالا داشته باشید، یک سرور اختصاصی انتخاب مناسبی است.

برای اجرای بازی‌های چندنفره مدرن، حداقل ۱۶ گیگابایت رم لازم است، و اگر قصد انجام چند کار را دارید، بیشتر. این بدان معنی است که به احتمال زیاد باید با قدرتمندترین برنامه VPS ارائه دهنده هاست شروع کنید. اگر برای اطمینان از تجربه بازی روان به رم بیشتری نیاز دارید، یک سرور اختصاصی می تواند این انعطاف را به شما بدهد.

چه زمانی یک سرور اختصاصی بازی بهترین انتخاب نیست؟

در حالی که سرور اختصاصی بازی دارای مزایای بی شماری از نظر عملکرد و سایر زمینه ها است، همچنین قیمت بالاتر نسبت به راه حل های میزبانی دیگر مانند سرورهای اشتراکی یا VPS دارد. این بدون توجه به اینکه سرور اختصاصی خود را در خانه راه اندازی کرده اید یا از یک ارائه دهنده هاست اجاره کرده اید، صادق است.

انتخاب یک سرور اختصاصی در خانه به این معنی است که اگر قصد دارید سرور خود را در دسترس عموم قرار دهید، باید روی سخت افزار و تجهیزات گران قیمت و همچنین قبوض انرژی بالاتری سرمایه گذاری کنید. اجرای یک سرور فیزیکی همچنین به این معنی است که سرپرست سرور مسئولیت امنیت سایبری و نگهداری سخت افزار و نرم افزار را بر عهده دارد، به این معنی که سطح بالایی از توانایی فنی لازم است.

اگر قصد دارید یک سرور بازی اختصاصی را از یک ارائه دهنده میزبان اجاره کنید، بسیاری از پشتیبانان هزینه های نهایی اجرای یک سرور فیزیکی حذف می شود. با این حال، هزینه‌های ماهانه این سرورها معمولاً از راه‌حل‌های میزبانی دیگر و افزونه‌های امنیتی مانند DDoS بیشتر است. محافظت می تواند به هزینه ها نیز اضافه کند.

توجیه این هزینه های سرور بالاتر برای گیمرهای مشتاق، جوامع بازی و توسعه دهندگان در هر اندازه آسان است. اما برای مبتدیانی که با فناوری کمتر آشنا هستند یا کسانی که اغلب بازی نمی‌کنند، راه‌حل‌های میزبانی ارزان‌تر احتمالاً گزینه بهتر و مناسب‌تری برای کیف پول هستند.

نحوه انتخاب یک ارائه دهنده سرور اختصاصی بازی

هنگام انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی سرور اختصاصی بازی، عوامل زیادی وجود دارد که شما باید اطمینان حاصل کنید که با اهداف بازی شما مطابقت دارد، از جمله:

 • Compatibility: برخی از بازی ها حجم کاری بالاتری نسبت به سایرین دارند، به این معنی که پیکربندی سرور بازی اختصاصی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند آنها را مدیریت کند. علاوه بر این، به دنبال ارائه دهنده میزبانی باشید که به شما امکان می دهد به راحتی منابع سرور خود را افزایش یا کاهش دهید.
 • سخت‌افزار سطح بالا: ارائه‌دهنده میزبانی که انتخاب می‌کنید باید سخت‌افزار پیشرو در صنعت را ارائه دهد، مانند درایوهای حالت جامد (SSD)، رم پرسرعت، و پردازنده.
 • قابلیت اطمینان: هنگام انتخاب یک ارائه دهنده هاست، زمان آپ تایم سرور مهم است. مطمئن شوید که ضمانت‌های آپ‌تایم را پیدا کرده‌اید تا مجبور نباشید با خرابی‌ها یا خرابی‌های بازی مقابله کنید.
 • قابلیت استفاده: به عنوان یک سرپرست سرور، ارائه دهنده هاست شما باید یک رابط کاربری ساده و کارآمد را به شما ارائه دهد که به شما امکان می دهد پیکربندی سرور خود را به سرعت تغییر دهید.
 • امنیت: امنیت پیشرفته باید یک پیش نیاز برای ارائه دهنده میزبانی که انتخاب می کنید باشد. به دنبال میزبان های سرور اختصاصی بازی باشید که مواردی مانند حفاظت DDoS و فایروال های قوی را ارائه می دهند.

اگر به دنبال ارائه دهنده سرور خصوصی بازی هستید که بتوانید به آن اعتماد کنید، Liquid Web می تواند به شما کمک کند تا تجربه بازی آنلاین خود را به سطح بالاتری ببرید. با میزبانی سرور اختصاصی کاملاً قابل تنظیم—و همچنین نظارت بی‌درنگ و ضمانت‌های 100٪ برق و زمان کار شبکه—به یک راه حل سرور اختصاصی مدیریت شده دسترسی پیدا می کنید که نیازهای بازی شما را با قیمتی که می توانید بپردازید پشتیبانی می کند.

به علاوه، با خدمات افزودنی مانند پشتیبان‌گیری از سرور و حفاظت DDoS، می‌توانید مطمئن باشید که داده‌هایتان محافظت می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *