بیا سایت ایران, شبکه خصوصی چیست؟ تعریف و موارد استفاده

شبکه خصوصی چیست؟ تعریف و موارد استفاده

شبکه خصوصی چیست؟

یک شبکه خصوصی تعداد کنترل شده ای از رایانه ها را به هم متصل می کند و معمولاً به دستگاه های فیزیکی محلی است. این شبکه کاملاً از شبکه عمومی جدا شده است. داده‌هایی که در یک شبکه خصوصی حرکت می‌کنند در طبیعت نیستند. برای هیچ کس خارج از شبکه خصوصی قابل مشاهده نیست و در حین حمل و نقل با هیچ وسیله عمومی غیر قابل لمس است. از آنجایی که این داده ها از طریق یک شبکه جداگانه ارسال می شوند، در حین انتقال نیازی به رمزگذاری نیست. داده ها بر اساس دسترسی بسیار محدود محافظت می شوند.

آیا به یک شبکه خصوصی نیاز دارید؟

شبکه خصوصی به بیش از یک سرور نیاز دارد. بنابراین، برای راه‌اندازی‌های کوچک‌تر یا شرایطی که با چیز حساسی سروکار ندارید، ممکن است بتوانید بدون شبکه خصوصی کار کنید. با این حال، اگر یک سرور پایگاه داده یا سرور برنامه جداگانه دارید، ممکن است بخواهید رویکرد شبکه خصوصی را در نظر بگیرید. این یک لایه امنیتی اضافی در زمانی که داده ها در حال انتقال هستند اضافه می کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، به دلیل دسترسی محدود، شبکه های خصوصی معمولاً بسیار سریعتر هستند.

در چند سال گذشته، نیاز به ابرهای خصوصی مدیریت شده افزایش یافته است. از آنجایی که شرکت‌ها متوجه می‌شوند که می‌توانند مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بر اساس تقاضا را بدون تنظیمات پیچیده یا شکستن بانک دریافت کنند، به اجرای جدید راه‌حل‌هایی مانند VMware باید ارائه دهد.

از لحاظ تاریخی، VMware به عنوان یک انتخاب مناسب برای اکثر شرکت های متوسط ​​ارائه نشده است. ارائه دهندگان VMware غول پیکری وجود داشتند که به بازار سازمانی یا شرکت های میزبانی خاص با گزینه های مشترک برای ایده های نوپا خدمات می دادند.

زمانی که Liquid Web برای اولین بار VMware Private Cloud اختصاصی را معرفی کرد، روشی کاملاً جدید برای اکثر شرکت ها برای میزبانی سرورهای وب خود ، برنامه ها، پایگاه های داده و نرم افزار باز شد. Liquid Web متوجه شد که مانع ورود می تواند حتی بیشتر کاهش یابد تا از مزایای VMware یا ماشین مجازی (مبتنی بر VM) که تا حد امکان برای بسیاری از شرکت‌ها قابل دسترسی است.

Multi-Tenant VMware Private Cloud یک پیشنهاد وب مایع جدید است که تقریباً برای هر شرکت در حال رشدی کار می کند. مشتریان مایلند نیازهای میزبانی خود را از میزبانی VPS، محیط های مشترک و حتی سرورهای اختصاصی منتقل کنند.

VMware Multi-Tenant Private Cloud Your Private Network Environment

VMware Multi-Tenant Private Cloud: محیط شبکه خصوصی شما

بیشتر شرکت هایی که تصمیم می گیرند به یک محیط شبکه خصوصی نقل مکان کنند حداقل به یکی از دلایل زیر این کار را انجام می دهند: مقیاس پذیری، انعطاف پذیری، مقرون به صرفه بودن یا سهولت استفاده. VMware Multi-Tenant Private Cloud می تواند با همه آنها کمک کند:

مقیاس پذیری

مقیاس‌پذیری از طریق رشد صاف و بدون نیاز به پیکربندی مجدد محیط بیان می‌شود. شما مجبور نیستید به طور کامل نیاز به سرورها و مقیاس اضافی را برای پیش بینی رشد پیش بینی کنید، همانطور که بسیاری از شرکت ها در سرورهای اختصاصی انجام می دهند. فقط وقتی آماده شدید منابع مورد نیاز را به سرورهایی که قبلاً استفاده می کنید اضافه کنید.

به طور مشابه، برای شرکت‌های کوچک‌تر دشوار است که تنظیمات خود را فراتر از چند سرور VPS افزایش دهند. در این مورد، انتقال به یک VMware Multi-Tenant Private Cloud، حفظ معماری ITرا بسیار آسان تر می کند. >

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری برای شرکت هایی که نمی توانند با راه حل های برش کوکی کار کنند معنی زیادی دارد. که محیط های میزبانی سنتی ارائه می کنند. ساخت ابر خصوصی را می توان با نرم افزار دقیق مورد نیاز مشتریان پیکربندی کرد.

علاوه بر این، یک ابر خصوصی چند مستاجر برای شرکت‌هایی که مقیاس را افزایش و کاهش می‌دهند (مثلاً فصلی) عالی است، زیرا آنها فقط باید برای تعداد منابعی که استفاده می‌شوند هزینه بپردازند.

هزینه اثربخشی

هزینه کارایی کلیدی در مورد VMware Multi- است. ابر خصوصی مستاجر. تصور کنید شرکتی از دو وب سرور اختصاصی استفاده می کند که هر کدام دارای 8 هسته CPU، 16 گیگابایت رم و هارد دیسک 1 ترابایت به قیمت 500 دلار است. مهم نیست که آنها فقط از نیمی از این منابع استفاده می کنند یا خیر – آنها باید هزینه تمام سخت افزار را بدون توجه به آن بپردازند.

با یک ابر خصوصی چند مستاجر، اگر از نیمی از این منابع استفاده می کنید، فقط نیمی از آن منابع را پرداخت می کنید. شما هرگز مجبور به خرید بیش از حد نیستید، که در طول مسائل زنجیره تامین که اقتصاد جهانی با آن مواجه است ضروری است. حتی بهتر از آن، ماشین های مجازی شما می توانند همیشه با همان کارایی کار کنند.

سهولت استفاده

یک ابر خصوصی VMware Multi-Tenant یک کاملاً مدیریت شده. Liquid Web از کل زیرساخت میزبانی، تمام سخت افزار و پلت فرم ابری مراقبت می کند. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند روی نرم‌افزار داخلی و پلتفرم‌هایی که وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایشان ساخته شده‌اند تمرکز کنند.

مورد استفاده از شبکه خصوصی

برای نشان دادن بیشتر مزایای یک VMware Multi-Tenant Private Cloud، اجازه دهید دو نمونه شبکه خصوصی محبوب را ارائه کنیم که برای چنین محیطی مناسب هستند.

شبکه خصوصی مثال شماره 1: ایجاد یک محیط ترکیبی قوی

معمولاً در مورد معماری برنامه دو نوع مشکل مشابه وجود دارد: یا همه بخش‌های برنامه و سرورها به چندین سرور VPS تقسیم می‌شوند یا همه آنها در یک واحد اختصاصی واحد جمع می‌شوند. سرور هیچ یک از این دو محیط ایده آل نیستند.

یک محیط ابر خصوصی چند مستاجر VMware یک راه حل عالی برای معماری قوی تر مورد نیاز در این مثال شبکه خصوصی است. مشتریان می توانند به تعداد مورد نیاز سرور درخواست کنند تا محیط خود را یکسان کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند چند سرور وب متعادل کننده بار، یک سرور پایگاه داده جداگانه، یک سرور گزارش دهی و موارد دیگر داشته باشند — که همه آنها در همان محیط شبکه خصوصی.

شبکه خصوصی مثال شماره 2: ارائه خدمات به عنوان فروشنده ارزش افزوده (VAR)

فروشندگان ارزش افزوده (VAR) – چه شرکت های میزبان، ارائه دهندگان SaaS، آژانس های وب، پلت فرم های سفارشی یا یکپارچه کننده ها باشند – می توانند به میزان قابل توجهی کسب و کار خود را بهبود بخشند و از تغییر به یک VMware Multi-Tenant Private Cloud سود زیادی ببرند.

به جای مدیریت تعداد زیادی از سرورهای VPS، جمع کردن مشتریان خود در یک محیط میزبانی مشترک یا استفاده از منابع اختصاصی، VAR ها می توانند برای هر کلاینت جدید VM ها ایجاد کنند که این امر سرعت بخشیدن به آن را افزایش می دهد. سوار شدن و به راحتی مقیاس پذیر در هر سطحی باقی می ماند.

وب مایع همچنین می‌تواند به VARها کمک کند تا الگوهای دقیقی را برای هر ماشین مجازی جدید تنظیم کنند، به طوری که ساختن قالب‌های جدید تا حد امکان زمان کمتری می‌برد. ، و تعداد زیادی از مشتریان را می توان به طور همزمان سوار کرد.

VMware Private Cloud یک راه حل همه کاره است

آماده برای امتحان کردن VMware Multi-Tenant Private Cloud یا سوالی دارید؟ با تکنسین های دوستانه تماس بگیرید که خوشحال می شوند به شما کمک کنند و بهترین راه را برای جابجایی شما پیشنهاد کنند. معماری برای بهبود مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن به VMware منتقل می شود.

Tactical Guide for Rapid Growth using Cloud Computing eBook banner

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *