امور مالی شخصی, بیا سایت ایران

شبکه پلی تلاش می کند به پشت سرقت رمزنگاری شده 600 میلیون دلار به هکر پاداش دهد

چگونه می توانید هکر را پشت بزرگترین ارز رمزنگاری شده متوقف کنید سرقت در تاریخ؟ خوب بازی کنید و به آنها پاداش دهید.

ارائه دهنده بلاک چین Poly Network سعی کرد 500000 دلار به هکر ارائه دهد تا بتواند 600 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از این پلتفرم را به دست آورد. طبق رویترز ، Poly Network به بهانه اینکه هکر یک آسیب پذیری در فناوری بلاک چین خود کشف کرده است ، پاداش “جایزه اشکال” را ارائه کرد.

در واقع ، در یک پیچ و تاب عجیب و غریب ، ارائه دهنده بلاک چین به طور علنی مجرم پشت سرقت “Mr. کلاه سفید ، “اصطلاحی است که به هکرهای اخلاقی رایانه داده می شود.

چرا لحن چاپلوس؟ شبکه پلی بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. اما ارائه دهنده بلاک چین ظاهراً نگران بود که وجوه ارز رمزنگاری شده را برای همیشه از دست بدهد. بنابراین ، او ناامید شد و سعی کرد خوب بازی کند.

خوشبختانه برای Poly Network ، هکر وجوه سرقت شده را داوطلبانه پس داد. روز پنجشنبه ، ارائه دهنده بلاک چین دسترسی به “کیف پول چند منظوره” شامل بقیه وجوه غارت شده به

هکر پشت سرقت نیز از طریق پیام هایی در مورد یکی از کیف های پول رمزنگاری شده که در ابتدا برای غارت وجوه مورد استفاده قرار می گرفت ، با مردم صحبت می کرد. طبق به نظر آنها ، این سرقت کاملاً با “سرگرم کننده” انجام شده است. یک اشکال در پروتکل قابلیت همکاری بلاک چین Poly Network به آنها امکان داد تا از قرارداد یک ارز رمزنگاری شده پول برداشت کنند.

“من علاقه ای به پول ندارم!” هکر در یکی از این پیام ادعا کرد. “من می خواهم نکاتی را در مورد نحوه ایمن سازی شبکه های خود به آنها ارائه کنم تا بتوانند در آینده واجد شرایط مدیریت پروژه میلیاردی باشند.”

“من به اندازه رشد رمزنگاری پول کافی دارم جهان ، “هکر در پیام نوشت. “من مدتی است که در حال جستجوی معنای زندگی هستم. امیدوارم زندگی من متشکل از ماجراهای منحصر به فردی باشد ، بنابراین من دوست دارم همه چیز را بیاموزم و هک کنم تا با سرنوشت مبارزه کنم.”

هکر همچنین پیامی را که گفته می شود از Poly Network در مورد پیشنهاد پاداش ارسال شده است کپی کرد. “از آنجا که ما (Poly Network) معتقدیم اقدام شما رفتار کلاه سفید است ، ما قصد داریم پس از اتمام کامل بازپرداخت مبلغ 500000 دلار پاداش به شما پیشنهاد دهیم. همچنین ما به شما اطمینان می دهیم که شما مسئول این حادثه نخواهید بود. ”

توصیه شده توسط ویراستاران ما

“ما امیدواریم که بتوانید همه نشانه ها را در اسرع وقت بازگردانید. شما می توانید ارزش معادل 500،000 USD را در هر دارایی به آدرس مالک فعلی رزرو کنید. ”

با این حال ، هکر از پاداش خودداری می کند. وی گفت: “پولی پاداشی دریافت کرد ، اما من هرگز به آنها پاسخ ندادم. در عوض ، من همه پول آنها را پس خواهم داد. ”

همچنین دلیل خوبی وجود دارد که هکر پاداش را نپذیرد: انجام این کار می تواند راهی برای اجرای قانون برای کشف مکان و هویت مهاجم ایجاد کند.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *