بیا سایت ایران, زندگی دیجیتال

فیس بوک متهم به توقف تحقیقات دیده بان در اینستاگرام شد

یک هفته پس از فیس بوک تحریم چندین NYU گروه دوم ادعا می کنند که فیس بوک تلاش کرده است تحقیقات خود را در مورد الگوریتم های توصیه شبکه اجتماعی مسدود کند.

روز جمعه ، الگوریتم دیده بان غیرانتفاعی مستقر در برلین ادعا کرد باید پروژه ای را که تجزیه و تحلیل الگوریتم های توصیه اینستاگرام را تجزیه و تحلیل می کرد به دلیل ترس از انتقام فیس بوک با شکایت ، متوقف کند. این سازمان غیرانتفاعی می گوید: “در نهایت ، سازمانی به اندازه AlgorithmWatch نمی تواند ریسک مراجعه به دادگاه علیه شرکتی به ارزش یک تریلیون دلار را داشته باشد.”

پروژه از داوطلبان برای نصب افزونه مرورگر استفاده کرد جمع آوری داده ها از فید اینستاگرام کاربر. بینش های 1500 داوطلب ادعا شده است که الگوریتم های توصیه شده اینستاگرام مورد پسند نشان دادن تصاویر افراد کم لباس را نشان می دهد. .

این سازمان غیرانتفاعی به طور معمول اطلاعات دریافتی از داوطلبان را حذف می کند. اما طبق گزارش AlgorithmWatch ، فیس بوک طرفدار این تحقیق نیست. در ماه مه ، این شرکت جلسه ای با سازمان غیرانتفاعی برگزار کرد و ادعا کرد که جمع آوری داده ها از افزونه مرورگر آن شرایط خدمات فیس بوک و قوانین حفظ حریم خصوصی داده های اروپایی را نقض می کند.

اگر ما فیس بوک را مجبور کنیم به مشارکت رسمی تری برویم ، اگر ما مسئله را بر اساس شرایط آنها “حل نکنیم” – تهدیدی محجبه ، “AlgorithmWatch ادعا می کند. “واکنش فیس بوک نشان می دهد که هر سازمانی که بخواهد یکی از الگوریتم های خود را روشن کند در معرض تهدید مداوم قرار دارد.”

در نتیجه ، سازمان غیرانتفاعی پروژه را به پایان رساند. با این حال ، AlgorithmWatch تصمیم گرفت پس از آنکه فیس بوک همچنین در مورد ممنوعیت مطالعه سرویس های تبلیغات سیاسی این شبکه اجتماعی ، قوانین خدمات را نقض کرد ، صحبت کند. (هفته گذشته ، FTC شما را نامه ای به فیس بوک که توجیه شرکت را برای ممنوعیت محققان نیویورک محکوم کرد. این سازمان غیرانتفاعی در حال پخش یک نامه به قانونگذاران اتحادیه اروپا است که از آنها درخواست کمک می کند از دسترسی محققان شخص ثالث به مطالعه بسترهای رسانه های اجتماعی محافظت کنید.

“بدون تحقیقات مستقل برای منافع عمومی و کنترل های سختگیرانه از سوی نهادهای نظارتی ، نمی توان فهمید که آیا الگوریتم های اینستاگرام نظرات سیاسی خاصی را بر دیگران ترجیح می دهد یا خیر.” “پارلمان اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید هم اکنون برای جلوگیری از زورگویی بیشتر اقدام کنند.”

با این حال ، فیس بوک ادعاهای AlgorithmWatch را نادرست رد کرد. “ما به تحقیقات مستقل در بستر خود اعتقاد داریم و سخت تلاش کرده ایم تا اجازه دهیم سخنگوی شرکت به ما می گوید که گروه های زیادی باید این کار را انجام دهند ، از جمله AlgorithmWatch – اما نه به قیمت حریم خصوصی هیچ کس.

توصیه شده توسط ویراستاران ما

“ما نگرانی هایی در مورد شیوه های آنها داشتیم ، به همین دلیل ما چندین بار با آنها تماس گرفتیم تا آنها بتوانند با شرایط ما مطابقت داشته باشند و تحقیقات خود را ادامه دهند ، همانطور که ما معمولاً با سایر گروههای تحقیقاتی وقتی نگرانی های مشابهی را تشخیص می دهیم به ما تهدید نکردیم که از آنها شکایت خواهیم کرد. ”

فیس بوک همچنین ادعا می کند که بارها و بارها از موسسه غیرانتفاعی آلمانی خواسته است تا در مورد تحقیقات خود یک جلسه غیررسمی داشته باشد تا توضیح دهد که چرا شرایط خدمات شرکت را نقض کرده است. پس از چندین امتناع ، فیس بوک گفت که چاره ای جز فراخوان “ملاقات رسمی” ندارد.

این شبکه اجتماعی همچنین اشاره می کند که چندین ابزار برای کمک به محققان در بررسی شیوه های شرکت. با این وجود ، AlgorithmWatch معتقد است که نمی توان به فیس بوک داده های دقیق در مورد الگوریتم های خود ارائه داد.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *