بیا سایت ایران, مروری بر مهاجرت های مرحله ای برای شرکت ها

مروری بر مهاجرت های مرحله ای برای شرکت ها

وقتی نوبت به نیازهای میزبانی شرکت‌های تازه ایجاد شده می‌رسد، بسیاری از ابرهای خصوصی اختصاصی یا چند مستاجر که بر روی نرم‌افزار مجازی‌سازی اجرا می‌شوند، مانند VMware.

ابرهای خصوصی دارای مزایای مختلفی هستند. اول، آنها مقیاس پذیری را بدون نیاز به پیکربندی مجدد محیط زیربنایی فراهم می کنند. آنها همچنین انعطاف پذیر هستند و می توانند کل تنظیمات را مطابق با نیازهای شما تنظیم کنند. سوم، آنها مقرون به صرفه هستند، فقط برای چیزی که واقعاً استفاده می کنید از شما هزینه می گیرند. و در نهایت، کار با آنها آسان است زیرا شرکت میزبان از تمام زیرساخت ها و سخت افزار سرور مراقبت می کند.

در زیر، به همراه چند نمونه از انواع مختلف شرکت‌هایی که برای رویکرد مهاجرت مرحله‌ای با VMware Private Cloud.

چه چیزی انتقال سرور را دشوار می کند؟

مهاجرت سرور به سادگی به این معنی است که سرور خود را با گزینه ای بهتر جایگزین کنید، در حالی که همه داده ها را همزمان کپی کنید. این یک فرآیند اجتناب‌ناپذیر است که همه شرکت‌ها باید در مقطعی با آن روبرو شوند، زیرا آنها از قابلیت‌های سرور فعلی خود بیشتر می‌شوند، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها در راه‌حل‌های سوئیچینگ کشف می‌کنند، یا متوجه می‌شوند که زیرساخت میزبانی قدیمی است و دیگر کارآمد نیست.

هدف حیاتی آشکار مهاجرت تضمین این است که هر بیت داده منتقل می شود و به همان خوبی در یک محیط جدید کار می کند. با این حال، از آنجایی که اکثر تنظیمات سرور بدهی های فنی، خطاها و تصمیم گیری ضعیف زیادی را به همراه دارند، فرآیند مهاجرت آنها پیچیده تر و بسیار ساده تر می شود.

نکته کلیدی این است که بیش از حد جاه طلب نباشید و سعی کنید مهاجرت را در یک هفته یا در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید. صرف زمان برای برنامه ریزی دقیق فرآیند اجرا و آزمایش به جلوگیری از بسیاری از مشکلات کمک می کند.

لازم نیست مهاجرت های موفق یکباره اتفاق بیفتد. در واقع، مهاجرت‌های مرحله‌ای کمترین خطر را به همراه دارد و به شما امکان می‌دهد قبل از لمس مناطق پرترافیک ابتدا قسمت‌های غیر بحرانی محیط سرور خود را جابجا کرده و آزمایش کنید.

VMware Private Cloud یک مقصد مهاجرت مرحله‌ای عالی برای اکثر شرکت‌های کوچک و متوسط ​​است که به انعطاف‌پذیری، مقرون‌به‌صرفه بودن و سهولت استفاده اهمیت می‌دهند. به نمونه‌های زیر از محیط‌های سرور رایج که مزایای تغییر به یک ابر خصوصی را نشان می‌دهند، نگاهی بیندازید.

phased migration by server type

انتقال مرحله ای بر اساس نوع سرور

سرورهای اختصاصی

بسیاری از سازمان های رسانه ای و وب سایت ها (به عنوان مثال، روزنامه های بزرگ شبانه روزی) بر روی چندین سرور اختصاصی اجرا می شوند. آنها می دانند که این تغییر به دلیل تغییر است، اما نمی توانند تصور کنند که بایگانی های عظیم خود را به یک محیط جدید منتقل کنند.

مهاجرت ممکن است چندین ماه طول بکشد، اما عجله ای وجود ندارد زیرا آنها فقط برای آنچه در یک محیط ابری خصوصی استفاده می کنند پرداخت می کنند. مهمتر از همه، این فرآیند عملیات را مختل نمی کند، و مهم ترین بخش ها را می توان در آخر منتقل کرد.

سرورهای خصوصی مجازی

بیشتر شرکت هایی که تازه شروع به کار کرده اند تمایل دارند با میزبانی VPS — راه اندازی آن ارزان و آسان است —  و با رشد سرورهای خصوصی مجازی بیشتری جمع آوری می شود.

در برخی مواقع، مدیریت شبکه VPS آنها دشوارتر می شود و از مقیاس پذیری کسب و کار پشتیبانی نمی کند. این زمان ایده آلی برای جستجوی راه حل های مقیاس پذیرتر، مانند VMware Private Cloud است.

باز هم، رویکرد مهاجرت مرحله‌ای بهترین است. نیازی به جمع کردن همه سرورهای خصوصی مجازی به یکباره نیست. انتقال فقط سرورهایی امکان پذیر است که ابتدا به مقیاس پذیری بیشتری نیاز دارند یا سرورهایی که دارای نوسانات و نوسانات زیاد هستند. فصلی بودن در حجم کاری آنها، مانند روزهای تعطیل.

به عنوان مثال، می توانید ابتدا چند سرور را برای حمل بار فصلی انتقال دهید تا منابع VPS خود را تحت فشار نگذارید. در پایان، شما فقط برای منابع استفاده شده پرداخت خواهید کرد. سپس، پس از پایان فصل خرید، می توانید بقیه محیط را به صورت مرحله ای مهاجرت کنید.

سرورهای On-Premise

ده ها هزار شرکت در ایالات متحده که هنوز از سرورهای داخلی (اگر نه فقط رایانه های همیشه روشن اختصاصی) برای میزبانی داده های خود استفاده می کنند. متأسفانه، بیشتر این سرورها دارای سخت افزار قدیمی هستند، به خوبی نگهداری نمی شوند و نیاز به تعویض دارند.

برای این نوع موقعیت‌ها، تغییر به VMware Private Cloud می‌تواند یکی از بهترین حرکت‌ها باشد. به ندرت کسی بخواهد مسئول اتاقی از سرورهای قدیمی با چندین دهه داده ذخیره شده روی آنها باشد.

یک ابر خصوصی می تواند در مورد سیستم عامل ها و نرم افزارها یک کپی دقیق از محیط داخلی ارائه دهد و مقیاس پذیری، مدیریت مستمر را اضافه کند. ، و قیمت گذاری انعطاف پذیر. بهترین بخش این است که یک مهاجرت مرحله‌ای به یک ابر خصوصی می‌تواند با نیازها و زمان‌بندی کسب‌وکار سازگار شود.

پشتیبانی انتقال وب مایع

چه در مرحله اکتشاف هستید و چه در حال برنامه ریزی برای انتقال سرور خود هستید، Liquid Web می تواند به شما در راه اندازی طرح بازی مهاجرت و همه چیز مربوط به سرور و تنظیمات سمت محیط را از روی صفحه خود بردارید.

در نتیجه، لازم نیست نگران پیکربندی سرورهای خاص باشید. تنظیمات PHP، فایروال ها، پشتیبان گیری یا امنیت. فقط داده ها و محتوای خود را دریافت کنید، و انتقال کامل می شود. Liquid Web همچنین می‌تواند هرگونه نیاز سفارشی، مانند ادغام سیستم پشتیبان، فایروال، مشتری مجازی یا متعادل‌کننده‌های بار را برآورده کند.

آیا به مهاجرت مرحله‌ای فکر می‌کنید و آماده هستید VMware Private Cloud را امتحان کنید؟ امروز با ما تماس بگیرید، و یک تکنسین دوستانه می تواند به شما کمک کند تا فرآیند مهاجرت را مطابق با نیازهای شما تنظیم کنید.

Datasheet - Migration Checklist

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *