بیا سایت ایران, مزایای تجاری مراکز داده مجازی با استفاده از VMware

مزایای تجاری مراکز داده مجازی با استفاده از VMware

یک دهه پیش، فناوری اطلاعات (IT) اغلب خاری در چشم صاحبان و اپراتورهای مشاغل بود. اکنون، تغییر چهره کسب‌وکار به این معنی است که فناوری اطلاعات صرف نظر از بازار یا بخش، یک تمایز رقابتی است. عصر سرورهای داخلی در حال سپری شدن است زیرا کسب و کارهای در حال رشد بیشتر به مزایای مجازی سازی مرکز داده تکیه می کنند.

سازمان هایی که با دسکتاپ های قدیمی و یک سرور در کمد دارای Windows Exchange و QuickBooks زنده ماندند، اکنون کاملاً سیار، همیشه متصل و بومی ابری هستند. دیگر داشتن ردپای فناوری که به سادگی برای تجارت کار می کند کافی نیست.

موفقیت کسب و کار و رشد آینده متکی به یک پایه تکنولوژیکی قوی است. بخشی از این انقلاب دیجیتال از طریق مجازی سازی ممکن شد.

مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی زمانی است که نرم افزار یک سرور فیزیکی را به بسیاری از سرورهای مجازی یا مبتنی بر نرم افزار تبدیل می کند. قوی> مجازی سازی این امکان را برای کسب و کارها فراهم می کند که چندین برنامه را در چندین محیط در یک سرور فیزیکی اجرا کنند.

به عنوان مثال، در گذشته، اگر چهار برنامه داشتید که هر کدام به چهار گیگ حافظه و 16 گیگ فضای دیسک نیاز داشتند، به چهار سرور مختلف با این مشخصات نیاز داشتید.

اکنون، یک سرور واحد با 16 گیگ حافظه و 64 گیگ فضای دیسک را می توان تقسیم کرد یا مجازی کرد تا هر چهار برنامه را در محیط خود جای دهد.

مرکز داده مجازی (VDC) چیست؟

مراکز داده مجازی یک گزینه عالی برای مشاغلی هستند که می خواهند در پول خود صرفه جویی کنند و کارایی خود را افزایش دهند. مرکز داده مجازی یک مرکز داده متمرکز است که سراسر جهان را در بر می گیرد و برای میزبانی برنامه ها یا ارائه میزبانی برای مشتریانی که تقاضای آنها بیش از توانایی های یک مکان واحد است استفاده می شود.

5 benefits of virtual data centers

مزایای مجازی سازی مرکز داده

در یک مرکز داده مجازی، کل ناوگان سرورهای فیزیکی یا منابع ابری را می توان مجازی سازی کرد تا فناوری بهتری به کسب و کارها بدهد. gy با چندین مزیت جدید.

در حالی که مواردی وجود دارد که داشتن یک سرور فیزیکی یا مرکز داده منطقی است، تعداد فزاینده ای از موارد استفاده به خوبی به یک مرکز داده مجازی وارد می شوند.

در اینجا پنج مزیت مجازی سازی مرکز داده برای کسب و کار شما آورده شده است.

1. بازدهی برتر (ROI)

فناوری مجازی سازی برای به حداکثر رساندن منابع موجود در یک ماشین فیزیکی وجود دارد.

مثل یک سرور منفرد که از مجازی سازی برای راه اندازی چهار (یا بیشتر) ماشین مجازی استفاده می کند، یک مرکز داده مجازی همان بهره وری منابع را ارائه می دهد. در نتیجه، یک مرکز داده مجازی منابع مورد نیاز شما (و فضای کمی برای رشد) را بدون پرداخت هزینه برای سخت افزار بلااستفاده، اتصال یا برق ارائه می دهد.

مزیت بازگشت سرمایه برای استفاده از مجازی سازی مرکز داده به طور قابل توجهی بیشتر از داشتن و مدیریت رک سرورهای خود است.

2. کاهش هزینه برای مدیریت و نگهداری

تخصیص منابع در سرورهای مجازی از طریق مجازی سازی کارآمدتر می شود و هزینه مدیریت و نگهداری آن سرورها را کاهش می دهد.

حذف بار هزینه فضای فیزیکی، امنیت، برق، اتصال، و مدیران سرور و شبکه به صرفه جویی در هزینه می افزاید.

در بسیاری از موارد، مراکز داده مجازی به صورت Infrastructure-as-a-Service (IaaS) ارائه می شوند. ، به این معنی که همه چیز زیر سیستم عامل به طور کامل توسط شخص دیگری اداره می شود. این بدان معناست که تیم شما می‌تواند به جای مدیریت یک مرکز داده، روی شایستگی‌های اصلی تمرکز کند.

3. سهولت کار

یکی دیگر از مزیت های مجازی سازی مرکز داده مدیریت از یک پنجره شیشه ای برنامه است.

این بدان معناست که تهیه سرورهای جدید، ایجاد و بازیابی نسخه‌های پشتیبان، رسیدگی به تعداد موجودی، و قابلیت کشف دستگاه همه ساده و ساده شده است.

برای مثال، تیم فناوری اطلاعات شما می‌تواند به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را ارائه کند یا نمونه‌های جدیدی را با چند کلیک به‌جای شروع با یک ماشین فیزیکی و کار از آنجا ارائه کند.

4. امنیت بهبود یافته

سرورهای مجازی امنیت و تدارک مجدد سریعتر را فراهم می کنند که همیشه با یک مرکز داده فیزیکی در دسترس نیستند.

به عنوان مثال، هنگام استفاده از سخت افزار فیزیکی، وقفه یا وقایع فاجعه بار مانند سیل یا قطع شدن منبع تغذیه ممکن است طول بکشد. ساعت یا روز برای تعمیر با این حال، با یک مرکز داده مجازی شده، تصویری از ماشین آسیب‌دیده را می‌توان با چند کلیک ماوس در یک ماشین مجازی جدید دوباره تهیه کرد.

با توجه به اینکه امنیت فناوری اطلاعات به نفع هر سازمانی بدون توجه به بازار است، آرامش خاطری که با یک مرکز داده مجازی همراه است مزیت دیگری است که ارزش توجه دارد.

5. چابکی و انعطاف پذیری

مجازی‌سازی مرکز داده به شرکت‌های با هر اندازه شاید باارزش‌ترین مزیت در تجارت را می‌دهد: توانایی حرکت سریع، همچنین به عنوان چابکی فناوری اطلاعات. این چابکی و انعطاف‌پذیری تفاوت بین ماندن در جای خود و حرکت رو به جلو برای بسیاری از شرکت‌ها است.

در اینجا چند مثال وجود دارد که مزایای چابکی و انعطاف پذیری را با استفاده از مجازی سازی مرکز داده نشان می دهد:

 • هزینه های سرمایه ای روی سرورهایی که به زودی منسوخ می شوند به OpEx منتقل می شوند و به طور مرتب فناوری به روز می شوند.
 • یک مکان جدید می تواند در عرض چند دقیقه با یک مرکز داده مجازی در مقایسه با فرآیند طولانی ایجاد یک مرکز داده جدید آنلاین شود.
 • منابع و سرورهای استفاده نشده را می‌توان در چند لحظه ویرایش کرد، بدون نیاز به تجدید یا بازیافت.

یک مرکز داده مجازی یک دارایی است، نه کشش عملیات و ترازنامه.

تکنولوژی برای همه در حال تغییر است. از کاربران فردی گرفته تا شرکت های جهانی، امکانات جدید در حال تغییر شکل دادن به نحوه کار جهان هستند. مجازی‌سازی مزایایی را ارائه می‌کند که در طول زمان ثابت شده‌اند و تقریباً برای همه مشاغل در جهان مرتبط است.

VMware چیست؟

VMware یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مجازی سازی است. راه حلهای موجود در بازار است و ویژگی های زیادی برای ارائه دارد. VMware در 27 مارس 2000 راه اندازی شد و از روند یکپارچه سازی سرور استفاده کرد.

تکنولوژی VMware مشتریان/شرکت ها را از قرارداد با چندین فروشنده، هر کدام برای بخش های مختلف نجات داد. آنها فرصتی را در دادن بخشی از محیط های مربوطه به افراد دیدند و در عوض به آنها دسترسی به همه آن را دادند.

نرم افزار VMware به بسیاری از فناوری ها اجازه می دهد با هم کار کنند، از جمله: 

 • Netware Lite (از زمان توقف).
 • Microsoft Windows Server.
 • Novell NetWare.
 • Hewlett-Packard’s Tru64 Unix (اکنون تولید آن متوقف شده است).
 • سخت افزار Intel ix86 دارای سیستم عامل های FreeBSD یا Linux.
 • > VMware ESX.

به‌علاوه، همسویی استراتژیک با سازمان‌هایی مانند Dell، CDW، و HP به فناوری مجازی‌سازی VMware کمک کرد تا جایگاه و سهم بازار را با SMB‌ها و شرکت‌ها به‌طور یکسان به دست آورد.

اگرچه VMware از سال 2000 بخشی ضروری از صنعت فناوری اطلاعات بوده است، با بیش از 200 میلیون مجوز فروخته شده در سراسر جهان، یکی از پیشنهادات اصلی آنها چند سال بعد معرفی شد.

در سال 2005، VMware قابلیت های مرکز داده مجازی و vSphere (شبکه فضای ذخیره سازی مجازی) خود را اعلام کرد. این پیشنهادات مبتنی بر فناوری موجود VMware برای ایجاد یک پلتفرم یکپارچه برای تحویل برنامه، مدیریت منابع فناوری اطلاعات سازمانی، و قراردادهای سطح خدمات مستقل از مکان فیزیکی یا نوع سخت‌افزار است.

این اولین گام VMware در مراکز داده مجازی شده در راه رسیدن به فناوری برای ارائه یک پلت فرم مبتنی بر ابر برای ذخیره سازی داده ها بود.”

VMware نیز می تواند بر اساس نیازمقیاس شود. کسب و کار شما، چه تازه شروع به کار کرده باشید و چه در حال حاضر یک مرکز داده مجازی در محل خود دارید. VMware به شما این امکان را می دهد که به راحتی با نیازهای تجاری خود همراه شوید.

VMware همچنین دارای یک مرکز داده مجازی بر اساس تقاضا است که در آن می‌توانید به سرعت سرورها و فضای ذخیره‌سازی آماده VMware یا راه‌حل‌های مدیریت ابری VMware را برای راه‌اندازی مرکز داده مجازی جدید خود در عرض چند دقیقه راه‌اندازی کنید.

کارهایی که VMware می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد

VMware قابلیت ها برای مشاغل در هر اندازه مناسب است. چه فقط یک مرکز داده مجازی VMware باشد و چه صدها مرکز، VMware به گونه ای طراحی شده است که بر اساس نیازهای شما باشد. با کاهش هزینه های سخت افزاری و مصرف انرژی به شما کمک می کند در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

استفاده بهتر از قدرت محاسباتی و محیط های کاری انعطاف پذیر برای کارمندان حیاتی است.

VMware همچنین ویژگی هایی را ارائه می دهد که برای مشاغل بزرگ مناسب است. VMware را می توان همراه با برنامه های مایکروسافت مانند SharePoint Server برای ارائه یک راه حل کامل مرکز داده مجازی استفاده کرد.

benefits of a virtual data center

10 مزیت کلیدی مرکز داده مجازی با استفاده از VMware

شناخت مزایای کلیدی VMware و یک مرکز داده مجازی به درک شیوع و پتانسیل خود فناوری مجازی سازی شده است. در حالی که صرفه جویی در هزینه و بهبود عملکرد از مزایای کلیدی کسب و کار است، مزایای فنی VMware که در زیر ذکر شده است به ترسیم تصویری حتی کامل تر کمک می کند.

1. تجربه

2. آشنایی 

با قابلیت های مرکز داده مجازی VMware، می توانید یک محیط VMware vSphere جدید با همان سخت افزار سرور مانند VMware ESX فیزیکی قدیمی خود ایجاد کنید.

3. قابلیت اطمینان 

پلتفرم VMware فرصت‌های بسیاری را برای بخش‌های فناوری اطلاعات فراهم می‌کند، از جمله بازدهی بهبود یافته، سطح خدمات بهتر، و خرابی کمتر در محیط‌های تولید.

4. سازگاری 

VMware را می توان با سایر فناوری های نوظهور ادغام کرد مانند مجازی سازی ذخیره سازی.

5. یک پلتفرم کل نگر 

vSphere VMware یک پلت فرم یکپارچه ارائه می دهد که شامل تحویل برنامه، مدیریت منابع فناوری اطلاعات سازمانی، و قراردادهای سطح خدمات مستقل از موقعیت مکانی فیزیکی یا نوع سخت افزار است.

6. تطبیق پذیری 

7. سادگی 

8. صرفه جویی در هزینه 

vSphere می تواند هزینه های کلی استقرار مرکز داده را کاهش دهد بدون اینکه کیفیت یا امنیت را به خطر بیندازد. فناوری VMware کارآمدتر و مؤثرتر از جایگزین های گران تر است.

9. اثبات شده در بازار 

فناوری مرکز داده مجازی VMware توسط بسیاری از شرکت‌های پیشرو جهان، مانند فورد، جنرال موتورز، و نایک استفاده می‌شود.

10. مشارکت های قوی 

VMware همکاری نزدیکی با سایر ارائه دهندگان فناوری، از جمله Liquid Web دارد تا اطمینان حاصل کند که ادغام ها و استقرارها به درستی کار می کنند و مشتریان پشتیبانی مورد نیاز خود را دارند.

آیا به داده مجازی نیاز دارید؟ مرکز؟

درک مزایای یک مرکز داده مجازی باید شما را وسوسه کند که چگونه این فناوری می تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد. در انجام این کار، اینکه از کجا شروع می کنید، بخش مهمی از توجه است.

  صرف نظر از اینکه در مورد فناوری مجازی سازی یا مجازی سازی کجا هستید. مرکز داده، تیم ما در Liquid Web اینجاست تا به شما کمک کند.

وب مایع و VMware

با VMware و Liquid Web، شما می توانید مزایای یک مرکز داده مجازی را تشخیص دهید.”

می‌توانید مطمئن باشید که زیرساخت‌های زیربنایی برای بارهای کاری VMware شما و موارد استفاده تجاری فردی بهینه شده است.

بهبود تداوم کسب و کار، کاهش هزینه ها و مدیریت و نگهداری بهتر از مزایای اصلی استقرار VMware Liquid Web است.

استفاده از VMware برای مرکز داده مجازی خودتان

VMware می تواند مراکز داده مجازی VMware بسیار در دسترس را ایجاد کند که مقیاس پذیرتر و کارآمدتر از مراکز داده فیزیکی سنتی هستند. . VMware هاست های VMware ESXi را برای اجرای ماشین های مجازی VMware و vMotion بین هاست ها با تاخیر میلی ثانیه ایجاد می کند.

VMware همچنین به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا سرورها را با استفاده از VMware vSphere، هزینه های سخت افزاری را تا 40% کاهش می دهد و با ادغام چندین سرور در یک سرور واحد با مجازی سازی VMware، در فضا صرفه جویی می کند.

مراکز داده مجازی VMware یک راه عالی برای کسب و کارها برای صرفه جویی در هزینه و به حداکثر رساندن کارایی است. تعدادی ویژگی وجود دارد که می تواند به روش های مختلف به کسب و کار شما کمک کند، از جمله ایجاد مراکز داده مجازی VMware مقیاس پذیر که با هر سازمان اندازه ای کار می کنند.

چه به تازگی شروع به کار کرده باشید و چه در حال حاضر یک راه حل مبتنی بر VMware در دسترس داشته باشید، VMware چیزی برای نیازهای هر نوع شرکتی دارد.

تیم ما از مفیدترین انسان ها در میزبانی آماده است و منتظر است تا با شما در توسعه یک استراتژی کارآمد فناوری اطلاعات که از این قابلیت های VMware استفاده می کند، شریک شود، بنابراین می توانید از صرفه جویی در هزینه در حال حاضر لذت ببرید و در عین حال خود را برای آینده آماده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، امروز با ما تماس بگیرید.

Tactical Guide for Rapid Growth using Cloud Computing eBook banner

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *