بیا سایت ایران, میزبانی اختصاصی سرور مجازی چیست؟

میزبانی اختصاصی سرور مجازی چیست؟

میزبانی سرور مجازی اختصاصی ، که گاهی اوقات به عنوان Bare Metal نیز نامیده می شود ، یک راه حل مبتنی بر ابر برای سازمانهایی است که به قدرت پردازشی برتر نیاز دارند اما نمی خواهند سرور محلی و محلی خود را حفظ کنند .

البته از عبارت بالا می توان برای توصیف تعدادی راه حل مختلف ابر استفاده کرد. بنابراین چه چیزی میزبان سرور مجازی اختصاصی را متمایز می کند؟ این نزدیکترین چیز به داشتن یک سرور پیش فرض است که به داده های شما و فقط داده های شما اختصاص داده شده است.

در پست های قبلی ، ما موضوع سرورهای خصوصی مجازی (VPS) را پوشش داده ایم ، بنابراین امروز به موارد زیر پاسخ می دهیم سوالات:

 • سرور اختصاصی میزبانی وب چیست؟
 • مزایا و معایب آن چیست؟
 • تفاوت آن با میزبانی VPS چیست ؟
 • و چگونه می توانم انتخاب کنم که کدام سرور برای من مناسب است؟

قبل از هر چیز ، بیایید توضیح دهیم که ما منظور از اختصاص داده شده است.

what are dedicated virtual servers

سرورهای مجازی اختصاصی چیست؟

سرور مجازی اختصاصی سرور رایانه ای یا شبکه ای از سرورها است که بصورت آنلاین میزبانی شده و برای استفاده یک سرویس گیرنده رزرو شده است. . قدرت پردازشی یا ذخیره سازی با هیچ طرف دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود.

این در اصل مانند داشتن سرور اختصاصی خود در پیش فرض است. تفاوت این است که به جای نگهداری و نگهداری سرور واقعی ، شخص ثالث آن را برای شما نگهداری می کند و از کلیه تعمیرات و نگهداری مورد نیاز خود مراقبت می کند. همچنین ، بر خلاف یک سرور اختصاصی در پیش فرض ، استفاده از مجازی سازی به این معنی است که همه منابع ابری را در اختیار دارید و مقیاس پذیری را سریع و آسان می کند.

با سرورهای اختصاصی ، یک سرور والد کنترل 100٪ را بر عهده دارد و نیازی به موارد را واگذار کنید یا منابع را به اشتراک بگذارید. این امر قدرت پردازش بی نظیر و سطح بالایی از امنیت را ممکن می سازد. شرکتهای دارای چندین سایت ، مقیاس پذیری متغیر یا برنامه های تشنه منابع اغلب سرورهای اختصاصی را انتخاب می کنند. = “7”>

بیایید مزایا و معایب سرورهای مجازی را مرور کنیم.

مزایای سرورهای مجازی

مزایای سرورهای مجازی ویندوز نسبت به سرورهای محلی بسیار است. خواه ابر عمومی ، VPS یا میزبانی سرور مجازی اختصاصی باشد ، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها توجه می کنند و متعهد می شوند به راه حل های مبتنی بر ابر برای نیازهای میزبانی آنها. = “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> در اینجا فقط به برخی از مزایای سرورهای مجازی نگاه می کنیم:

 • گزینه کم هزینه جایگزین سرمایه گذاری در محل ، نگهداری ، پرسنل.
 • از قدرت پردازش ابر
 • بسیار مقیاس پذیر برای شرکت های در حال رشد استفاده می کند.
 • مدیریت آسان از راه دور .
 • داده ها در صورت سازش به طور کامل پشتیبان گیری می شوند
 • محیط ها s ingle-tenant .

سرورهای مجازی می توانند مزایای بسیاری را بدون هزینه زیرساخت اختصاصی و پیش فرض ارائه دهند. اما قبل از تعهد ، بررسی معایب نیز مهم است.

اشکالات سرورهای مجازی

اشکالات سرورهای مجازی ویندوز موج تغییر کاربری مالکان سایت و برنامه را متوقف کرد. با این وجود ، هنوز چند جنبه از میزبانی مبتنی بر ابر وجود دارد که ممکن است بخواهید قبل از رد یک راه حل پیش فرض ، وزن کنید.

در اینجا برخی از اشکالات احتمالی سرورهای مجازی آمده است:

 • عدم کنترل سخت افزار شما.
 • با تنظیمات سفارشی پیکربندی سرور اختصاصی مطابقت ندارد.
 • ممکن است هزینه بر باشد اگر از قبل زیرساخت های پیش فرض را در اختیار دارید.
 • امنیت ، در حالی که محدود است ، کمتر در کنترل شما خواهد بود.

اشکال اصلی راه حل های سرور مجازی مربوط به کنترل و سفارشی سازی است به با این حال ، برخی از فروشندگان ، مانند Liquid Web ، سطوح بیشتری از سفارشی سازی و تنظیمات را ارائه می دهند.

تفاوت بین سرور مجازی اختصاصی و VPS

میزبانی سرور مجازی اختصاصی همان مدل سرور خصوصی مجازی (VPS) نیست. هنگام مقایسه VPS در مقابل میزبانی اختصاصی ، توجه به نقش سرور والدین. 1p2ggqg-0 “> در میزبانی VPS ، شما یک سرور ابری را تقسیم کرده اید تا به عنوان سرور خصوصی خود عمل کنید. شما تمام منابع ابر را در اختیار دارید و یک سرور خصوصی برای پردازش و ذخیره داده ها دارید. تنها گرفتاری این است که سرور والدین شما وظایف خود را به شبکه ای از سرورهای مشترک با موارد مختلف برون سپاری می کند.

در میزبانی مجازی اختصاصی ، سرور والد 100٪ کنترل موارد را حفظ می کند ، به شما یک لایه دیگر از حریم خصوصی و قدرت پردازش سایت ها و برنامه هایی که ممکن است نیاز به مدیریت پایگاه داده ، برنامه های تشنه منابع یا فروش مجدد میزبانی داشته باشند ،

اغلب مهمترین تفاوت برای بسیاری از دارندگان سایت هزینه است. VPS ها برای بسیاری از مشاغل کوچک که نیازی به در دسترس بودن یا انفجار بالا ندارند ، یک راه حل مقرون به صرفه هستند. VPS نیازهای پردازشی شما را برآورده می کند و ممکن است نیازی به قدرت اضافه سرورهای اختصاصی نداشته باشید.

کدام نوع سرور مناسب است شما؟

اکنون که پاسخ داده ایم – میزبانی وب سرور اختصاصی چیست؟ -چگونه می توانید انتخاب کنید که چه نوع سروری برای شما مناسب تر است؟ >

اگر چندین وب سایت را اجرا می کنید یا اگر می دانید که به منابع زیادی احتیاج دارید ، ممکن است بخواهید میزبانی سرور مجازی اختصاصی را در نظر بگیرید. از سوی دیگر ، اگر کسب و کار اصلی شما در یک سایت انجام شود ، cloud VPS یک راه حلی عالی برای کاربران و بودجه شما. = “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> برای سرورهای اختصاصی مجازی ، موارد استفاده زیر را در نظر بگیرید:

 • میزبانی چندین سایت: برای نمایندگی ها و فروشندگان که نیاز به میزبانی سایت های متعدد در یک سرور واحد دارند ، سرورهای تقویت شده ابری از قدرت پردازشی بیشتری برای رسیدگی به چندین سایت و درخواست های آنها برخوردار است. همچنین ، آنها به طور کلی به ارائه API تأمین و همراه با استقرار آسان برای مشتریان خود دسترسی دارند.
 • میزبانی پایگاه داده: زیرا محیط سرور شما با cloud dedicated راه حل تنها در سرور مادر است ، سایت ها و پایگاه های داده شما دسترسی اختصاصی به CPU کامل و همه هسته ها دارند.
 • شبکه خصوصی ابر: یک سرور تقویت شده با ابر به چندین سرور اجازه می دهد تا از طریق یک شبکه داخلی و خصوصی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 • دیوار آتش: آیا می خواهید همان حفاظت و امنیت ارائه شده با فایروال های سخت افزاری معمولی ارائه شود؟ سرورهای اختصاصی ابری می توانند کنترل اولیه یا پیشرفته ای را داشته باشند که سرویس های وب مجاز یا ممنوع هستند.
 • تعادل بار ابری: شما می توانید به صورت روشمند ترافیک را در چندین سرور ابری توزیع کرده و در نهایت عملکرد را افزایش دهید. در زمان فعالیت زیاد یا افزایش ترافیک .

این که آیا شما سرورهای داخلی را میزبانی می کنید یا در جستجوی راه حل های مبتنی بر ابر ، Liquid Web می تواند به مدیریت راه حل های میزبانی برای حفظ آنلاین کسب و کار شما کمک کند.

درباره نویسنده

جرمی سورنسن

جرمی سورنسن کار خود را با Liquid Web هشت سال پیش آغاز کرد و هرگز به عقب نگاه نکرده است جرمی به عنوان مدیر محصول میزبانی مدیریت شده ، دانش زیادی را از طریق نقش های قبلی خود در فروش و آموزش در میزبانی وب به دست آورده است. او همچنین علاقه زیادی به فناوری دارد ، به ویژه در زمینه میزبانی ، و ارائه بهترین راه حل ها برای برآوردن نیازهای تجاری چیزی است که او را بیشتر هیجان زده می کند. در اوقات فراغت ، می توانید او را در حال بازی ، ورزش ، مسافرت یا عکاسی با پهپاد بگیرید. و مورد علاقه ترین سرگرمی او گذراندن وقت با سگش ، رکس است.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *