بیا سایت ایران, نحوه انتخاب بین ابر خصوصی در مقابل میزبانی اختصاصی

نحوه انتخاب بین ابر خصوصی در مقابل میزبانی اختصاصی

تفاوت های دقیق بین ابر خصوصی در مقابل هاست اختصاصی را مقایسه می کنید؟ مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب است؟

سازمان های تجاری به زیرساخت های عالی نیاز دارند که به اندازه کافی توانایی انجام وظایف پیچیده را بدون هیچ گونه وقفه یا تاخیر داشته باشد. هر سازمانی با توجه به نیازهای کاری خود دسته خاصی از سرورها را انتخاب می کند. ممکن است یک سرور فیزیکی، سرور مجازی یا راه اندازی زیرساخت ترکیبی باشد.

با این حال، انتخاب یک سرور خاص برای هر سازمانی تصمیم ساده ای نیست. یافتن بهترین ابزار مقرون به صرفه که کیفیت پردازش داده ها را به خطر نمی اندازد می تواند دشوار باشد. قبل از تصمیم گیری، همیشه باید در مورد همه مزایا و معایب تحقیق کنید.

این مقاله تمام اطلاعات اولیه ای را که برای درک تفاوت های بین ابر خصوصی در مقابل هاست اختصاصی و اینکه چه چیزی برای شما بهترین کار را انجام می دهد، جمع آوری کرده است.


VMware Private Cloud چیست؟

ویژگی های کلیدی VMware Private Cloud

در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی ارائه شده توسط VMware Private Cloud آمده است:

vCenter

VMware vCenter Server یکپارچه است ابزار مدیریت ted که امکان مدیریت سرورهای میزبان مختلف و ماشین‌های مجازی را از طریق یک برنامه کنسول واحد فراهم می‌کند.

vMotion

vMotion یکی دیگر از ویژگی های حیاتی است که یک ماشین مجازی موجود را قادر می سازد تا از یک پلت فرم سرور مجازی به پلتفرم دیگر سرور مجازی حرکت کند و در عین حال حداقل وقفه را در پردازش ماشین مجازی حفظ کند.

تامین دیسک نازک

ویژگی Thin Disk Provisioning تضمین می کند که ماشین های مجازی از مقدار خاصی از فضای دیسک مورد نیاز خود استفاده می کنند. در حین نصب فضای دیسک اضافی را اشغال نمی کند.


میزبان اختصاصی چیست؟

میزبان اختصاصی یک سرویس میزبانی وب خصوصی است و با دیگران به اشتراک گذاشته نمی شود. به عبارت دیگر، تمام منابع سرور متعلق به یک مشتری خاص است. مشتری دارای اختیار و کنترل کامل بر پیکربندی و راه اندازی است.

ویژگی های کلیدی هاست اختصاصی

ویژگی های کلیدی هاست اختصاصی در زیر فهرست شده است:

کنترل انتخاب اجزای سخت افزار

یکی از بهترین چیزها در مورد میزبانی اختصاصی این است که به شما امکان می دهد بین اجزای سخت افزاری مختلف بر اساس اهداف و نیازهای تجاری خود یکی را انتخاب کنید.

RAM، CPU، و گزینه های ذخیره سازی

قبل از انتخاب هر سرویس میزبانی اختصاصی، باید در مورد رم و گزینه های ذخیره سازی اطلاعات داشته باشید. بسته به وظایف مورد نظر شما باید حداقل 4 گیگابایت رم داشته باشید، اگر نه بیشتر. پردازنده‌های اینتل اولین انتخاب برای افراد باقی می‌مانند، زیرا برای تحمل حجم کاری عظیم طراحی شده‌اند. علاوه بر این، این پردازنده ها در پشتیبانی از برنامه های حیاتی عالی هستند.

سرعت و عملکرد هاست اختصاصی بیشتر به انتخاب RAM و CPU شما بستگی دارد. بنابراین، هرچه رم بیشتر و تعداد هسته و سرعت کلاک CPU بیشتر باشد، از نظر عملکرد بیشتر به دست خواهید آورد.

سفارشی سازی آسان و بسیار امن

سرورهای اختصاصی همچنین یک محیط ایزوله ارائه می دهند که می تواند به مدیران شایسته کمک کند سطوح حمله را کاهش دهند، مانند دیوارهای آتش یا ضعیف اقدامات امنیتی رمز عبور.

دسترسی به چندین گزینه سیستم عامل

کاربران می توانند عملیات های مختلفی را نصب کنند سیستم ها را با توجه به فعالیت های تجاری خود با هاست اختصاصی انجام دهند. برنامه های کاربردی وب مختلف که در عملیات تجاری آنها ساخته شده اند نیز می توانند شامل استفاده از یک سیستم عامل خاص مانند Linux یا Windows Server OS باشد.

Cloud خصوصی در مقابل میزبانی اختصاصی: نحوه انتخاب

مزایای VMware Private Cloud

VMware Private Cloud سالهاست که بهترین انتخاب سرور شناخته شده است. مزایا و معایب اصلی VMware Private Cloud:

کمبود تست ها

VMware برای تست محیط‌ها عالی است و می‌تواند تست نرم‌افزار را در چندین محیط اجرا کند.

ویژگی بازگشت سریع

vSphere از ویژگی بازگشت سریع. به طور پیش‌فرض فعال است، میزبان را از قطع اتصال به سرور به دلیل پیکربندی اشتباه در شبکه محافظت می‌کند.

افزودن یک ماشین مجازی جدید آسان است

یکی دیگر از مزایای VMware این است که می توانید به راحتی یک ماشین مجازی جدید را در زمان کمتری اضافه کنید. این رابط برای مبتدیان است و افراد با دانش اولیه می توانند یک ماشین مجازی را پیاده سازی کنند که بسیار چشمگیر است. همچنین، افزودن یک سیستم عامل را می توان در چند مرحله انجام داد.

معایب VMware Private Cloud

استقرار پیچیده

راه اندازی VMware بسیار پیچیده است، بنابراین باید چندین مرحله را برای استقرار دنبال کنید. با این حال، میزبان‌های مدیریت‌شده مانند Liquid Web می‌توانند استقرارها را برای شما انجام دهند.

گران است

در حال استقرار یک VMware Private Cloud می تواند بیشتر از یک سرور اختصاصی هزینه داشته باشد، اما برای کسانی که به استقرار VMware در یک محیط چند مستاجر فکر می کنند، در واقع می تواند هزینه کمتری داشته باشد، زیرا شما زیرساخت vSAN و VMware را با سایر مشتریان به اشتراک می گذارید.

مزایای میزبانی اختصاصی

یکی از مزیت های اصلی اختصاصی میزبانی این است که برای بسیاری از مشاغل در مقیاس بزرگ کاملاً مقرون به صرفه است. با این حال، ارتقاء سفارشی سازی می تواند گران باشد.

بالاترین امنیت

در حالی که سرورهای اختصاصی مستعد حملات سایبری هستند، سرورها شامل فایروال های نرم افزاری می شوند. و مدیران همچنین می‌توانند انتخاب کنند فایروال های سخت افزاری. این به کاهش خطرات تهدیدات سایبری بالقوه کمک می‌کند.

عملکرد عالی

شما می توان انتظار عملکرد عالی از سرورهای اختصاصی داشت، زیرا آنها اجازه دسترسی مستقیم به سخت افزار را می دهند.

بالاترین قابلیت پیکربندی

سرورهای اختصاصی را می توان به راحتی و بدون محدودیت از جانب میزبان به دلیل پیکربندی کرد. به دسترسی مستقیم کاربر به سخت افزار.

معایب Dedicated میزبانی

متوسط ​​مقیاس پذیری

سرورهای اختصاصی پتانسیل عملکرد بالایی دارند، اما محدود به سخت افزار فیزیکی و فضای زیرساخت آنها.

هزینه های ارتقاء سخت افزار

ارتقای سخت افزار در هاست اختصاصی می تواند گران باشد.

موارد استفاده از Cloud خصوصی در مقابل هاست اختصاصی

در اینجا بهترین موارد استفاده برای در نظر گرفتن وجود دارد. مقایسه ابر خصوصی با میزبانی اختصاصی.

VMware Private Cloud استفاده از موارد

نرم افزار نقطه فروش

اگر اجرا می کنید یک تجارت آنلاین، پس ممکن است لازم باشد چندین سرور را در یک زمان اجرا کنید تا مطمئن شوید که فروشگاه شما اصلاً آنلاین است بار. VMware به آنلاین نگه داشتن سیستم POS 24/7 از طریق سخت افزار اضافی کمک می کند.

برنامه تجارت الکترونیک تجارت به تجارت

حتی اگر یک برنامه تجارت الکترونیک را اجرا می کنید و هر یک از سرورهای پایگاه داده شما در هنگام پرس و جو از کار می افتد، VMware با کمک مدیر بازیابی سایت. بنابراین پس از یک لحظه توقف، درخواست شما مانند قبل به پردازش ادامه می‌دهد.

نرم افزار رزرو و مدیریت مشتری

VMware ممکن است ایده آل باشد اگر یک سرویس مدیریت رزرو مانند یک آژانس بلیط هواپیما را اجرا کنید که در کشورهای مختلف قابل دسترسی باشد. برای این منظور، باید یک سرور VMware داشته باشید، زیرا حتی حجم قابل توجهی از رزروها را بدون خرابی وب سایت مدیریت و پردازش می کند.

مورد استفاده از هاست اختصاصی

برنامه های سنتی

هاست اختصاصی برای برنامه ها و محیط های قدیمی و سنتی عالی کار می کند. بسته به استراتژی های تجاری سازمان می توانید به راحتی آنها را به راه حل های ابری منتقل کنید.

سطح بالای سفارشی سازی آسان است

از آنجایی که هر کسب و کاری نیازهای یکسانی ندارد، باید یک سرویس میزبانی سرور اختصاصی را انتخاب کنید که نیازهای خاص شما را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر شما یک عکاس حرفه ای هستید که یک استودیو دارید، راه اندازی کسب و کار شما به پردازنده های بزرگ و سخت افزار با کیفیت بالا نیاز دارد. بنابراین، می‌توانید نوع سخت‌افزاری را برای فیلم‌ها، ویدیوها و تصاویر با وضوح بالا برای اجرا انتخاب کنید.

برقراری تماس نهایی بین ابر خصوصی در مقابل میزبانی اختصاصی

در پایان موضوع، می توان گفت که تصمیم گیری بین ابر خصوصی و هاست اختصاصی. با این حال، شما باید بهترین تصمیم را با توجه به نیازها و اهداف تجاری خود بگیرید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *