بازار یابی, بیا سایت ایران

نحوه جستجو در Google: 31 نکته در جستجوی پیشرفته Google

اگر شما هم مانند من هستید ، احتمالاً روزانه چندین بار از Google استفاده می کنید. اما به احتمال زیاد ، مگر اینکه شما یک متخصص فناوری باشید ، احتمالاً هنوز از Google در ساده ترین شکل استفاده می کنید.

اگر استفاده فعلی شما از Google محدود به تایپ چند کلمه و تغییر پرسش شما تا زمانی است که به دنبال آن هستید ، من اینجا هستم تا به شما بگویم که راه بهتری وجود دارد – و کار سختی نیست یاد بگیرید.

از سوی دیگر ، حتی اگر یک متخصص فناوری هستید و می توانید از Google مانند بهترین آنها استفاده کنید ، باز هم به شما پیشنهاد می کنم این مقاله از نکات جستجوی پیشرفته Google را نشانه گذاری کنید. سپس ، هنگامی که آماده هستید موهای خود را از سرخوردگی بیرون بیاورید و نوموپیت را در تلاش ناامید کننده برای یافتن چیزی تایپ کنید ، نکاتی را در دست دارید.

نکات جستجوی پیشرفته Google زیر بر اساس تجربه خودم و مواردی است که من واقعاً مفید می دانم. من توصیف نکات جستجو را عمداً مختصر نگه داشته ام ، زیرا به احتمال زیاد اکثر موارد را به سادگی با نگاه کردن به مثال گوگل درک خواهید کرد.

در اینجا مروری داریم بر برخی از مفیدترین ترفندهای جستجوی Google. شما در مدت زمان کوتاهی متخصص جستجوی Google خواهید شد.

31 نکات جستجوی پیشرفته Google

1. عبارت صریح

فرض کنید در Google در حال جستجوی محتوایی در مورد بازاریابی ورودی هستید. به جای اینکه فقط بازاریابی ورودی را در کادر جستجوی Google تایپ کنید ، احتمالاً بهتر است این عبارت را به طور صریح جستجو کنید. برای انجام این کار ، کافی است عبارت جستجو را در دو نقل قول قرار دهید.

جستجوی نمونه: “بازاریابی ورودی”

2. حذف کلمات

فرض کنید می خواهید محتوای مربوط به بازاریابی ورودی را جستجو کنید ، اما می خواهید هیچ نتیجه ای که حاوی عبارت تبلیغات باشد را حذف نکنید. برای انجام این کار ، به سادگی از علامت در جلوی کلمه ای که می خواهید حذف کنید استفاده کنید.

مثال جستجو: بازاریابی ورودی -تبلیغات

3. این یا آن

به طور پیش فرض ، هنگامی که یک جستجو را انجام می دهید ، Google تمام عبارات مشخص شده در جستجو را شامل می شود. اگر به دنبال یکی از یک یا چند عبارت مناسب هستید ، می توانید از عملگر OR استفاده کنید. (توجه: OR باید با حروف بزرگ نوشته شود.)

مثال جستجو: بازاریابی ورودی یا تبلیغات

4. کلمات در متن

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که در آن کلمات مورد نظر شما در متن آن صفحه (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) نشان داده شود ، allintext: بلافاصله با کلمات یا عبارات.

مثال جستجو: allintext: دریاچه اسکی ورمانت

5. کلمات در متن + عنوان ، نشانی اینترنتی و غیره

اگر می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که یک عبارت در متن آن صفحه و یک عبارت دیگر در جای دیگر صفحه نمایش داده شود ، مانند عنوان یا URL ، سپس آن عبارت اول و سپس intext را تایپ کنید: بلافاصله با عبارت دیگر.

مثال جستجو: neil diamond intext: red sox

6. کلمات در عنوان

آیا می خواهید یک صفحه وب با کلمات خاص موجود در عنوان (اما نه لزوما در کنار یکدیگر) پیدا کنید؟ allintitle: و بلافاصله کلمات یا عبارات را وارد کنید.

مثال جستجو: allintitle: باشگاه شراب

7. کلمات موجود در TItle + Text ، URL ، و غیره

آیا می خواهید یک صفحه وب پیدا کنید که یک عبارت در عنوان آن صفحه و یک عبارت دیگر در جایی دیگر در صفحه ، مانند متن یا نشانی اینترنتی نمایش داده شود؟ آن عبارت اول و سپس intitle: و بلافاصله عبارت دیگر را تایپ کنید.

مثال جستجو: تزریق واکسن آنفولانزا intitle: توصیه

8. کلمات در URL

اگر می خواهید صفحاتی را پیدا کنید که عبارت جستجوی شما در URL ذکر شده است ، allinurl: را بلافاصله و سپس عبارت جستجوی خود را تایپ کنید.

مثال جستجو: allinurl: hubspot blog

9. نحوه جستجو در یک وب سایت

اغلب ، شما می خواهید در یک وب سایت خاص به دنبال محتوایی باشید که با عبارت خاصی مطابقت داشته باشد. حتی اگر سایت از ویژگی جستجوی داخلی پشتیبانی نمی کند ، می توانید از گوگل برای جستجوی عبارت خود در سایت استفاده کنید. کافی است از سایت: somesite.com اصلاح کننده استفاده کنید. ( این پست وبلاگ را بخوانید تا نحوه انجام این کار را با جزئیات بیشتر بیاموزید .)

مثال جستجو: سایت: www.smallbusinesshub.com “بازاریابی ورودی”

10. جستجوی مرتبط

اگر می خواهید وب سایت های جدیدی با محتوای مشابه وب سایتی که قبلاً می شناسید پیدا کنید ، از اصلاح کننده related: somesite.com استفاده کنید.

نمونه جستجو: مرتبط: visual.ly

related-google-search.png

11. صفحه ای که به صفحه دیگری پیوند می دهد

فرض کنید شما می خواهید هر وب سایتی را که در وب سایت خود به مقاله BuzzFeed استناد می کند جستجو کنید. برای انجام این کار ، از دستور link: استفاده کنید و بلافاصله نام صفحه را دنبال کنید. گوگل تمام صفحاتی را که به وب سایت رسمی BuzzFeed پیوند دارند به شما می دهد. هرچه URL دقیق تر باشد ، نتایج کمتر و برجسته تری به دست خواهید آورد.

مثال جستجو: link:buzzfeed

12. کلمات و مترادفهای مشابه

فرض کنید شما می خواهید یک کلمه را در جستجوی خود وارد کنید ، اما می خواهید نتایج حاوی کلمات یا مترادف مشابه را نیز شامل شود. برای این کار از ~ جلوی کلمه استفاده کنید.

مثال جستجو: “بازاریابی ورودی” ~ حرفه ای

13. تعاریف واژه

اگر می خواهید به سرعت تعریف یک کلمه یا عبارت را جستجو کنید ، کافی است از دستور define: استفاده کنید. می توانید با فشار دادن نماد مگافون به تلفظ کلمه گوش دهید.

مثال جستجو: تعریف :plethora

google-word-definitions.png

14. کلمات گم شده

آیا تا به حال یک یا دو کلمه را از یک عبارت خاص ، شعر آهنگ ، نقل قول فیلم یا چیز دیگری فراموش کرده اید؟ می توانید از یک ستاره * به عنوان یک علامت بزرگ استفاده کنید که می تواند به شما در یافتن کلمه گم شده در یک عبارت کمک کند.

مثال جستجو: خیلی * درباره هیچ چیز

15. اخبار در یک مکان خاص

اگر به دنبال اخبار مربوط به یک مکان خاص هستید ، می توانید از دستور location: برای جستجوی اخبار Google برای یافتن داستانهای آن مکان استفاده کنید.

مثال جستجو: مکان جنگ ستارگان: لندن

16. انواع سند خاص

اگر به دنبال یافتن نتایجی خاص هستید ، می توانید از اصلاح کننده نوع فایل: استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید فقط ارائه های پاورپوینت مربوط به بازاریابی ورودی را بیابید.

مثال جستجو: بازاریابی ورودی “نوع فایل: ppt

17. ترجمه

آیا می خواهید یک کلمه یا عبارت ساده را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه کنید؟ نیازی به مراجعه به وب سایت ترجمه نیست. فقط ترجمه [word] به [language] را جستجو کنید.

مثال جستجو: ترجمه krankenwagen به انگلیسی

18. فهرست تلفن

فرض کنید شخصی با شماره تلفن همراه شما تماس می گیرد و شما نمی دانید این کیست. اگر فقط یک شماره تلفن دارید ، می توانید با استفاده از ویژگی دفترچه تلفن آن را در Google جستجو کنید.

مثال جستجو: phonebook:617-555-1212

(توجه: شماره در این مثال کار نمی کند. برای به دست آوردن نتیجه باید از یک شماره واقعی استفاده کنید.)

19. جستجوی کد منطقه

اگر تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد منطقه را برای یک شماره تلفن جستجو کنید ، فقط کد منطقه ای سه رقمی را وارد کنید تا Google به شما بگوید از کجا آمده است.

نمونه جستجو: 617

20. جستجوی کد پستی

اگر می خواهید کد پستی را برای آدرس جستجو کنید ، کافی است بقیه آدرس ، شامل نام شهر یا شهر و استان ، استان یا کشور را جستجو کنید. نتایج را با کد منطقه (در صورت وجود) ،

برمی گرداند

مثال جستجو: خیابان اول ، کمبریج ، MA

21. محدوده های عددی

این نکته ای است که به ندرت استفاده می شود اما بسیار مفید است. فرض کنید می خواهید نتایجی را پیدا کنید که شامل طیف وسیعی از اعداد باشد. شما می توانید این کار را با استفاده از اصلاح کننده X..Y انجام دهید (در صورتی که خواندن آن سخت باشد ، آنچه بین X و Y دو دوره است). این نوع جستجو برای سالها (همانطور که در زیر نشان داده شده است) ، قیمتها یا هرجایی که می خواهید یک سری اعداد ارائه دهید مفید است.

نمونه جستجو: president 1940..1950

22. سهام (نماد تیکر)

فقط یک علامت تیک تیک معتبر را به عنوان عبارت جستجوی خود وارد کنید و Google اطلاعات مالی فعلی و یک نمودار کوچک سریع برای سهام را به شما می دهد.

نمونه جستجو: GOOG

23. ماشین حساب

دفعه بعد که نیاز به محاسبه سریع دارید ، بجای آوردن برنامه کاربردی ماشین حساب ، فقط می توانید عبارت خود را در Google تایپ کنید.

مثال جستجو: 48512 * 1.02

24. نکته ماشین حساب

در کنار یک ماشین حساب معمولی ، Google یک ماشین حساب نوک داخلی نیز دارد. فقط ماشین حساب راهنما را جستجو کنید و می توانید صورتحساب ، درصد نکته و تعداد افرادی که آن را تقسیم می کنند تنظیم کنید.

مثال جستجو: ماشین حساب راهنمایی

google-tip-calculator.png

25. تایمر

یک تایمر مفید ندارید؟ گوگل شما را تحت پوشش قرار داده است. فقط کافی است مدت زمان + کلمه “تایمر” را تایپ کنید و شمارش معکوس به طور خودکار شروع می شود

مثال جستجو:

google-timer.png

مثال جستجو: تایمر 20 دقیقه

26. کرونومتر

“کرونومتر” را جستجو کنید و یک کرنومتر برای شما نمایش می دهد که وقتی آماده هستید شروع به کار کند.

مثال جستجو: stopwatch

27. آب و هوا

دفعه بعد که به دنبال آمار سریع آب و هوا یا پیش بینی منطقه خاصی هستید ، آب و هوا و به دنبال آن یک مکان را جستجو کنید. Google هر دو را قبل از اولین نتایج جستجو به شما ارائه می دهد.

مثال جستجو: weather cambridge ma

weather-google-search.png

28. Sunrise & Sunset Times

اگر کنجکاو هستید که خورشید چه زمانی طلوع می کند و آن روز در مکان خاصی غروب می کند ، یک جستجوی ساده در Google با کلمه طلوع یا غروب همراه با نام مکان.

مثال جستجو: آکادمی طلوع آفتاب

29. وضعیت پرواز

اگر شماره هواپیمایی و هواپیما را در Google تایپ کنید ، اطلاعات پرواز ، وضعیت و سایر اطلاعات مفید به شما اطلاع داده می شود.

مثال جستجو: BA 181

google-flight-status.png

30. نمرات و برنامه های ورزشی

آیا می خواهید آخرین نمرات ورزشی و برنامه های آینده تیم های مورد علاقه خود یا مسابقات را بدانید؟ یک نام تیم یا دو نام تیم را جستجو کنید و Google از Google Sports برای افشای نمرات و برنامه ها قبل از اولین نتایج جستجو استفاده می کند.

مثال جستجو: manchester united

31. مقایسه غذا

باور کنید یا نه ، اگر تا به حال کنجکاو شده اید که چگونه دو نوع غذا (نسبتاً عمومی) با یکدیگر مقایسه می شوند ، می توانید با جستجوی سریع در گوگل تفاوت کالری ، چربی ، پروتئین ، کلسترول ، سدیم را مشاهده کنید. ، پتاسیم و سایر مواد مغذی

مثال جستجو: پیتزا در مقابل کلم بروکلی

marketing

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *