اجزاء, بیا سایت ایران

چرا کامپیوتر IBM دارای معماری باز بود

از جهاتی ، وسیع ترین تصمیم توسط تیم سازنده PC IBM از معماری باز استفاده می کرد تا معماری اختصاصی IBM. این تصمیم منجر به بازار تابلوهای اضافی ، تعداد زیادی از برنامه های شخص ثالث شد و در نهایت تعداد زیادی از رقبا که همه دستگاه های “سازگار با IBM” ایجاد کردند.

این یک شکست کامل بود از آنچه IBM قبلاً انجام داده بود ، اما در آن زمان ، این تصمیم چندان بحث برانگیز نبود. طبق Blue Magic: The مردم ، قدرت و سیاست پشت رایانه شخصی IBM ، توسط جیمز چپوسکی و تد لئونسیس ، هنگامی که بیل لو ، مدیر آزمایشگاه سیستم های سطح ورود به کمیته مدیریت شرکت IBM در جولای 1980 رفت او برای پیشنهاد پروژه ، به آنها گفت: “تنها راهی که می توانیم وارد تجارت رایانه شخصی شویم این است که بیرون برویم و بخشی از یک شرکت کامپیوتری بخریم ، یا CPU (واحد پردازش مرکزی) و نرم افزار را از افرادی مانند اپل یا آتاری-زیرا ما نمی توانیم این کار را در فرهنگ IBM انجام دهیم. “

چپوسکی و لئونسیس خاطرنشان می کنند که هیچ کس در تیم هرگز ایده معماری باز را نپذیرفته است و می گوید داشتن معماری باز اجازه داد توسعه سخت افزار و نرم افزار مستقل باشد و بنابراین روند را سریعتر کرد. تیم بین تأیید پروژه و اعلام رایانه فقط یک سال فاصله داشت.

علاوه بر این ، IBM قبلاً تعدادی پروژه رایانه شخصی را امتحان کرده بود ، از جمله DataMaster . آن تجربه مهندسان را متقاعد کرد که یک رویکرد باز بهتر کار می کند.

یکی از این مهندسان دیو بردلی ، یکی از اعضای تیم توسعه رایانه شخصی که قبلاً روی کد کنترل دستگاه برای DataMaster کار کرده بود و کارهای مشابهی را بر روی رایانه انجام می داد (از جمله اعتبار برای راه اندازی کنترل- ترکیبی از کلیدهای تنظیم مجدد Alt-Delete).

بازگو کردن روند برای بایت در سپتامبر 1990 ، وی گفت: “ما از توسعه DataMaster و از تجربیات دیگران آموخته بودیم که حتی یک شرکت به اندازه IBM نمی تواند تمام سخت افزار و نرم افزار را توسعه دهد تا یک رایانه شخصی موفقیت آمیز باشد.”

فقط خود واحد سیستم و صفحه کلید (که دارای k بحث برانگیز بود موقعیت های چشمی) در واقع طرح های جدیدی از IBM بودند ، با سیستم طراحی شده برای استفاده از مانیتور موجود IBM ژاپن و چاپگر ماتریس نقطه ای ساخته شده توسط اپسون.

توصیه شده توسط ویراستاران ما

IBM یک مرجع فنی از طراحی مدار سیستم و کد منبع نرم افزار منتشر کرد. از آنجا که این امر عمومی بود و از آنجا که اکثر اجزای آن در صنعت شناخته شده بودند ، توسعه نرم افزار و ساخت وسایل جانبی برای سایر شرکت ها بسیار آسان تر بود. به عنوان مثال ، گذرگاه داده 8 بیتی راه را برای تولیدکنندگان برد اضافی باز کرد ، که تقریباً بلافاصله شروع به ارائه تابلوهایی کردند که دارای پورت سریال یا موازی ، آداپتورهای گرافیکی یا حافظه اضافی حداکثر 256K در هر برد بودند. این بردها را می توان با هم ترکیب کرد تا دستگاه بتواند از 640K کامل 1 مگابایت فضای پردازنده اختصاص داده شده به آدرسهای حافظه فیزیکی استفاده کند. فروشندگان مختلف طیف گسترده ای از ویژگی های اضافی را ارائه می دهند. بازیکنان اصلی اولیه شامل Tecmar ، Quadram و AST بودند که در ابتدا با افزونه Sixpack شهرت یافتند کارت.

در واقع ، نوع معماری طراحی شده برای IBM AT (در حال اجرا Intel 286) به عنوان صنعت معماری معماری (ISA) و سالها بر رایانه های شخصی تسلط داشت. سازندگان سخت افزار به سختی ماشینهای خود را با نام “سازگار با IBM” می شناسند و مطمئن هستند که نسخه های IBM برنامه هایی مانند Lotus 1-2-3 و Microsoft Flight Simulator روی دستگاه های آنها اجرا می شود.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *