بیا سایت ایران, چگونه می توان مهاجرت ابری موفق را انجام داد

چگونه می توان مهاجرت ابری موفق را انجام داد

تصور صرف مهاجرت به ابر می تواند باعث ایجاد استرس و اضطراب شود. از داده های از دست رفته گرفته تا امنیت به خطر افتاده ، مشکلات احتمالی مرتبط با مهاجرت ابر می تواند حتی ماهرترین تیم فناوری اطلاعات را به عرق براند.

اما مهاجرت به ابر می تواند یک فرایند ساده باشد که در صورت برنامه ریزی موفقیت ، ریسک به حداقل می رسد. این چک لیست به شما کمک می کند تا بفهمید که برای مهاجرت به ابر چه اقداماتی را باید انجام دهید ، و اطمینان حاصل کنید که مهاجرت ابری بعدی شما فرصتی برای بهبود کسب و کار شما است ، نه اینکه از آن بترسید.


چیست مهاجرت ابر؟

مهاجرت ابری فرایند انتقال حجم کار و برنامه ها به محیط میزبانی ابری است. این مهاجرت می تواند از سرورهای وب سنتی یا زیرساخت میزبانی به ابر منتقل شود. همچنین می تواند از یک ابر به ابر دیگر باشد.

معمولاً تصمیم برای انتقال به زیرساخت های ابری به منظور فرار از زیرساخت های قدیمی است. این به طور معمول برای بسیاری از شرکت ها یک پیشرفت طبیعی است و مهاجرت زمانی جدی در نظر گرفته می شود که هزینه نگهداری زیرساخت های خراب بیشتر از مهاجرت به سخت افزاری است که توسط ارائه دهندگان خدمات میزبانی نگهداری می شود.

خلاصه ای از مهاجرت ابر شما

روند مهاجرت از سرورهای وب سنتی و زیرساخت میزبانی به ابر اغلب با حسابرسی که برنامه های جاری ، مجموعه داده ها و خطرات امنیتی و حریم خصوصی را مشخص می کند. سپس باید قبل از شروع مهاجرت این خطرات کاهش یابد. p class = “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> بعد ، زیرساخت ابری مناسب برای نیازهای شما باید انتخاب شود. محیط ابری جدید شما به قدرت پردازشی و فضای ذخیره سازی کافی برای مدیریت حجم کاری فعلی شما و همچنین پیش بینی رشد آینده نیاز دارد. مدل قیمت گذاری ارائه دهنده ابر را می توان مورد ارزیابی قرار داد تا بهترین قیمت مطابق با بودجه و نیاز سیستم شما پیدا شود.

باید در مورد امنیت و تطبیق ابری ، از جمله سیاست های اندازه گیری ارائه دهنده ابر تصمیم گیری شود ، محل نگهداری اطلاعات (ابر عمومی یا ابر خصوصی) ، تنظیمات مجوزها ، گزینه های رمزگذاری و موارد دیگر.

پس از نهایی شدن این تصمیمات و آماده شدن برای پیشبرد طرح مهاجرت که شامل همه نیازهای شما می شود ، پروژه مهاجرت ابر می تواند آغاز شود.

نمی توان بیش از حد بیان کرد: مهاجرت ابر بدون طرح واضح و قابل درک پروژه بیشتر از هزینه ای که برای آن برنامه ریزی شده است ، طول می کشد و هزینه بیشتری خواهد داشت. “

 • جزئیات هر قسمت از زیرساخت موجود.
 • کدام قسمت از آن منتقل می شود و به کجا ؟
 • پس از مهاجرت چه اتفاقی برای دارایی های غیر ضروری یا زیرساخت های بلا استفاده می افتد؟

این طرح پروژه مهاجرت باید با هر یک از ذینفعان به اشتراک گذاشته شود و باید زمان کافی برای بازخورد و ایجاد هرگونه تغییر لازم در طرح

The 9 Benefits of Migrating to the Cloud

9 مزایای مهاجرت به ابر

با دلایل بسیار زیادی برای حرکت به ابر ، در اینجا لیستی از نه مورد از رایج ترین مزایایی است که از مهاجرت به ابر حاصل می شود:

1. کاهش هزینه های عملکرد

بدون هزینه اضافی برای حفظ تنظیمات موجود در پیش فرض ، می توانید کاهش هزینه کلی برای تغییر رایانش ابری را مشاهده کنید. بسیاری از میزبان برنامه های ابری را به صورت پرداخت به ازای هر استفاده ارائه می دهند ، در حالی که دیگران مانند Liquid Web نرخ های ماهانه را برای صورتحساب قابل پیش بینی ارائه می دهند.

2 عملکرد بالاتر با تنظیمات پویاتر و قوی تر

با قابلیت مقیاس بندی محیط های جدید و موجود ، توسعه ، آزمایش و استقرار به طور فزاینده ای سازگار .

3. استقرار متمرکز برای سهولت همکاری -1p2ggqg-0 “> استقرار متمرکز باعث افزایش همکاری در پروژه هایی می شود که نیاز به دیدار ذهن دارند.

4. راه حل های توسعه ای مبتکرانه و محیط های آزمایش

با کل شبکه های محافظت شده توسط VPN ، می توانید هر نوع شبکه ای را برای انجام هر تعداد مورد نیاز ایجاد کنید وظایف و اهداف.

5. هزاران راه حل پشتیبان برای جلوگیری از شکست فاجعه بار “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> زیرساخت ابری با پشتیبان گیری روی سرور ، پشتیبان گیری خارج از سرور ، پشتیبان گیری در خارج از سایت ، و بازیابی بلایا . حتی اگر سرور به نحوی به طور کلی ناپدید شد ، یک کپی می تواند در عرض چند دقیقه مستقر شود. این به طور م preventsثر از اکثر حوادث فاجعه بار و تلاش های هک جلوگیری می کند ، حتی اگر سیستم شما به خطر بیفتد.

6. زیرساخت مانیتورینگ در رایانش ابری استاندارد است

نظارت بر زیرساخت ها به معنای تماشای پورت ها ، پینگ ها ، بسته ها ، ترافیک ، بازدیدها ، هک ها ، و هر چیز دیگری است. تحت نظارت است و اگر مشکلی پیش آمد ، فوراً مطلع می شوید.

7. برون سپاری امنیت به تیمی از متخصصان اختصاصی

وب مایع 100٪ مواقع ، 24/7/365 دارای کارمند است. پشتیبانی در هر زمان که لازم باشد در دسترس است و آماده تجزیه و تحلیل هر چیزی است می تواند تهدید محسوب شود.

8. مقیاس پذیری درخواستی

ظرفیت سرور را برای رویدادهای بزرگ یا تعطیلات مانند جمعه سیاه افزایش دهید ، و سپس به اندازه معمول به اندازه معمول برای کسب و کار برسید. با محیط ابری ، تنها چند کلیک دورتر و راحت تر از همیشه است.

9. انعطاف پذیری برای اختراع راه حل های جدید در هر شرایطی Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0 “> می خواهید آزمایش کنید که داشتن سرورهای ابری و موارد دیگر آزمایش کنید.

چک لیست نهایی استراتژی مهاجرت ابری

اکنون که نحوه مهاجرت موفقیت آمیز به ابر در سطح بالا و آگاهی از مزایای آن را درک کرده اید ، وقت آن است که جزئیات لازم برای این روند خود این چک لیست باید به شما کمک کند نه تنها بدانید که در مورد مهاجرت ابر چه باید بکنید ، بلکه باید بدانید که چرا این فعالیت های فردی در موفقیت مهاجرت مهم هستند.

1. موجودی همه دارایی ها ، برنامه ها و مجموعه داده

قبل از اینکه آنها را به سایر نقاط منتقل کنید ، زمان فهرست تمام دارایی ها ، برنامه ها و مجموعه داده های خود را ذخیره کنید. شما می خواهید یک لیست دقیق از همه چیز در حال مهاجرت دریافت کنید تا از آنچه باید برای مهاجرت ابر منتقل شود مطلع شوید.

پرسش های کلیدی که باید مورد توجه قرار گیرد:

 • این دارایی ها به چه مقدار فضا نیاز دارند؟
 • چقدر قدرت پردازش یا RAM دارد؟

2. انجام یک حسابرسی و شناسایی خطرات امنیتی فعلی برای کاهش قبل از مهاجرت

در مهاجرت های ابری ، شناسایی و کاهش خطرات امنیتی مهم است. این خطرات می توانند مربوط به نرم افزار یا ماهیت فیزیکی باشند.

خطرات مربوط به داده های در حال حمل و نقل ، خطرات مربوط به ادغام برنامه ها و خطرات تداوم کسب و کار در حین و پس از مهاجرت باید همگی در نظر گرفته شوند.

حتی بیشتر ، توضیح دقیق این خطرات و ارتباط آنها با ذینفعان در مهاجرت می تواند به کاهش و حتی از بین بردن احتمال وقایع منفی در هنگام مهاجرت.

س Keyالات کلیدی که باید مورد توجه قرار گیرد:

3. برنامه ریزی و آزمایش پروژه مهاجرت ابری

برنامه ریزی برای پروژه مهاجرت ابر یک ضرورت است. علاوه بر این ، آزمایش برنامه قبل از شروع مهاجرت برای موفقیت مهم است.

آزمایش طرح در مورد گذراندن سناریوهای احتمالی و بهینه سازی نتایج مطلوب است. چند دقیقه اضافی برای یافتن اشکالات در طرح پروژه مهاجرت شما تا حد زیادی در اطمینان از موفقیت مهاجرت زنده م goesثر است.

پرسش های کلیدی که باید در نظر گرفته شود:

 • نتایج مورد انتظار هر قسمت از مهاجرت چیست؟
 • این پیامدها چه تهدیدهایی دارند؟
 • آیا می توان این تهدیدها را حذف کرد و برنامه را بهتر کرد؟
 • چه کسی هر مرحله از طرح را اجرا می کند و چه اشخاص ثالث باید مطلع شوند؟

4. زیرساخت مناسب

انتخاب ارائه دهنده ابر مناسب چیزی فراتر از صرفه جویی در هزینه و بهبود آن است. هنگامی که مهاجرت شما کامل شد ، کارآیی داشته باشید. همچنین باید ارائه دهنده ابری را انتخاب کنید که مهاجرت و سوار شدن را تا حد ممکن ساده کند . این شامل استقرار و تنظیم خودکار ، مقیاس پذیری ابر ، کشش ابر ، ذخیره سازی ابر ، و نظارت بر ابر است.

ایجاد زیرساخت های جدید به طور صحیح بخش مهمی از مهاجرت موفق است.

س Keyالات کلیدی که باید در نظر گرفته شود:

 • ارائه دهنده چقدر می تواند حین پرواز شما پشتیبانی کند و چه نوع کمک های اضطراری ارائه می دهد؟
 • سرورهای ابری چگونه تحویل داده می شوند و چه نوع تنظیم یا تنظیماتی برای عملکرد کامل مورد نیاز است؟

سایر ملاحظات ممکن است شامل شناسایی حجم داده ها برای انتقال بر اساس محدودیت ظرفیت ارائه دهنده ابر ، درک محدودیت های عمومی در مقابل خصوصی ابر و الزامات انطباق از جمله مقررات HIPAA یا PCI DSS .

موفقیت آمیزترین روشهای مهاجرت ابر

آیا در حال مهاجرت به یک محیط ابر عمومی مانند میزبانی سرور ابر یا انتخاب VMware Private Cloud ، اگر به بهترین شیوه های مهاجرت ابر زیر توجه کنید:

 1. زیرساخت ابری را انتخاب کنید که بتواند حجم کاری فعلی و پیش بینی رشد آینده در حالی که نیازهای شما را برای امنیت نیز برآورده می کند.
 2. تعیین کنید که آیا ارائه دهنده ابری که انتخاب کرده اید بر اساس نیازهای سازمان شما از منظر انطباق قابل قبول است.
 3. از همه اطمینان حاصل کنید منابع شخص ثالث به درستی در نظر گرفته شده و به عنوان بخشی از فرایند گذار در نظر گرفته می شوند.
 4. با بحث آمادگی ابرها با تیم های فناوری اطلاعات و ذینفعان ، آمادگی مهاجرت ابر را تعیین کنید تا اطمینان حاصل شود که استفاده از ابر خیلی زود یا دیر اتفاق نمی افتد چرخه حیات فناوری.
 5. ایجاد برنامه ای برای انتقال حجم کار ، برنامه ها ، داده ها ، زیرساخت های ذخیره سازی و سایر موارد موارد مربوط به محیط ابری سازمان شما.
 6. اطلاعات مربوط به برنامه های مهاجرت ابر را با ارائه دهندگان ابر و در صورت نیاز قرارداد خدمات مهاجرت ابر را به اشتراک بگذارید.
 7. قبل از مهاجرت به ابر ، مرور نهایی را انجام دهید ، از جمله در نظر گرفتن منابع شخص ثالث یا مدیریت شده توسط ارائه دهنده که در ارزیابی آمادگی اولیه ابر در نظر گرفته نشده است. این نیز زمانی است که شما باید با فروشندگان سطح خدمات مانند ارائه دهندگان پشتیبان یا آنتی ویروس مشارکت کنید.
 8. همه فعالیتها و توافق نامه های مهاجرت ابر را ثبت کنید.
 9. مهاجرت کامل ابرها ، از جمله آزمایش نهایی برای اطمینان از محیط کاربردی است. Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0 “> اگر سازمان شما در حال گذراندن یک تحول دیجیتالی است یا به سادگی بدنبال یک با اضافه کردن حجم کاری جدید ابر ، تیم خدمات حرفه ای در Liquid Web می تواند کمک کند.

مهاجرت به ابر می تواند یک کار بزرگ باشد ، اما لازم نیست آنقدرها که فکر می کنید دشوار باشد. با برنامه ریزی صحیح و اجرای پروژه مهاجرت ابری خود ، متوجه خواهید شد که مهاجرت از سرورهای وب سنتی یا زیرساخت میزبانی آسان و بدون نگرانی است.

امیدواریم این پست به شما نکات ارزشمندی در مورد ملاحظات مورد نیاز برای شما داده باشد. مهاجرت موفقیت آمیز ابرها به گونه ای که حرکت شما به همان آسانی پیش برود! برای راهنمایی Liquid Web آماده هستید؟ در هر زمان تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ابری که ارائه می دهیم یا اگر علاقه مند به همکاری هستید ما را در ابتکار تحول دیجیتال بعدی خود

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *