بیا سایت ایران, چگونه یک سرور بازی در خانه بسازیم

چگونه یک سرور بازی در خانه بسازیم

میزبانی سرور اختصاصی بازی خود، تجربه بازی قابل تنظیمی را بر خلاف سایر موارد برای شما فراهم می کند.

همراه با ارائه ثبات و قابلیت اطمینان پیشرفته برای بازی‌های چندنفره آنلاین با حافظه فشرده، میزبانی سرور بازی اختصاصی خود به شما این امکان را می‌دهد تا همه جنبه‌های گیم‌پلی را کنترل کنید – از جمله ایجاد تنظیمات بازی و انتخاب بازیکنانی که می‌توانند به سرور شما متصل شوند.

مهم نیست که Minecraft، Counter-Strike: Global Offensive، یا Rust بازی می‌کنید، اجرای سرور اختصاصی بازی شما به شما امکان دسترسی به حافظه، قدرت پردازش، پهنای باند و قابلیت‌های ذخیره‌سازی بیشتری را نسبت به سایرین می‌دهد. مدل میزبانی، و همچنین نظارت در سطح سرپرست بر کل پلت فرم بازی شما.

علاقه دارید یاد بگیرید چگونه یک سرور بازی برای بازی خود یا برای بازی ای که می توانید با دوستان خود بازی کنید، بسازید؟ این راهنما اینجاست تا آن را برای شما تجزیه کند.

در زیر به موارد زیر اشاره خواهیم کرد:

 • چرا باید سرور بازی اختصاصی خود را میزبانی کنید.
 • مزایا و معایب ساخت سرور خود.
 • سخت افزار مورد نیاز برای ساخت سرور خانگی .
 • نحوه راه اندازی یک سرور بازی برای بازی های Steam و غیر Steam.
 • نکات کلی سرور اختصاصی بازی.

<. id="h-why-host-your-own-dedicated-server" class="Heading__SHeading-sc-o0nhd6-0">چرا سرور اختصاصی خود را میزبانی کنید؟

بازی های چند نفره آنلاین عمومی از میزبانی سرویس گیرنده-سرور استفاده می کنند یا میزبانی همتا به همتا (P2P). متأسفانه، هر دو مدل هاست دارای اشکالاتی هستند، از جمله تنظیمات غیرقابل تنظیم بازی یا مقابله با تاخیر در گیم پلی.

 • مدل میزبانی مشتری-سرور: در مدل سرویس گیرنده-سرور، میزبان اصلی (مانند ناشران بازی بزرگتر) سرورهای بازی را کنترل می کند. این بدان معنی است که میزبان اصلی مستقیماً ارتباطات فردی را برای همه بازیکنان مدیریت می کند و بازیکنان تکی کنترلی بر تمام جنبه های پیکربندی بازی ندارند. این مدل برای بسیاری از گیمرهای آنلاین تفریحی کار می کند، اما به گیمرهای مشتاق اجازه نمی دهد که تجربه بازی خود را در سطح مشخصی کنترل کنند. همچنین در صورت بروز مشکل، بازیکنان را در اختیار سرورهای میزبان اصلی قرار می‌دهد.
 • مدل میزبانی P2P: در مدل P2P، بازیکنی که بازی را شروع کرده یا کمترین میزان را دارد. تأخیر به عنوان میزبان برای همه بازیکنان دیگر انتخاب شده است. این بدان معناست که رایانه بازیکن میزبان باید قدرت پردازش، پهنای باند، ظرفیت ذخیره سازی و یک اتصال اینترنتی قوی برای حفظ همگام سازی و فعالیت های همه بازیکنان در بازی داشته باشد. اگر هاست اختصاص داده شده توسط بازیکن دستگاه ناکافی یا اتصال اینترنت ناقصی داشته باشد، همه بازیکنان در بازی با تاخیر، اشکال یا بدتر از آن، کل بازی از کار می‌افتد.

اما، با ایجاد سرور اختصاصی خود برای بازی، به یک سرور خصوصی ( سروری که منابع مشابهی را با سایر وب‌سایت‌ها یا برنامه‌ها به اشتراک نمی‌گذارد) که کنترل نهایی را روی پیکربندی بازی با عملکرد و ثبات اتصال بیشتر به شما ارائه می‌دهد.

Making Your Own Dedicated Gaming Server - Pros and Cons

مزایای ایجاد سرور اختصاصی خود

ساخت سرور بازی اختصاصی خود مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 • کنترل کامل بر تجربه بازی خود را به دست آورید.
 • تجهیزات خود را انتخاب کنید. و مشخصات سخت افزاری.
 • ارائه عملکرد، قابلیت اطمینان و پایداری بهتر بازی.
 • ایجاد پروتکل های امنیتی قوی خود.

معایب ساخت سرور اختصاصی خود

در حالی که سرور بازی اختصاصی خود را می سازید مزایای بسیاری، شما قبل از ایجاد یک باید چند معایب را در نظر بگیرید. این سرورها نیاز دارند:

 • کار از طریق راه اندازی و مدیریت سرور بسیار فنی.
 • نظارت روزانه سرور.
 • مدیریت زیرساخت‌های امنیت سایبری خود، مانند انکار سرویس توزیع شده (DDoS) ) حفاظت.
 • پرداخت قبوض انرژی بالاتر.
 • نگهداری مداوم از تنظیمات شبکه مانند باز کردن پورت های صحیح، تنظیم قوانین فایروال و موارد دیگر.
 • /ul>
what do you need to make a gamer server

برای ساختن سرور بازی به چه چیزی نیاز دارید؟

اگر می خواهید به جای پرداخت هزینه میزبانی سرور اختصاصی ممتاز، مسیر DIY را طی کنید، شما می توانید از نظر فنی از یک رایانه شخصی قدیمی که قبلاً دارید استفاده کنید (اگرچه قطعاً باید اکثر اجزاء را ارتقا دهید)، یا می توانید اجزاء را از ابتدا خریداری کنید تا یک سرور بازی بسازید. به طور کلی، یک سرور بازی به تمام اجزایی که یک کامپیوتر بازی انجام می دهد، به غیر از کارت گرافیک نیاز دارد. این موارد عبارتند از:

 • جعبه کامپیوتر.
 • مادربرد.
 • واحد پردازش مرکزی (CPU).
 • حافظه دسترسی تصادفی (RAM).
 • سخت درایو.
 • سیستم عامل (OS).

برای اکثر آخرین بازی‌های چندنفره آنلاین 32 نفره، حداقل به مشخصات زیر نیاز دارید:

 • قاب بازی با فن های خنک کننده داخلی .
 • مادربرد سرور.
 • CPU با حداقل سرعت کلاک 2.5 گیگاهرتز.
 • 8 گیگابایت رم (16 گیگابایت یا بیشتر بهینه است).
 • <.1 href="https://www.liquidweb.com/blog/ssd-vs-hdd/">درایو حالت جامد (SSD) با سرعت خواندن و نوشتن بالا.<. y>

اگر بتوانید از یک رایانه مجزا برای سرور اختصاصی بازی خود استفاده کنید، می توانید منابع را در رایانه بازی واقعی خود آزاد کنید. این امر ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری را برای هر دو تضمین می کند.

توجه: بازیکنان بیشتری که می خواهید در سرور اختصاصی بازی خود داشته باشید، فشار بیشتری بر سخت افزار شما وارد می شود. اگر قصد دارید بیش از 32 بازیکن در هر بازی داشته باشید، احتمالاً باید اجزای قدرتمندتری را نسبت به موارد ذکر شده در بالا انتخاب کنید. حتماً نیازهای سرور خاص بازی خود را بررسی کنید. حتی فراتر از عملکرد، یک سرور اختصاصی مدیریت شده از یک ارائه‌دهنده معتبر، تعمیر و نگهداری مداوم، وصله‌های روتین را انجام می‌دهد و راه‌حل‌های قوی برای حفظ امنیت سرور شما دارد. اما این تنها یک نقطه دردناک است که با مدیریت و ایجاد سرور بازی با آن مواجه خواهید شد.

نحوه راه اندازی یک سرور بازی با Steam

Steam یک فرآیند یکپارچه و متمرکز برای راه اندازی یک سرور بازی اختصاصی دارد. قبل از شروع، مطمئن شوید که بازی‌ای که می‌خواهید میزبانی کنید در لیست بازی‌های اختصاصی Steam نشان داده شده باشد. سرورها. این لیست به شما می گوید که آیا می توانید نرم افزار مورد نیاز را از SteamCMD (نسخه ای که فقط خط فرمان Steam دارد) تهیه کنید یا از Steam Client. علاوه بر این، این منبع همچنین اطلاعاتی مانند:

 • اگر بازی اجازه ورود ناشناس را می دهد یا اگر برای دسترسی به نرم افزار سرور اختصاصی باید آن را خریداری کنید.
 • دستورالعمل های گام به گام برای راه اندازی سرور اختصاصی برای برخی از محبوب ترین ها بازی ها.

استفاده از SteamCMD

SteamCMD یک برنامه خط فرمان است که به شما امکان می دهد بدون نصب Steam Client سرور اختصاصی بازی خود را نصب و راه اندازی کنید. قبل از استفاده از SteamCMD، باید شماره ID برنامه Steam بازی را بدانید. اگر یک بازی دارای نرم افزار سرور اختصاصی بدون شناسه برنامه خاص خود است، حتما دایرکتوری نصب بازی را بررسی کنید.

ساده ترین راه برای استفاده از SteamCMD برای راه اندازی سرور اختصاصی بازی، با SteamCMD است. -ابزار رابط کاربری گرافیکی. با استفاده از این برنامه راحت، می‌توانید سرورهای بسیاری از بازی‌های Steam-ready را تنها با چند کلیک ایجاد و اجرا کنید، همچنین سرورهای منبع بسیاری از عناوین قدیمی‌تر. استفاده از ابزار SteamCMD-GUI بسیار آسان است، اما قبل از آن باید برنامه SteamCMD را جداگانه دانلود کنید.

نحوه راه اندازی یک سرور بازی برای بازی های غیر Steam

بسیاری از بازی ها از Steam به عنوان پایه سرور بازی اختصاصی استفاده نمی کنند، به این معنی که آنها ویژگی های خود را دارند. نرم افزار سرور خود یا فرآیند راه اندازی سرور منحصر به فرد. به عنوان مثال، Minecraft از نرم افزار میزبانی اختصاصی برای ایجاد یک سرور اختصاصی بازی با استفاده از سخت افزار خود استفاده می کند.

چگونه Minecraft خود را بسازیم سرور

بعد از اینکه برنامه نرم افزار سرور شما دانلود و اجرا شد، فایل ها و پوشه های اضافی را در هر مکانی که آن را اجرا می کنید ایجاد می کند. برای اهداف خانه داری، یک پوشه Minecraft Server جداگانه ایجاد کنید تا مطمئن شوید که فایل ها مرتب می مانند.

وقتی برای اولین بار سرور را اجرا می کنید، موارد زیر را ایجاد می کند: 

 • /logs/
 • Eula.txt
 • server.properties 

از آنجا، eula.txt را باز کنید، فایل را بخوانید، آخرین رشته را از eula=false به eula=true در یک ویرایشگر متن تغییر دهید و آن را ذخیره کنید. این نشان می دهد که شما قرارداد مجوز کاربر نهایی را بررسی کرده و درک کرده اید. وقتی دوباره سرور را اجرا می کنید، بقیه فایل های سرور پر می شوند. سپس می‌توانید تنظیمات سرور را با ویرایش server.propertiesپیکربندی کنید. در یک ویرایشگر متن.

فرآیند کلی ایجاد یک سرور Minecraft این است که جاوا را نصب کنید، سرور را اجرا کنید، موافقت نامه مجوز کاربر نهایی را بپذیرید و آن را مجددا اجرا کنید. برای اطلاعات عمیق در مورد راه اندازی سرور Minecraft، آموزش Minecraft Wiki را مرور کنید. .

dedicated game server tips

نکات اختصاصی سرور بازی

اگر قصد دارید سرور اختصاصی خود را در خانه بسازید و مدیریت کنید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، از جمله:

مدیریت از راه دور

مدیریت از راه دور زمانی که ابزارهای مدیریت سرور داخلی برای بازی‌ها کنترل کافی را ارائه نمی‌دهند، گزینه‌ای قوی است. ابزارهای محاسبات شبکه مجازی (VNC) مانند TeamViewer یا Microsoft Remote Desktop Connection می توانند از دسکتاپ رایانه بازی واقعی شما یا یک دستگاه راه دور دیگر به سرور بازی اختصاصی شما متصل شوند و پیکربندی ها را طوری تغییر دهند که گویی مستقیماً متصل هستید. این راه حل مدیریت سرور اختصاصی از راه دور را آسان می کند.

پیکربندی روتر

 • Forwarding پورت قوی>: برای اجرای یک سرور اختصاصی بازی ساده، باید از پورت فوروارد استفاده کنید. . این فرآیند با موفقیت به ترافیک خارجی اجازه می دهد تا از طریق روتر شما به رایانه شخصی در شبکه شما برسد. به زبان ساده، می‌توانید دریچه‌ای را در روتر خود باز کنید تا ترافیک بیرونی وارد شود. ارسال پورت می‌تواند کارهایی مانند افزایش سرعت اتصال، کاهش زمان انتظار لابی و بهبود کلی بازی را انجام دهد.
 • DNS پویا: بسیاری از ارائه دهندگان خط مشترک کابلی و دیجیتال (DSL) به طور مکرر آدرس IP خدمات مشتریان خود را تغییر می دهند. این امر دسترسی افراد خارج از شبکه را بدون اطلاع از آدرس IP فعلی غیرممکن می کند. نرم افزار Dynamic DNS (DDNS) – که می تواند در روتر یا رایانه شخصی شما باشد – هر تغییر آدرس IP را تشخیص می دهد و به ارائه دهنده خدمات DDNS اطلاع می دهد. علاوه بر این، بسیاری از ارائه دهندگان DDNS به شما امکان می دهند یک نام دامنه ساده داشته باشید که بتوانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید (به جای یک آدرس IP پیچیده) که همیشه به آدرس IP صحیح اشاره می کند.

مدیریت اختصاصی میزبانی سرور: یک جایگزین آسان‌تر

یادگیری نحوه ساخت یک سرور بازی می تواند یک فرآیند طاقت فرسا باشد.

از خرید و نگهداری تجهیزات، سخت افزار و نرم افزار گران قیمت گرفته تا نیاز به تخصص فنی برای راه اندازی و مدیریت روزانه سرور، موارد بسیاری وجود دارد که باید قبل از ساخت سرور بازی اختصاصی خود در خانه در نظر بگیرید.

خوشبختانه، راهی برای بهره مندی از تمام مزایای سرور اختصاصی بازی بدون دردسر اجرای خود به تنهایی وجود دارد: سرور اختصاصی مدیریت شده میزبانی.

میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده از طریق یک ارائه دهنده حرفه ای، راه اندازی سرور بازی خصوصی خود را آسان، مقرون به صرفه، ایمن و سریع می کند.

در Liquid Web، ما میزبانی سرور اختصاصی کاملاً قابل تنظیم را ارائه می‌دهیم، بنابراین نیازی به استرس هزینه‌های سخت‌افزار، فرآیند راه‌اندازی سرور، یا خطرات امنیتی مانند حملات DDoS ندارید. ما حتی به شما دسترسی کامل ریشه یا سرپرست به سرورتان را می‌دهیم و به شما این امکان را می‌دهیم تا سطحی از کنترل را که ممکن است به آن نیاز داشته باشید حفظ کنید.

به‌علاوه، می‌توانید از سرورهای اختصاصی مدیریت شده ما با بازی‌های Steam و غیر Steam استفاده کنید. به شرطی که سیستم عامل سرور با بازی خاص سازگار باشد، با دسترسی کامل روت و ادمین (چیزی که می‌توانید با سرورهای اختصاصی ما نیز انتظار داشته باشید) محدودیت آسمانی است.

علاوه بر این، ما نظارت بر سرور در زمان واقعی، 100٪ قدرت را ارائه می دهیم. تضمین زمان کار شبکه و دسترسی به گزینه‌های پهنای باند بالاتر—همه برای اطمینان از تجربه بازی روان.

پیدا کنید که راه اندازی سرور اختصاصی خود چقدر آسان است برای بازی با Liquid Web امروز.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *