ابزارهای ساخت وب سایت و اپلیکیشن, بیا سایت ایران

چگونه یک نام دامنه برای وب سایت خود ثبت کنیم

وقتی تصمیم به ساختن یک وب سایت گرفتید، باید تصمیم مهمی بگیرید، حتی قبل از اینکه با بهترین خدمات میزبانی وبنام دامنه شما قرار است چیست؟ می دانید، این آدرس وب [yoursitename.extension] است که توسط آن همه مشتریان (امیدواریم) بسیاری شما را پیدا می کنند. نام دامنه شما در واقع نام وب سایت شما است، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که یک وب سایت خوب دریافت می کنید. خرید نام یک فرآیند نسبتاً ساده است، اما پیدا کردن نامی که قبلاً انتخاب نشده باشد می تواند یک چالش باشد. علاوه بر این، شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که قرارداد بین شما و ثبت کننده نام دامنه را درک کرده اید. اگر این کمی پیچیده به نظر می رسد، نگران نباشید: این پرایمر می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

Namecheap

نام های دامنه تعریف شده است

نام های دامنه چهره ای دوستانه به آدرس های اینترنتی عددی که به سختی به خاطر می سپارند می دهند. هر کامپیوتر موجود در اینترنت دارای یک شماره پروتکل اینترنت (IP) منحصر به فرد است. نام دامنه نشان دهنده یک شماره IP یا بیشتر است. به عنوان مثال، شماره IP برای نام دامنه whitehouse.gov 104.109.178.94 است. هدف اصلی این است که کاربران را به راحتی به خاطر بسپارند، به طوری که هنگام ارسال ایمیل به، مثلاً، رئیس جمهور ایالات متحده، بتوانید [ایمیل محافظت شده] به‌جای کلاس ناخوشایندتر] به‌جای کلاس نامطلوب‌تر data-cfemail=”a1d1d3c4d2c8c5c4cfd5e19091958f9091988f9096998f98958f”>[email محافظت شده]

هرکسی می‌تواند نام دامنه بخرد. برای انجام این کار، از یک ثبت کننده نام دامنه، مانند A2، GoDaddy، یا Namecheap، دامنه ای را که می خواهید بخرید کلید بزنید و هزینه ای بپردازید. البته نمی‌توانید هر دامنه‌ای را بخرید—فقط دامنه‌ای که قبلاً توسط شخص یا کسب‌وکار دیگری ثبت نشده باشد و دارای پسوند دامنه معتبر باشد. به طور کلی، شما می خواهید چیزی بخرید که جذاب و کوتاه باشد تا هم برای افراد به خاطر سپردن آسان باشد و هم تایپ کردن آن برای آنها آسان باشد – برای مثال “PCMag”. آن بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) خوب و همچنین عقل سلیم است. همچنین ممکن است بخواهید درباره شرایط کلیدی کسب و کار خود تحقیق کنید. اگر بتوانید نام سایت خود را به خوبی معرفی کنید، از منظر سئو بهتر است.

ثبت کننده های نام دامنه

Domain.com – میزبانی وب از 3.75 دلار در ماه


GoDaddy Web Hosting


شما ممکن است متوجه شوید که بسیاری از کوتاه‌ترین و جذاب‌ترین نام‌ها قبلاً گرفته شده‌اند، به‌خصوص اگر وارد فضایی می‌شوید که قبلاً به خوبی در وب نمایش داده شده است. بدتر از آن، متجاوزان سایبری اغلب این نام‌های جذاب را به عنوان سرمایه‌گذاری برای فروش مجدد آن‌ها به مالکان قانونی احتمالی سایت انتخاب می‌کنند — در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

اگر مشکل دارید. برای پیدا کردن یک نام دامنه (چه به دلیل شلوغی و چه به دلیل تجمعات سایبری)، یک مرکز کمک را در سایت هر ثبت کننده بررسی کنید. ثبت‌کننده‌های دامنه معمولاً موتورهای جستجویی را در خود جای می‌دهند که فهرستی از نام‌های موجود مشابه نام مورد نظر شما را برمی‌گردانند. به عنوان مثال، هنگامی که یک نام دامنه را در Namecheap جستجو می کنید، هم وضعیت آن نام و هم لیستی از پسوندهای موجود برای آن نام را دریافت می کنید. شاید [Sitename].com در دسترس نباشد، اما [Sitename].biz یا .org موجود باشد.

The Suffix Factor

پسوند نام را به عنوان متعلق به یک دامنه سطح بالا (TLD) مشخص می کند. تعداد زیادی TLD برای خرید عمومی وجود دارد، از جمله .com، .edu، .game، .green، .hiphop، .net و .org. محبوب ترین آنها تا کنون .com است که قرار است سایت های تجاری را نشان دهد، اما در واقعیت تقریباً همه چیز را شامل می شود.

شما می توانید انتظار داشته باشید که از 1 دلار در سال تا دلار اسکروج مک داک بپردازید. بسته به نام دامنه و پسوند. در واقع، اگر در جستجوی یک دامنه بسیار دلخواه با پسوند محبوب هستید، ممکن است مجبور شوید کیف پول خود را به شکل بزرگی باز کنید، زیرا به احتمال زیاد شخص دیگری قبلاً آن را ثبت کرده است. برای مثال، Carinsurance.com، به قیمت نزدیک به 50 میلیون دلار فروخته شد. ! همانطور که گفته شد، یک صنعت پر رونق متشکل از اسکواترها نیز وجود دارد که برای کسب سود به دنبال تغییر دامنه ها هستند (حتی آنهایی که اهمیت کمتری نسبت به بیمه دات کام دارند). برخی از آن‌ها از شما می‌خواهند که پیشنهادی ارائه دهید، به این معنی که هر چیزی کمتر از 500 دلار نادیده گرفته می‌شود.

خدمات میزبانی وب، آزمایش شده

هاست‌های وب و نام‌های دامنه

برای خرید نام دامنه، نیازی به مراجعه به یک سرویس ثبت اختصاصی ندارید. بهترین خدمات میزبانی وب، مانند Dreamhost، HostGator و Hostwinds به طور معمول ارائه می‌دهند. مکانیزم ثبت نام به عنوان بخشی از فرآیند ثبت نام. سرویس های میزبانی معمولاً هنگام ثبت نام برای بسته میزبانی وب، نام دامنه رایگان ارائه می دهند.

اما به خاطر داشته باشید که نام دامنه رایگان معمولاً فقط برای یک یا دو سال رایگان است و پس از آن ثبت کننده این کار را انجام می دهد. هزینه سالانه یا دوسالانه را برای شما قبض می کند. به عبارت دیگر، ارائه دهنده نام دامنه رایگان فقط برای اولین صورتحساب از ثبت کننده پرداخت می کند. همچنین توجه داشته باشید که آیا ارائه دهنده برای تنظیم نام دامنه هزینه ای دریافت می کند یا خیر. اکثر سرویس‌ها انتقال نام دامنه موجود را به سرورهایشان بدون هیچ هزینه‌ای پیشنهاد می‌کنند، اما گاهی اوقات هزینه راه‌اندازی بیش از هزینه ثبت‌کننده پیدا می‌کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که همه میزبان‌های وب این گزینه را به شما نمی‌دهند. برای ثبت نام دامنه برای مثال Cloudways یک میزبان وب قوی است که از شما می‌خواهد یک نام دامنه را از جای دیگری خریداری کنید.

ثبت‌کننده‌ها طیف گسترده‌ای از مدت زمان ثبت نام را ارائه می‌کنند – یک سال، سه، پنج و حتی ده. هر چند مراقب ثبت نام برای بیش از یک سال باشید. اول، ممکن است محدودیت هایی در توانایی شما برای انتقال نام دامنه وجود داشته باشد، اگر ثبت کننده خدمات ضعیفی ارائه دهد. دوم، ثبت کننده ممکن است از کار بیفتد و نام دامنه شما را بدون میزبان باقی بگذارد. خط‌مشی‌ها را از نزدیک بررسی کنید.

قرارداد دامنه

همه ما دوست داریم فکر کنیم که پس از خرید، نام دامنه برای همیشه مال ما خواهد بود. تحت هر شرایطی لزوماً اینطور نیست. مطمئن باشید که قبل از پرداخت، درباره آنچه به دست می آورید، تحقیق کنید. قراردادی که با ثبت‌کننده امضا می‌کنید می‌تواند از طرق مختلفی بر شما تأثیر بگذارد.

بسیاری از ثبت‌کنندگان این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که نام دامنه شما را به دلایل خاصی لغو کنند، معمولاً اگر از دامنه برای مقاصد غیرقانونی یا مقاصدی غیرقابل قبول استفاده می‌کنید. (مانند ارسال هرزنامه). بسیاری از قراردادها حاوی بندی هستند که به ثبت کننده اجازه می دهد نام دامنه شما را بدون هیچ دلیل مشخصی حذف کند. البته مفهوم دامنه این است که نام دامنه متعلق به ثبت‌کننده است نه شما.

علاوه بر این، عملاً همه ثبت‌کنندگان این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که هر زمان که بخواهند و بدون اطلاع شما، تغییراتی در توافقنامه ثبت ایجاد کنند. نکته این است که هر ثبت کننده باید به دقت بررسی شود.

توصیه شده توسط ویراستاران ما

بازی انتظار

حتی زمانی که ثبت نام می کنید و برای نام دامنه خود پرداخت می کنید، لزوما نمی توانید از نام برای چندین ساعت یا حتی یک مدت استفاده کنید. چند روز. دامنه باید منتشر شود، به این معنی که ثبت نام دامنه رسمی باید با اطلاعات سیستم نام دامنه وب سایت شما به روز شود. این چیزی است که در پشتیبان بدون نیاز به ورودی از جانب شما اتفاق می‌افتد.

بعضی از ثبت‌کنندگان قول می‌دهند که نام را تقریباً فوراً اعلام کنند، اما تأخیر ممکن است تا هفت روز باشد. با این حال، معمولاً باید انتظار داشته باشید که نام دامنه را ظرف 48 ساعت در وب مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که می‌توانید نام دامنه خود را از یک سرویس ثبت به سرویس دیگر منتقل کنید. اگر از سرویس میزبانی دامنه فعلی خود راضی نیستید، اگر زمانی که ثبت نام فعلی شما در حال انجام است، معامله بهتری پیدا کردید، یا به احتمال زیاد، اگر با یک سرویس میزبانی وب ثبت نام کرده اید، می خواهید این کار را انجام دهید. که نام شما را نیز به سایت خود منتقل می کند. انتظار داشته باشید که انتقال را به صورت رایگان دریافت کنید، اما اگر ارائه نشد، سرویس میزبانی دامنه دیگری را جستجو کنید.

در هیچ شرایطی برای انتقال یک نام بیشتر از دریافت نام جدید هزینه نکنید. بررسی کنید که انتقال به چه چیزی نیاز دارد. آیا سرویس جدید کار را به طور کامل انجام می دهد؟ یا باید وارد سایت ثبت نام فعلی خود شوید و جزئیات فنی را به صورت دستی تغییر دهید؟ در نهایت، قبل از ثبت نام دامنه خود، خط مشی انتقال ثبت کننده را بررسی کنید.

معمولاً، شما نمی توانید در 60 روز اول پس از ثبت نام، نامی را انتقال دهید، اما این دوره می تواند بسیار طولانی تر باشد. از هیچ ثبت‌کننده‌ای انتظار نداشته باشید پولی را که برای ماه‌ها خدماتی که استفاده نمی‌کنید پرداخت کرده‌اید، بازپرداخت کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اصول اولیه راه‌اندازی و راه‌اندازی وب‌سایت خود، چگونه یک وب سایت بسازیم، 7 نکته ای که باید هنگام ساخت یک وب سایت تجارت الکترونیک بدانید و چگونه با وردپرس شروع کنیم.

چه‌های جدید اکنون وجود دارد تا داستان‌های برتر ما را هر روز صبح به صندوق ورودی خود تحویل دهید.”,”first_published_at”:”2021-09-30T21:30:40.000000Z”,”published_at”:”2021-09-30T21:30:40.0000000 Z”,”last_published_at”:”2021-09-30T21:30:34.000000Z”,”created_at”:null,”updated_at”:”2021-09-30T21:30:40.000000Z”})” x-show=” showEmailSignUp()” class=”rounded bg-gray-lightest text-center md:px-32 md:py-8 p-4 font-brand mt-8 container-xs” readability=”30.7692 30769231″>

بهترین داستانهای ما را دریافت کنید!

برای چه خبرهای جدید ثبت نام کنید تا داستان های برتر ما را هر روز صبح به صندوق ورودی خود تحویل دهید .

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در یک خبرنامه نشان دهنده رضایت شما با شرایط استفاده و خط مشی رازداری. شما می توانید در هر زمان از خبرنامه ها لغو اشتراک کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *