بیا سایت ایران, کاهش DDoS چیست و 6 نکته برای جلوگیری از حمله

کاهش DDoS چیست و 6 نکته برای جلوگیری از حمله

توزیع انکار خدمات (DDoS) کاهش مجموعه ای از فرایندها است که از سایت ها و سرورهای هدف در برابر حملات DDoS محافظت می کند.

حملات DDoS تهدیدهای رایج برای امنیت سایبری هستند که می توانند سایت ها ، برنامه ها و سرورها را با سیل ترافیک ناخواسته از بین ببرند. این حجم از درخواست ها ، بسته ها یا پرس و جوها آنقدر زیاد می شود که میزبان مورد نظر دیگر قادر به پردازش داده های دیگر نیست و این امر برای کاربران قانونی در دسترس نیست.

احزاب مخرب این حملات را به دلایل متعدد بر روی طیف وسیعی از اهداف به کار می گیرند.

 • مجرمان سایبری ممکن است به دنبال اطلاعات ارزشمند باشید و از حمله DDoS به عنوان ابزاری برای اخاذی استفاده کنید.
 • برخی سایت ها ممکن است توسط هکتیویست ها ، که گروه هایی هستند که بخاطر موضع گیری سیاسی خود مایل به ایجاد اختلال یا خرابی سایت ها هستند.
 • دولتها ممکن است حملات DDoS را در جنگ سایبری به کار گیرند.
 • خرابکاران آنلاین گاهی اوقات حملات DDoS را از سر کسالت به کار می گیرند.

به هر دلیلی ، حملات DDoS در حال افزایش است ، و این مهم است که بدانید چگونه DDoS را کاهش دهید.

در این راهنما ، ما به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • کاهش DDoS چیست؟
 • چرا مهم است؟
 • چند نمونه از حملات DDoS چیست؟
 • چگونه می توانید حملات DDoS را با موفقیت کاهش دهید؟
 • چند نکته برای جلوگیری از حمله قبل از وقوع چیست؟
what is ddos mitigation

کاهش DDoS چیست؟

کاهش DDoS فرایند توقف حمله DDoS و بازگرداندن سرویس به میزبان هدف است. حمله DDoS با شناسایی و مسدود کردن افزایش شدید ترافیک شبکه ، که معمولاً با تلاش اشخاص ثالث مخرب

مجرمان سایبری به دنبال سرورها ، وب سایت ها ، برنامه ها ، زیرساخت ها یا سایر دارایی ها با درخواست هایی هستند تا خدمات شما را آفلاین کرده یا آفلاین کنند. تعیین زمان وقوع حمله DDoS بر خلاف نقص قانونی سرویس ، دشوار است. این به این دلیل است که بسیاری از مهاجمان DDoS مراقب هستند تا زمانی که یک شبکه را به خطر نیاندازند ، فعالیت خود را مبهم کنند.

هنگامی که ترافیک یکسان شده است و خدمات شما دوباره به درستی اجرا می شوند ، وقت آن است که اشتباهات را تحلیل کنید. جزئیات را از هجوم ترافیک بازیابی کنید ، و ممکن است بتوانید مقصر را شناسایی کرده یا حداقل سیستم خود را در آینده تقویت کنید.

نمونه هایی از حملات DDoS

حملات DDoS اغلب در سازمان ها با هر اندازه اتفاق می افتد ، اما همه آنها یکسان عمل نمی کنند. برای کاهش بهتر DDoS باید انواع مختلفی از حملات را بدانید.

سه نوع اصلی حملات DDoS عبارتند از:

 • حملات مبتنی بر حجم: سرور توسط شلوغ کردن آن با ترافیک و اشغال تمام پهنای باند آن.
 • حملات پروتکل: با یک درخواست که هرگز تأیید نمی شود ، یک نقطه پایانی را هدف قرار دهید ، و درخواست را در نقطه پایانی قرار دهید.
 • حملات در سطح برنامه: حمله ای کندتر و در حال حرکت که سرور را با درخواست های مکرر HTTP پر می کند.
6 ddos attack mitigation methods

6 روش کاهش حمله DDoS

یکی از دلایل حملات DDoS در حال افزایش است این است که بیشتر و بیشتر دستگاه ها به صورت آنلاین وارد می شوند. اکثر حملات DDoS توسط بات نت انجام می شود ، شبکه ای از دستگاه ها که به امید هماهنگی حمله با بدافزار آلوده شده اند. این بات نت دستگاه ها پشت سیل درخواست های نامشروع داده است.

رشد اینترنت چیزهای راه را برای بات نت ها هموارتر می کند و در عین حال پیچیده می شوند. این مهم است که شما برای حفظ خدمات خود و جلوگیری از خرابی های پرهزینه در برابر این تهدیدات امنیت سایبری دفاع کنید.

اگر در فکر این هستید که چگونه می توانید حمله DDoS را کاهش دهید ، در اینجا شش نکته برای جلوگیری از خراب شدن سرور شما از حمله DDoS آمده است:

1. علائم را تشخیص دهید

برای متوقف کردن حمله DDoS قبل از اینکه سرویس شما را مختل کند ، باید با علائم احتمالی حمله خود آشنا شوید . اگر قبلاً ابزارهای نظارتی سرور را نصب نکرده اید و سازماندهی نکرده اید ، مانند گزینه های رایج مانند FusionReactor APM یا SolarWinds ، این مرحله مهمی در کاهش DDoS است.

توجه کنید و الگوهای تردد معمولی خود را بیاموزید . اگر تصور کلی از حجم درخواست هایی که در طول هفته دریافت می کنید و در چه ساعاتی داشته باشید ، می توانید تشخیص دهید که ترافیک به چه میزان افزایش یافته است.

و البته ، اگر سرور شما کار نمی کند یا در انجام وظایف با مشکل مواجه است ، در اسرع وقت برای بررسی بیشتر با میزبان خود تماس بگیرید. ارائه دهندگان میزبانی مانند Liquid Web حفاظت از DDoS را در همه سرورها با اختیاری ارائه می دهند حفاظت بیشتر برای مشتریانی که نیاز به خدمات کاهش پیشرفته دارند.

2. با سرور خود اقدامات پیشگیرانه انجام دهید

اگر حفاظت DDoS برای VPS یا اختصاصی خود تنظیم نکرده اید سرور ، کارهای کمی وجود دارد که بتوانید در طول حمله واقعی انجام دهید. با این حال ، برخی اقدامات پیشگیرانه وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از وقوع کمترین سطح DDoS انجام دهید.

در اینجا پنج اقدامی که می توانید برای پیشگیری انجام دهید

3 در اینجا آمده است. از DDoS Failsafe

هدف اصلی حمله DDoS این است که سایت یا سرویس خود را آفلاین کنید. برنامه پشتیبان داشته باشید با استفاده از شکست خودکار و/یا تحمل خطا بنابراین کاربران همچنان می توانند به خدمات دسترسی داشته باشند یا درخواست ها را کامل کنند. این به شما امکان می دهد DDoS و آسیب احتمالی آن را کاهش دهید.

به عنوان مثال ، اگر کاربری به دلیل اضافه بار ترافیکی قفل شده است ، راهی به او ارائه دهید تا با مشکل تماس گرفته و آن را برطرف کند. بات نت ها قادر به عبور از این کانال ها نیستند و می توانید ترددهای مخرب را به راحتی تشخیص دهید.

4. نصب ابزارهای کاهش DDoS

برای حملات پیشرفته و حفاظت مطلوب ، می خواهید فایروال CSF برای کاهش DDoS . مجهز به زیرساخت قدرتمند و فناوری تشخیص و نظارت پیشرفته ، ابزارهای کاهش دهنده مانند CSF پیشگیری و محافظت را بسیار ساده تر می کند تا زمانی که شما به تنهایی از پس چنین طوفانی برآمدید.

در حالت ایده آل ، ابزارهای پیشگیری از DDoS شما به کاربران اجازه دهید در صورت حمله به طور معمول بصورت آنلاین در سایت شما فعالیت کنند. ترافیک مخرب بدون ایجاد اختلال در کاربران شما شناسایی ، منحرف و فیلتر می شود.

5. داشتن برنامه بازیابی فاجعه

بخش جدایی ناپذیر نحوه کاهش DDoS داشتن در محل . در صورت خرابی سرویس به دلیل حمله ، راهنمای روشنی برای سازمان خود داشته باشید. کارکنان باید مانند سایر موارد اضطراری محل کار در مورد پروتکل DDoS آموزش ببینند.

6. نظارت بر کلیه فعالیت های مشکوک

متداول است که حملات DDoS اغلب سایر فعالیت های مخرب شبکه را مخفی می کنند. سیل ترافیک می تواند به عنوان یک انحراف عمل کند در حالی که مجرمان سایبری اطلاعات یا داده های ارزشمندی را جمع آوری می کنند. وقتی حمله ای صورت می گیرد ، همیشه بهتر است تمام نقاط پایانی خود را زیر نظر داشته باشید.

نرم افزاری را نصب کنید که به طور خودکار رفتارهای مشکوک مانند تکراری و حذف شده را به شما هشدار دهد. بارگیری های بزرگ نیز می تواند یک ناهنجاری رایج باشد که در آن چیزی مانند منطق هشدار می تواند به تشخیص این امر کمک کند نوعی فعالیت مشکوک این تاکتیک ها نه تنها به کاهش DDoS کمک می کند ، بلکه به شناسایی هدف پشت حمله نیز کمک می کند.

نحوه کاهش حملات DDoS

حمله DDoS کاهش با آگاهی شروع می شود هنگامی که می توانید انواع خاصی از حملات را شناسایی و تشخیص دهید ، می توانید از ابزارهای کاهش دهنده برای تغییر مسیر ترافیک ناخواسته و راه اندازی مجدد سایت خود استفاده کنید.

هنگام راه اندازی سرورها همیشه اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید و برنامه هایی برای کاربران و سازمان خود در نظر بگیرید. اگر بر ترافیک خود نظارت داشته باشید ، ممکن است بتوانید با میزبان خود تماس بگیرید و قبل از افزایش سرعت حمله DDoS ، آن را متوقف کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *