بیا سایت ایران, رایانه های رومیزی

40 سال بعد: اولین برداشتهای PCMag از رایانه IBM را بخوانید

در چهلمین سالگرد IBM PC ، ما به اولین شماره مجله PC فوریه تا مارس 1982 —که دارای بررسی رایانه ای که توسط جیم ادلین و دیوید بانل نوشته شده است.

رایانه شخصی جدید IBM: در نظر گرفتن معیار

هیچ رویداد رایانه ای تا به حال بیشتر از معرفی رایانه شخصی IBM مورد توجه بیشتر افراد قرار نگرفته است. هیچ توسعه واحد در رایانه های شخصی تا کنون پیش بینی بیشتری از تغییرات گسترده ایجاد نکرده است.

اما همه علاقه مندی ها ، همه پیش بینی ها ، توسط مقدار نامعلومی برانگیخته شد. در ابتدا ، تنها چیزهایی که واقعاً شناخته می شد نام ، شرکت و شهرت پشت محصول آینده بود. و برای بسیاری از افراد ، این کافی بود.

گزارش های اولیه در مورد دستگاه بلافاصله پس از اعلام IBM در 12 آگوست 1981 منتشر شد. اما اینها لزوماً بر اساس مشخصات بودند تا تجربه. اوایل اکتبر زمانی بود که مشتریان نقدی قرار بود دریافت چیزی را که برخی قبلاً “رایانه های شخصی” خود می نامیدند ، دریافت کنند ، و برخی در واقع آنها را دریافت کردند ، اما در ابتدا فقط به صورت قطره قطره. در نمایشگاه COMDEX در پایان ماه نوامبر ، رایانه شخصی IBM هنوز مورد کنجکاوی قرار داشت.

فضا بازتاب می دهد که چگونه نسل قبلی باید با اولین خودروی اسپرت مدرن خود ، Corvette ، واکنش نشان می داد. ، و تنها چند مدل اولیه در راه گذاشته شده بودند:

“او چه خواهد کرد؟”

“با چه سرعتی؟”

” او چگونه در نوبت ها ایستادگی می کند؟ “

زمانی می رسد که شهرت باید آزمون عملکرد را تحمل کند ، و این مقصدی از مقالاتی است که از اینجا شروع می شود و در رایانه های شخصی ادامه می یابد. شماره بعدی اکنون می توانیم اندازه گیری دستگاه را انجام دهیم – برای آزمایش میزان دسترسی ، استقامت و قدرت راضی کردن آن.

در این مسئله ما اندازه گیری مواردی را که فوراً در دسترس هستند گزارش می دهیم: نرم افزار سیستم ، پتانسیل توسعه ، و اولین برداشت به طور کلی. اولین برداشتها در ابتدا.


اولین برداشتها

اولین برداشتها با کادر شروع می شود. اگر کسی به طور واضح به یک جعبه بسته بندی فکر کرده است ، شما تمایل دارید تصور کنید که او نیز در مورد آنچه در داخل آن است بسیار فکر کرده است. IBM به وضوح به جعبه های رایانه شخصی خود کمی فکر کرده است. ثانیاً ، ترتیب بسته بندی فوق العاده کاربردی است – همه آنها را به صورت زبانه دار ، شکاف دار و گوشه دار و گوشه دار برای محافظت حداکثر از کالاها


بیل گیتس مایکروسافت رایانه شخصی IBM را رایانه شخصی توصیف می کند که تمام آنچه در نیم دهه گذشته در مورد ساخت رایانه های شخصی آموخته شده است “روی دوش” قرار دارد. و همینطور هم می شود.

اما اگر مانیتور تک رنگ را در سیستم خود قرار داده اید ، جعبه های بسته بندی همچنین کیفیت دیگری را در مورد IBM PC تلگراف می کنند ، یعنی این شروع فوق العاده خوبی است اما اشکالاتی وجود دارد. مانیتور ، بر خلاف صفحه کلید و واحد سیستم ، در یک کارتن قهوه ای تیره قرار دارد که دارای مهر و برچسب تصادفی از گذرگاه آن است.

در جاهای دیگر این صفحات ، بیل گیتس مایکروسافت رایانه IBM را به عنوان رایانه شخصی توصیف می کند همه آنچه در نیم دهه اخیر درباره ساخت رایانه های شخصی آموخته شده است “بر دوش” است. و از بسیاری جهات نیز همینطور است.

اما این به طور همزمان مبتدی یک چرخه جدید است ، پر از چیزهایی که مردم به سرعت متوجه می شوند می توان آنها را بهبود بخشید.

صفحه کلید نمونه خوبی از هر دو پدیده است. تجربه رایانه شخصی نشان داده است که مردم دوست دارند دو مجموعه کلید برای وارد کردن اعداد داشته باشند-یکی به سبک ماشین تحریر و دیگری به سبک ماشین حساب. بنابراین IBM هر دو را به صورت استاندارد ارائه می دهد. سپس IBM یک تنظیم هوشمندانه برای اجازه دادن به “pad” ماشین حساب به عنوان مجموعه ای از کلیدها برای کنترل حرکت صفحه نمایش اضافه کرد. به همین ترتیب ، با توجه به شواهدی مبنی بر سودآور بودن برنامه نویسان از کلیدهای عملکرد ویژه ، IBM این موارد را نیز ارائه داد.

صفحه کلید IBM به عنوان یک پیروزی در طراحی به شمار می رود ، حتی برای لمس های دقیق مانند پاهای قابل تنظیم برای شیب ، و یک سیم فنر زیبا برای اتصال به واحد سیستم. اما آن طناب فنری زیبا به دورترین حالت در پشت رایانه متصل می شود و نیمی از طول ظاهری سخاوتمندانه آن را بی فایده می کند. و باید تعجب کرد که چگونه IBM ، آن حرفه ای نهایی در تولید ماشین تحریر ، می تواند کلید SHIFT سمت چپ را در موقعیت ناخوشایندی قرار دهد ، چه برسد به کنار گذاشتن قفل شیفت که استفاده از آن به طور غریزی در همه جا به کار می رود.

توصیه شده توسط ویراستاران ما


حافظه ، حافظه ، همه جا

هنگامی که شخص برای اولین بار در یک سیستم رایانه شخصی IBM کاوش می کند ، یا تصور می کند که چگونه برنامه هایی را برای این ، تصور غالب ، حافظه ، حافظه و حافظه بیشتر است ، در هر کجا که به آن روی بیاورید. در صورتی که هم سیستم رنگی و هم رنگی را در سیستم خود قرار دهید ، حافظه برای صفحه نمایش و حافظه دیگر نمایشگر وجود دارد. فضای حافظه ای برای نمایشگرهای دیگر که هنوز ناگفته نمانده اند یا شاید گرافیک با وضوح بالاتر در نظر گرفته شده است ، وجود خواهد داشت. حافظه زیادی برای نرم افزارهای افزونه فقط برای خواندن وجود دارد. و هنوز فضای بیشتری برای برنامه ها و داده ها باقی می ماند تا بیشتر رایانه های شخصی روی یک یا حتی دو دیسک ذخیره کنند.


خروج کامل حافظه از رایانه ارزان نیست. اما کاهش قیمت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

سایر رایانه های شخصی از دیسک های خود به عنوان حافظه “مجازی” شبیه سازی شده استفاده می کنند. رایانه شخصی می تواند از بخشی از حافظه خود به عنوان یک دیسک مجازی استفاده کند.

خروج کامل حافظه از رایانه ارزان نیست. با توجه به هزینه ای که در اختیار گذاشتن حداکثر حافظه تئوریک (هنوز غیرقابل استفاده) به یک رایانه می پردازید ، می توانید دو یا سه مدل دیگر از رایانه های خالی را خریداری کنید. اما قیمت ها همچنان پایین می آیند و آرامش خاطر این است که بدانید ظرفیت به راحتی قابل دسترسی است. > تشخیص طولانی خود برای مشکلاتی که هر رایانه ای هر بار که آن را روشن می کنید انجام می دهد ، یادآوری مداوم استانداردهای حرفه ای است که توسط سازندگان آن رعایت شده است. اما پس از روشن کردن سوئیچ ، خودآزمایی باعث وقفه بارداری می شود و اگر تمایل به خرابی قریب الوقوع همه دستگاه های پیچیده دارید ، مکث ها می تواند مکرراً قلب را متوقف کند.


سیستم عامل دیسک طوری تنظیم شده است که ورودی “تاریخ امروز؟” را قبول نکند. بعد از سال 2099

هنگام استفاده از رایانه لبه های ناهموار همچنان نمایان می شوند. هنگامی که یک دیسک جدید را فرمت می کنید ، برنامه قالب بندی به شما می گوید در یک مرحله از فرآیند ، “در صورت آماده شدن به هر کلید ضربه بزنید”. با این حال ، از آنجا که این فرآیند می تواند داده های ارزشمند را در صورت شروع زودهنگام از بین ببرد ، کتابچه راهنمای کاربر به شما هشدار می دهد که مراقب ضربه زدن تصادفی به یک کلید قبل از آمادگی باشید. شخص آرزوی اندازه گیری ایمنی بهتر از این یادداشت ناخواسته را دارد. و این وضعیت را با انحرافات دو دستی و دو کلیدی-که احتیاج به یک پرس پانچ کارخانه دارد-مقایسه کنید ، فقط برای توقف فهرست نمایش فهرست یک دیسک یا برنامه BASIC لازم است.

اگر کسی تمایل به نیت ها را انتخاب کنید ، احتمالاً به این دلیل است که آنها در یک پس زمینه بسیار صاف قرار می گیرند. اما IBM برای اصلاح این موارد 120 سال زمان دارد. ظاهراً ، این تمام وقت آنها است ؛ سیستم عامل دیسک طوری تنظیم شده است که ورودی “تاریخ امروز؟” را قبول نکند. سال آن دیرتر از 2099 است.

پس از آن ، برای همه ما می دانیم ، ممکن است یک کدو تنبل شخصی IBM داشته باشید.

بیشتر در IBM PC در شماره کامل مجله PC در Google Books ، و پوشش کامل چهلمین سالگرد PCMag را بررسی کنید:

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *