5 دلیل برای انتقال از Hyper-V به VMware, بیا سایت ایران

5 دلیل برای انتقال از Hyper-V به VMware

تلاش برای تصمیم گیری در مورد استفاده از VMware برای محیط مجازی خود در مقابل Hyper-V ؟

قدرت فناوری مجازی سازی در اختیار هر شغلی است. چنین بیانیه ای تا همین دهه پیش جسورانه به نظر می رسید.

در حال حاضر ، مجازی سازی هم برای خود مشاغل و هم از طریق برنامه ها و خدماتی که مشاغل روی آن حساب می کنند متداول است. اما همه راه حل های مجازی سازی به یک اندازه ایجاد نمی شوند و آنچه که برای یک تجارت عالی است ممکن است برای دیگری مناسب باشد.

مجازی سازی فرایند استفاده از نرم افزار برای تکرار آنچه قبلاً فقط از طریق سخت افزار در دسترس بود است.

به عنوان مثال ، یک سرور اختصاصی می تواند بسیاری از برنامه ها را اجرا کند یا بسیاری از وب سایت ها را میزبانی کند ، اما در صورت وجود از آن برنامه ها یا وب سایت ها افزایش ترافیک یا نیاز به ذخیره سازی اضافی ، این نیازها به هزینه برنامه های دیگر است.

در برخی موارد ، این نیازها می تواند کل سرور را خراب کند و بر همه برنامه ها تأثیر بگذارد ، حتی آنهایی که به سادگی به کار خود فکر می کردند.

با مجازی سازی ، سرورهای مجازی “مجازی” جداگانه ای ایجاد می شود. این امر منابع را طبق دستورالعمل تقسیم می کند تا وب سایتی با ترافیک زیاد یا برنامه ای که نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر دارد تأثیری نداشته باشد اصول دیگر

مجازی سازی یک راه عالی برای محافظت از شبکه ، به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری و حداکثر استفاده از منابع سرور بدون نیاز به خرید سخت افزار بیشتر است.

دو ارائه دهنده محبوب ترین نرم افزارهای مجازی سازی Hyper-V و VMware هستند.

هر دو شرکت ابزارهای لازم برای مجازی سازی ، مدیریت و نگهداری زیرساخت ها را ارائه می دهند. و در حالی که محصولات اصلی مجازی سازی آنها بسیار مشابه هستند ، افزونه های ضروری مانند Hyper-V System Center و VMware vSphere کاملاً متفاوت هستند.

این پست تفاوت بین Hyper-V و VMware را برای کسانی که قصد تغییر دارند ، آشکار می کند.

Hyper-V چیست؟

Hyper-V سیستم مجازی سازی ارائه شده توسط مایکروسافت است. Hyper-V که در ابتدا مجازی سازی سرور Windows نامیده می شد ، در سال 2008 منتشر شد و به ایجاد ماشین های مجازی با ویندوز کمک می کند.

Hyper-V به عنوان یک hypervisor فلز برهنه شناخته می شود زیرا مستقیماً بر روی سخت افزار خود ، زیر سیستم عامل یا سایر اجزای مجازی دیگر کار می کند.

Hyper-V به دلیل معماری سریع و مقیاس پذیر است. این معماری ، معروف به “microkernalized” به خدمات Hyper-V اجازه می دهد تا مستقل از لایه سخت افزار اجرا شوند.

Hyper-V به دلیل نحوه معماری آن انعطاف پذیر و کارآمد است و به کاربران ویندوز عملکرد و مدیریت عالی می دهد.

چون Hyper-V بود ایجاد شده توسط مایکروسافت ، برای کار با سایر محصولات و خدمات مایکروسافت طراحی شده است. اگر ویندوز را به عنوان یک سیستم عامل اجرا می کنید ، Hyper-V مانند یک دستکش مناسب است.

علاوه بر این ، Hyper-V شامل قابلیت انتقال یا انتقال سرورهای مجازی بدون خرابی ، حتی در محیط های مختلف است.

با این حال ، Hyper-V بدون محدودیت یا اشکال نیست. این وابستگی عمیق به اکوسیستم مایکروسافت بدین معناست که نمی توان نیازهای مشاغل خاصی را با Hyper-V برطرف کرد یا برطرف کرد.

VMware چیست ؟

در سال 1998 راه اندازی شد ، VMware شاید اولین نرم افزار مجازی سازی قوی>. VMware به مجازی سازی ماشین های رومیزی (لینوکس و ویندوز) و سرورها اجازه می دهد و به کسب و کارها در همه اندازه حداکثر انعطاف پذیری برای زیرساخت فناوری اطلاعات خود می دهد.

خدمات قوی VMware شامل مجموعه ای از ابزارهایی است که به حداکثر رساندن تجربه مجازی سازی برای شرکت های بزرگ و کوچک کمک می کند.

VMware که ابتدا برای بازار میانی ساخته شده بود ، مطمئناً به شرکت ها نیز خدمات می دهد و یکی از محبوب ترین مجموعه های برنامه مجازی سازی در سطح جهان است.

VMware ماهیتی منعطف دارد و از طیف وسیعی از سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی حتی در هنگام اجرا بر روی همان ماشین VMware برای کمک به کاهش هزینه های مرکز داده ، بهبود کارایی سخت افزارهای موجود و کمک به فناوریهای قدیمی برای یافتن عمر طولانی تر از طریق مجازی سازی ساخته شده است.

5 Key Reasons to Choose VMware

5 دلیل اصلی برای انتخاب VMware

در اینجا پنج دلیل خاص برای در نظر گرفتن VMware در مقایسه با Hyper-V:

1. فایل سیستم برتر

برعکس ، سیستم فایل VMware بصری و ساده است هم برای شروع و هم برای رشد سازمان خود استفاده کنید.

2. امنیت بیشتر انعطاف پذیر -0 “> امنیت Hyper-V از طریق Active Directory مدیریت می شود. مانند بیشتر اجزای Hyper-V ، این برای کاربرانی که از اکوسیستم مایکروسافت استفاده می کنند بسیار عالی است.

اما اگر به نیازهای بالاتر و فراتر از ویندوز نیاز دارید ، چه؟

VMware با تکیه بر بهترین شیوه های پیش فرض امنیت داده ، داده ها را در حالت استراحت و در حال انتقال رمزگذاری می کند. این بدان معناست که کاربران VMware انعطاف پذیری بیشتری در نحوه امنیت داده ها و سیستم ها دارند. زیرا مجبور نیستند به طور کامل به مجموعه محصولات امنیتی مایکروسافت تکیه کنند.

3. سیستم عامل های پشتیبانی شده

VMware نه تنها از لینوکس و ویندوز ، بلکه از macOS و یونیکس نیز پشتیبانی می کند.

در حالی که شهرت مایکروسافت برای همکاری با سایر فناوری ها در دهه گذشته بهبود یافته است ، Hyper-V تا حد زیادی برای Windows ، لینوکس و تنها تعداد انگشت شماری از سیستم عامل های دیگر ساخته شده است. این محدودیت بیشتر زمانی ظاهر می شود که برنامه ها و سیستم های قدیمی در حال مدرن شدن هستند و به سادگی با Hyper-V کار نمی کنند.

در این عصر تحول دیجیتالی ، محدود کردن توانایی شرکت شما برای آوردن سیستم ها و برنامه های قدیمی تر و ضروری به محیط مجازی شما می تواند یک اشتباه با عواقب شدید باشد.

4. مقیاس پذیری و پیش بینی

هنگام فکر کردن در مورد مقیاس پذیری و تأمین ، بسیار مهم است که تا حد ممکن محاسبه شود. برنامه های کاربردی مدرن برای عملکرد صحیح به اسب بخار بیشتری نسبت به قبل نیاز دارند. و در حالی که Hyper-V برای حافظه فیزیکی هنگام تهیه بهینه شده است ، VMware از نظر تعداد CPU در هر میزبان قابل استفاده است. این CPU ها می توانند تفاوت بین محیطی باشند که با سرعت حلزون حرکت می کند یا محیطی که عملکرد لازم را برای برآوردن حتی بزرگترین خواسته های شما ارائه می دهد.

5. مدیریت و استفاده مستمر

VMware نیازی به وصله های امنیتی برای اجزای لایه کنترل کننده خود ندارد. علاوه بر این ، VMware پشتیبانی فروشنده عالی دارد و نیازی به سیستم عامل برای کنترل اجزای مدیریتی ندارد.

برعکس ، Hyper-V دارای سیستم عامل و به روزرسانی های امنیتی مکرر است که می تواند منجر به سربار بیشتر شود. Hyper-V همچنین نیاز به یک سیستم عامل دارد تا لایه hypervisor را عملکردی کند. این تفاوتها می تواند در زمان واقعی و صرفه جویی در منابع برای کسانی که VMware را انتخاب می کنند ، بیشتر شود.

اولویت بندی آنچه برای تجارت شما مهم است

همانند در بیشتر فناوری ها ، مواردی وجود دارد که در آن یک ابزار می تواند یک تصمیم عالی باشد و برخی دیگر که عدم وجود ویژگی ها یا عملکردها می تواند معامله گر باشد. وقتی صحبت از مجازی سازی در شرکت می شود ، تصمیمی که امروز گرفته می شود احتمالاً سالها بر تجارت تأثیر می گذارد. واضح ترین معامله کننده با Hyper-V وابستگی به اکوسیستم ویندوز است اگر کاربران بخواهند به قدرت کامل آن دسترسی پیدا کنند.

برعکس ، پشتیبانی VMware از بسیاری از سیستم عامل های مختلف ، آن را انعطاف پذیر و برای تعدادی از موارد استفاده و محیط عالی می کند.

انعطاف پذیری VMware را در مورد امنیت ، مزایای آن در تهیه و مقیاس پذیری ، و سیستم فایل های برتر آن و مورد VMware کاملاً مشخص است.

شریک با VMware Private Cloud و Liquid Web

وب مایع با مشاغل کوچک و متوسط ​​و همچنین ارائه دهندگان خدمات و شرکت های فناوری مدیریت شده کار می کند تا راه حل های مجازی سازی مناسب را برای پیشبرد کسب و کار ارائه دهد. تخصص عمیق ما در راه اندازی ، استقرار و مدیریت VMware Private Cloud باعث می شود که Liquid Web یک شریک برجسته باشد که می توانید به آن اعتماد کنید .

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *