5 راه برای بهینه سازی سرور, بیا سایت ایران

5 راه برای بهینه سازی سرور

بهینه سازی عملکرد سرور یکی از مهمترین عوامل در حمایت از رضایت کاربر نهایی است. همانطور که تجارت یا سایت شما رشد می کند ، بهینه سازی سرورها برای نظارت فعال بر عملکرد ، امنیت ، در دسترس بودن و سایر رویه ها ضروری است.

همچنین سریع نگه داشتن سرورها (و سایت ها) به دلیل موتورهای جستجو مانند رتبه بندی سایت ها بر اساس سرعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حتی بازدیدکنندگان وب سایت انتظار دارند که وب سایت شما در 2 ثانیه یا کمتر بارگیری شود و عملکرد وب سایت بسیار مهمتر.

امروز ، ما در مورد پنج روش ساده برای بهینه سازی عملکرد سرور ، صرف نظر از اینکه VPS است ، صحبت خواهیم کرد ، سرورهای اختصاصی یا ابر

سرور چیست؟

A سرور یک سیستم یا رایانه مجهز به برنامه ها و/یا سخت افزارهای خاص است که داده ها ، خدمات ، برنامه ها را ارائه می دهد ، یا منابع رایانه های دیگر که ما آنها را مشتری می نامیم. این فرایند ارائه این خدمات به سرویس گیرنده از طریق یک شبکه اتفاق می افتد. = “14”>

به عنوان یک روش حمل و نقل فکر کنید. دوچرخه می تواند یک نفر را جابجا کند ، در حالی که اتومبیل ، اتوبوس و هواپیما می توانند چندین نفر را به طور همزمان جابجا کنند. این وسایل نقلیه همه راه های حمل و نقل مردم و کالاها با ظرفیت های مختلف هستند. همین امر برای سرورها نیز کار می کند. هر نوع سرور دارای ظرفیت متفاوتی است ، اما هدف اصلی انتقال منابع به مشتریان است.

بهینه سازی سرور چیست؟

بسیاری از شرکتها برای فرایندهای تجاری روزمره به در دسترس بودن و عملکرد سرورهای خود تکیه می کنند. علاوه بر این ، آنها باید سرورهای خود را با رشد کسب و کار خود بهینه سازی کنند.

بهینه سازی سرور یک فرایند فنی است که برای بهبود عملکرد کلی و سرعت سرور استفاده می شود. این مجموعه ای از روش های فناوری اطلاعات است که مواردی مانند پیکربندی برنامه ، کارآیی پردازش داده ها ، تجمیع منابع و موارد دیگر را بهبود می بخشد.

بهترین شیوه های بهینه سازی سرور شامل تثبیت سخت افزار فیزیکی در داخل یک مرکز داده است. “>

یک سرور همچنین می تواند بهینه شده از طریق مجازی سازی . مجازی سازی سرور یک لایه درون سرور ایجاد می کند و به آن اجازه می دهد تا به عنوان چندین سرور عمل کند. به این ترتیب ، یک سرور قادر است از برنامه ها و سیستم عامل های بیشتری پشتیبانی کند و همچنین تعداد زیادی از کاربران را مدیریت کند.

5 Strategies To Optimize Your Server

5 استراتژی برای بهینه سازی سرور

1. انتخاب برنامه مناسب (به جای برنامه پیش فرض)

بسیاری از کاربران با برنامه هایی کار می کنند که به طور پیش فرض روی سرورهای خود نصب شده است. این همیشه بهترین گزینه نیست. در عوض ، بهتر است برنامه هایی را بیابید که کارایی سرور شما را افزایش دهد .

بسیاری از سرور ابری ، سرور VPS ، و سرور اختصاصی مالکان از آنچه برنامه های پیش فرض را از دیگران متمایز می کند آگاه نیستند. در حقیقت ، بسیاری بدون در نظر گرفتن تکنیک های دیگری که می توانند مشکلات مربوط به سرعت را برطرف کنند ، بهینه سازی کد سایت را ادامه می دهند.

به جای آن می توانید سرور برنامه را تغییر دهید. دو روش عبارتند از:

 • تنظیمات را مطابق با بار سایت تغییر دهید.
 • برای دستیابی به عملکرد مطلوب ، حافظه پنهان را فعال کنید.
 • اگر هنوز از تنظیمات پیش فرض برنامه استفاده می کنید ، این روشها را به عنوان اولین جایگزین خود امتحان کنید.

  2. ذخیره سازی را ذخیره کنید 0 “> ذخیره یکی از بهترین راه ها برای بهینه سازی سرور ، کاهش بیش از 50٪ زمان بارگذاری وب سایت است.

  با ذخیره سازی ، سرور زمان کمتری را صرف اجرای کد برنامه ، بازیابی پایگاه داده ، هر بار که یک بازدیدکننده جدید صفحات را تازه می کند ، فایل ها را از دیسک بیرون می آورید و نتایج را در صفحه HTML مونتاژ می کنید.

  در عوض ، سرور فقط یک نتیجه پردازش شده را به کاربر جدید ارسال می کند.

  در اینجا چند مکان وجود دارد که می توانید حافظه پنهان را فعال کنید: list-disc list-خارج “>

 • OpCode Cache : نتایج درخواستهای قبلی صفحه را جمع آوری می کند که آن را به یک راه حل عالی برای برنامه های پیچیده مانند دروپال یا مجنتو تبدیل می کند.
 • حافظه پنهان: این قسمت از داده های ایجاد شده توسط برنامه ها را در حافظه سیستم نگه می دارد. هنگامی که کاربران همان قسمت از داده ها را درخواست می کنند ، سرور می تواند آن را بدون پردازش ارائه دهد. برای سایتهای متعادل با بار زیاد بسیار عالی است زیرا سریعتر از OpCode است.
 • HTTP Cache: این صفحه به جای استفاده از قطعات ، کل صفحه HTML را ذخیره می کند. از داده ها برای برنامه های وب با ترافیک زیاد بسیار مناسب است زیرا سریعترین است.
 • حافظه پنهان برنامه: برخی از برنامه ها مانند دروپال یا مجنتو فایلهای قالب را در قالب صفحات برای بهبود عملکرد ذخیره می کنند. می توانید این را به صورت ترکیبی با هر یک از حافظه های ذخیره شده قبلی استفاده کنید.
 • هر یک از این حافظه های پنهان برای بهینه سازی سرور و بهبود عملکرد کلی عالی هستند.

  3. تجزیه مجدد جداول پایگاه داده

  سایت های مدرن محتوا ، داده های محصول را ذخیره می کنند و با استفاده از پایگاه داده ها کارهای بیشتری انجام می دهند. کاربران نظرات جدیدی ارسال می کنند ، مدیران سایت صفحات را اصلاح ، حذف یا اضافه می کنند و همچنین محصولات فهرست شده را اضافه یا حذف می کنند. همه این فعالیت ها روزانه انجام می شود و سوراخ هایی در جداول پایگاه داده ایجاد می کند. 9 “>

  به عبارت دیگر ، شکاف های کوچکی وجود دارد که در آن داده ها حذف شده و مجدداً پر نشده اند. ما به این تقسیم بندی می گوییم.

  باید هر کدام را برطرف کنید جدول پایگاه داده ای که دارای بیش از 5٪ اندازه آن به صورت سوراخ است ، بنابراین فراموش نکنید که این قسمت را حداقل ماهی یکبار بررسی کنید.

  4. تنظیمات پایگاه داده خود را

  با افزایش ترافیک در وب سایت شما ، تعداد درخواست های اجرا شده در پایگاه داده بیشتر می شود. همچنین ، هر زمان که برنامه وب را ارتقا می دهید یا افزونه/ماژول جدیدی اضافه می کنید ، نوع پرس و جوهایی که در پایگاه داده اجرا می شوند تغییر می کند.

  بنابراین ، بار پایگاه داده با گذشت زمان تغییر می کند ، زیرا سایت شما پیچیده تر می شود. اگر تنظیمات شما به گونه ای تنظیم نشده باشد که با این تغییرات هماهنگ باشد ، وب سایت شما با مشکلات CPU یا حافظه مواجه می شود.

  تنظیمات پایگاه داده خود را به گونه ای تنظیم کنید که به طور منظم با درخواستها یا ترافیک مطابقت داشته باشد.

  همچنین ، مانیتور معیارهایی مانند جستجوهای کند ، استفاده از حافظه و تأخیر پرس و جو برای اطلاع از زمان بهینه سازی ضروری است.

  5. کار بر روی زمان پاسخگویی به درخواست DNS

  زمان پاسخگویی به درخواست DNS عامل مهمی در زمان بارگذاری است. تعداد مطلوب برای پاسخ DNS وب سایت 30 میلی ثانیه یا کمتر است. با این حال ، بسیاری از وب سایت ها با ترافیک خارج از کشور میزبان سروکار دارند و به همین دلیل از 200 میلی ثانیه فراتر می روند.

  مسئله اصلی در اینجا فاصله است. هرچه فاصله بین DNS و مرورگر بیشتر باشد ، زمان بیشتری برای اجرا لازم است. راه حل این مشکل استفاده از یک خوشه DNS توزیع شده است.

  یک نمونه از خوشه DNS با سرورهای VPS می تواند به شرح زیر باشد: } “>

  1. خرید سه سرور VPS با هزینه کم در نقاط مختلف جهان (اروپا ، استرالیا ، آمریکا).
  2. پیکربندی اولیه و سرورهای DNS آماده به کار برای هر یک از سرورها.

  سرور خود را امروز با وب مایع بهینه کنید

  وب مایع 24/7 /365 پشتیبانی از مفیدترین افراد در میزبانی® می تواند بهینه سازی VPS یا سرورهای اختصاصی شما برای بهترین عملکرد کمک کند.

  برای کسانی که میزبان و سرور جدیدی را در نظر دارند ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بهترین سخت افزار را از قبل خریداری کنید. عملکرد VPS Liquid Web بیش از نزدیکترین رقبا در عملکرد پشته LAMP است ، همانطور که در مورد سوم ذکر شد گزارش مهمانی توسط Cloud Spectator.

  نوشته ها مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *