ابزارهای ساخت وب سایت و اپلیکیشن, بیا سایت ایران

5 نکته ای که قبل از ثبت نام برای یک حساب کاربری باید در مورد میزبانی وب بدانید

میزبان وب ممکن است نادیده گرفته شده ترین بخش شبکه جهانی وب همه چیزهایی که در مورد اینترنت دوست داریدپادکست، میم، مقاله، توییت، وب سایت، بازی آنلاین، محتوای Netflix روی سروری زندگی می کند که یک فرد یا شرکت برای حفظ و راه اندازی آن هزینه می پردازد تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید. میزبانی وب یک عنصر نامرئی و در عین حال ضروری از تجربه آنلاین است.

اگر به عنوان مثال قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید، چندین جنبه اساسی میزبانی وب وجود دارد که باید قبل از شروع پروژه با آنها آشنا شوید. اگرچه ثبت نام و استفاده از نرم افزار ساخت وب سایت برای ایجاد سریع یک قسمت جلویی جذاب و کاربردی، اصطلاحات و مفاهیم مرتبط زیادی وجود دارد که می توانید سر خود را در اطراف بپیچید. همانطور که به زودی خواهید دید، برخی از آنها گیج کننده هستند، اگر کاملاً متناقض نباشند. در اینجا آنچه باید در مورد میزبانی وب قبل از باز کردن حساب بدانید آمده است.

The Best Cloud Web Hosting Services

1. تفاوت بزرگی بین انواع هاست وجود دارد

اگر زمان زیادی را در وب‌سایت میزبان وب صرف کرده‌اید، احتمالاً عباراتی مانند به اشتراک گذاشته شده، VPS، اختصاصی، ابر، وردپرس، و فروشنده. آنها نشان دهنده انواع مختلف میزبانی وب هستند، اما هر میزبان وب همه آنها را ارائه نمی دهد. به‌علاوه، انواع میزبانی از جنبه‌های مهمی با یکدیگر متفاوت هستند.

تقریباً هر میزبان وب، میزبانی مشترک را ارائه می‌دهد، ارزان‌ترین شکل میزبانی وب . با میزبانی اشتراکی، وب سایت شما یک سرور و منابع سرور را با بسیاری از سایت های دیگر به اشتراک می گذارد. اگر می خواهید بودجه میزبانی وب خود را کم نگه دارید و انتظار ترافیک زیادی نداشته باشید، میزبانی اشتراکی راه حلی است. باید انتظار داشته باشید که کمتر از 10 دلار در ماه برای این نوع میزبانی وب پرداخت کنید. این سطح از میزبانی واقعاً برای سایت‌های کوچکی که به پهنای باند زیادی نیاز ندارند، مناسب است. از آنجایی که شما منابع را با سایت های دیگر به اشتراک می گذارید، باید برای کاهش گاه به گاه در صورتی که یکی از همتایان سایت شما شروع به جذب بازدیدکنندگان زیادی کند، آماده باشید.

کسب و کارهای بزرگتر که انتظار ترافیک زیادی برای سایت های خود دارند، باید VPS یا هاست اختصاصی را انتخاب کنند، که هر کدام مشخصات سرور قدرتمندتری را ارائه می دهند. میزبانی VPS مانند یک نسخه پرقدرت از میزبانی مشترک است، با این تفاوت که وب سایت های بسیار کمتری منابع سرور را به اشتراک می گذارند، که همچنین کمی تفکیک شده است. هزینه میزبانی VPS بیشتر از میزبانی مشترک است، اما باید کمتر از 100 دلار در ماه بپردازید.

هاست اختصاصی سایت شما را به تنهایی روی یک سرور قرار می دهد، بنابراین می تواند از قدرت کامل سرور استفاده کند. این گران ترین نوع میزبانی است. ممکن است در نهایت برای این قدرت خام 100 دلار یا بیشتر در ماه بپردازید.

میزبان Reseller اجازه می‌دهد شما بدون نگرانی در مورد ایجاد زیرساخت از ابتدا کسب و کار میزبانی وب با نام تجاری خود را راه اندازی می کنید. میزبان وردپرس به شما امکان می‌دهد یک سایت در یک محیطی که به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای جهان پاسخ می دهد. و میزبان ابری؟ این یک جانور کاملاً متفاوت است که به شما امکان می‌دهد به راحتی قدرت وب‌سایت را در چندین سرور مقیاس کنید، اگرچه هر میزبان وب آن را ارائه نمی‌دهد. هنوز. قیمت گذاری برای این سطوح میزبانی در همه جا وجود دارد، بنابراین خرید در اطراف بسیار مهم است.

برای بررسی عمیق‌تر هر نوع میزبانی، مقالات توضیح‌دهنده مختلف ما (پیوند شده در پاراگراف‌های بالا) را بررسی کنید.

The Best Dedicated Web Hosting Services

2. پهنای باند مانند انتقال داده نیست

«پهنای باند» و «انتقال داده» اغلب به جای یکدیگر برای تعریف میزان داده‌ای که وب‌سایت شما به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند استفاده می‌شوند، اما اصطلاحات، از نظر فنی، تعاریف یکسانی ندارند.

پهنای باند نشان‌دهنده مقدار کل داده‌ای است که می‌توان در یک زمان منتقل کرد، در حالی که انتقال داده، توان عملیاتی یا مقدار واقعی اطلاعاتی است که می‌توان در یک دوره زمانی معین استفاده کرد – معمولاً یک ماه. اینطور فکر کنید: یک میزبان وب ممکن است حداکثر 5 گیگابایت پهنای باند داشته باشد، اما بسته به برنامه میزبانی شما، سایت شما ممکن است فقط 1 گیگابایت انتقال داده در ماه را مجاز کند.

توجه: به عنوان مثال، اگر وب سایت شما به دلیل موفقیت Reddit از انتقال داده های ماهانه خود بیشتر شود، یک میزبان وب ممکن است سرعت انتقال داده سایت شما را کاهش دهد یا هزینه ای را به عنوان جریمه از شما دریافت کند. حتی ممکن است از شما بخواهد که به یک سطح میزبانی وب بالاتر ارتقا دهید. خوب است قبل از اینکه با موقعیت هایی مانند این مواجه شوید، محدودیت های داده سایت خود را بدانید.

3. نامحدود کاملاً نامحدود نیست

میزبان‌های وب با وسوسه کردن شما با وعده ذخیره‌سازی نامحدود یا انتقال ماهانه داده، شما را به ثبت نام در برنامه‌های میزبانی وب خود ترغیب می‌کنند. این به طور کلی یک معامله کاملا صادقانه نیست. اکنون، من نمی گویم که این میزبان های وب مستقیماً دروغ می گویند، اما ذخیره سازی “نامحدود” یا انتقال داده تقریباً همیشه دارای محدودیت هایی است که بسته به شرکت متفاوت است. به عنوان مثال، FatCow، “oodles” فضای دیسک را ارائه می دهد و بیان می کند که هیچ سقفی برای کاربر وجود ندارد محتوا—تا زمانی که آن شخص کاملاً با شرایط خدمات شرکت مطابقت داشته باشد و از فضای ذخیره سازی «برای عملکرد عادی وب سایت FatCow شما» استفاده کند. درست مانند بوفه میگوی بی انتها: در نهایت یک رستوران ارتباط شما را قطع خواهد کرد، اگر ابتدا میگو تمام نشود.

حافظه‌گذاری نامحدود و انتقال داده‌ها معمولاً با برنامه‌های مشترک یا وردپرس مرتبط است و به شما امکان می‌دهد در محدوده‌های محدودی اجرا کنید. اگر وبلاگ شما یک جریان ثابت از ترافیک معقول داشته باشد (هر معنی که ممکن است باشد!)، در وضعیت خوبی خواهید بود. با این حال، نباید انتظار آپلود یا پخش جریانی 50 ترابایتی داده در روز را داشته باشید. جو معمولی که این کار را انجام نمی دهد احتمالاً در برخی از فعالیت های مشکوک دخالت می کند.

شما باید با شرایط خدمات میزبان وب یا نماینده خدمات مشتری مشورت کنید تا دقیقاً بدانید که در محدوده پیشنهاد نامحدود طرح خود چه کاری را می توانید و چه کاری را نمی توانید انجام دهید. برای مثال، Dreamhost در وب‌سایت خود بیان می‌کند که این شرکت «پهنای باند یا ترافیک» را ردیابی نمی‌کند، بنابراین شما هرگز نباید نگران هزینه های بیش از حد مزاحم باشید.”

The Best Shared Web Hosting Services

4. مبادله درایو حالت جامد/ هارد دیسک

اگر به دنبال ثبت نام برای میزبانی وب مشترک هستید، احتمالاً املاک و مستغلات را در سرور سنتی هارد دیسک (HDD) دریافت خواهید کرد. مزیت یک سرور مبتنی بر HDD این است که می تواند مقادیر زیادی فضای ذخیره سازی را با قیمت ارزان ارائه دهد. با بالا رفتن از نردبان میزبانی به سوی پیشنهادات قدرتمندتر، مانند VPS و اختصاصی، میزبان‌های وب به شما این امکان را می‌دهند که یک سایت بر روی یک درایو حالت جامد (SSD) بسازید.

توصیه شده توسط ویراستاران ما

سرورهای مبتنی بر SSD واحدهای ذخیره سازی سریع هستند. فناوری SSD هنوز بسیار گران است، بنابراین سرورهای مبتنی بر SSD شما معمولاً حجم ذخیره‌سازی بسیار کمتری نسبت به هارد دیسک‌ها دارند. به ندرت سرورهای SSD 1 ترابایتی را مشاهده خواهید کرد، که عددی است که در عرصه HDD رایج است.

بحث SSD در مقابل HDD بحثی طولانی است که فراتر از محدوده این مقاله است. خواندن SSD در مقابل HDD: تفاوت چیست؟ را توصیه می‌کنم.

5. یک سرور لینوکس در اکثر مواقع انجام می دهد

تقریباً هر میزبان وب لینوکس را به عنوان سیستم عاملی که سرورهای آنها را تامین می کند ارائه می دهد. در واقع، فکر نمی‌کنم میزبانی وب را که فاقد سیستم‌عامل رایگان و منبع باز است، بررسی کرده باشم. حتی اگر با لینوکس آشنایی ندارید، برای ساخت یک وب سایت نیازی به انجام کار خاصی در قسمت پشتی ندارید. سازندگان وب‌سایت، ساخت سایت‌ها را آسان می‌کنند.

گفته شد، اگر سایت شما به چارچوب های برنامه نویسی ASP یا ASP.NET نیاز دارد، باید با سیستم عامل ویندوز سرور اجرا شود. دلیلش این است که اسکریپتی که می نویسید و صفحات وب که تولید می کنید فقط در یک محیط مبتنی بر ویندوز کار می کنند.

یک مزیت اضافی وجود دارد: برنامه‌های مایکروسافت، مانند Office یا Outlook، یکپارچه‌سازی با سرور به راحتی پایین دست؟ سرورهای ویندوز با نرم‌افزار منبع باز مبتنی بر لینوکس ناسازگار هستند، مگر اینکه کمی دستکاری کنید.

هزینه سرورهای Windows تقریباً 10 تا 20 دلار بیشتر از معادل‌های لینوکس خود است، اما اگر به ابزارهای مایکروسافت نیاز دارید، هزینه کمی دارد.

برای نکات بیشتر میزبانی وب، نحوه ایجاد یک وب سایت و نحوه ثبت نام دامنه برای وب سایت خود.

نکات و ترفندها برای مشاوره تخصصی برای استفاده حداکثری از فناوری خود.”,”first_published_at”:”2021-09-30T21:23:24.000000Z”,”published_at “:”2021-09-30T21:23:24.000000Z”,”last_published_at”:”2021-09-30T21:23:13.000000Z”,”created_at”:null,”updated_at”:”2021-21-09-2023 :24.000000Z”})” x-show=”showEmailSignUp()” class=”rounded bg-gray-lightest text-center md:px-32 md:py-8 p-4 font-brand mt -8 container-xs” readability=”30.860215053763″>

آنچه را که می خوانید دوست دارید؟

در خبرنامه نکته‌ها و ترفندها ثبت‌نام کنید تا از مشاوره‌های تخصصی بهره‌مند شوید تا بیشترین بهره را ببرید. فناوری.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در یک خبرنامه نشان دهنده رضایت شما با شرایط استفاده و خط مشی رازداری. شما می توانید در هر زمان از خبرنامه ها لغو اشتراک کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *