8 کاربرد فوق العاده برای میزبانی VPS شما, بیا سایت ایران

8 کاربرد فوق العاده برای میزبانی VPS شما

آیا به سرور جدید احتیاج دارید و می پرسید VPS جدید چه کار می تواند انجام دهد؟

این امکان انعطاف پذیری بیشتری را برای انتخاب برنامه در میزبانی مشترک و هزینه کمتر مالکیت نسبت به سرورهای اختصاصی با مقیاس پذیری ساده تر فراهم می کند.

چه میزبانی VPS است؟ 1p2ggqg-0 “> ابتدا ، برای کسانی که از میزبانی VPS چیست می پرسند ، یک VPS یک سیستم عامل مهمان ، جدا شده از سایر مهمانان در همان سخت افزار والد . والد برای مدیریت همه موارد VPS خود یک hypervisor اجرا می کند.

در حالی که بسیاری از انواع برنامه ها را می توان در میزبانی مشترک ، انتخاب برنامه های موجود در VPS گسترش می یابد. این به این دلیل است که شما از هیچ نوع وب سرور یا برنامه های پشتیبانی کننده مانند Docker ، Tomcat ، Go ، Java و غیره که پلتفرم های میزبانی مشترک اغلب از آنها پشتیبانی نمی کنند ، قفل نشده اید.

اساساً قابلیت پیکربندی شما بر روی VPS نامحدود است Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0 “> علاوه بر این ، سرورهای VPS مستعد همسایگان پر سر و صدا و یا فروش بیش از حد سرورهای مشترک نیستند ، جایی که کاربران بیش از حد می توانند چرخه های پردازنده ، RAM یا سایر منابع شما را سرقت کنند. منابع VPS شما کاملاً به VPS شما اختصاص داده شده است.

در حال حاضر VPS دارید و مطمئن نیستید چه برنامه هایی را بعداً امتحان کنید؟ یا ، می خواهید بدانید چرا در وهله اول ممکن است VPS بخواهید؟

بیایید فقط چند مورد از رایج ترین کاربردهای VPS

8 مورد استفاده برای VPS

اینجا هشت کاری است که می توانید با VPS انجام دهید.

1. Sysadmin Education

یکی از دلایلی که افراد با VPS خود شروع می کنند این است که درباره انواع مختلف نرم افزارهای موجود بیشتر بدانید یا به سادگی با سیستم عامل یا محیط جدید آشنا شوند. VPS به طور کلی دسترسی به سطح ریشه به کاربر نهایی ارائه می دهد.

به عنوان مثال ، نصب لینوکس بر روی سیستم شخصی شما لپ تاپ یا رایانه خانگی یک کار بزرگ است ، به خصوص اگر قبلاً از آن دستگاه برای کار استفاده می کنید. شما نمی توانید ریسک خرابی یا مشکلاتی را داشته باشید که می تواند گردش کار شما را محدود کند. VPS با داشتن یک محیط جداگانه که می توانید در هر زمان و هر نقطه از جهان به آن متصل شوید ، به شما کمک می کند. علاوه بر این ، یک VPS درس بهتری در زمینه کنترل از راه دور و برنامه های متصل به اینترنت بر روی یک دستگاه محلی ارائه می دهد که ممکن است همیشه روشن نباشد.

دوره های اولیه لینوکس رایگان و پرکار هستند ، و نباید از کمبود پشتیبانی برای یادگیری استفاده کنید. خط فرمان یا نحوه پشتیبانی از خدمات.

2. آموزش برنامه نویسی

یادگیری کد نویسی در یک ماشین محلی با ویرایشگر متن یا محیط توسعه یکپارچه (IDE) مطمئناً ساده است. با این حال ، استقرار کد شما در سناریوی توسعه وب با VPS آسان تر می شود زیرا این دستگاه همیشه روشن است. این امر تجربه بهتری در زمینه استفاده از تغییرات کد در محیط های تولیدی و سرورها ایجاد می کند.

علاوه بر این ، می توانید با اجرای یک ردیاب اشکال ، یکپارچه سازی مداوم/استقرار مداوم (CI/CD) و سیستم کنترل نسخه مانند سیستم برنامه نویسی مشترک خود را گسترش دهید. GitLab در VPS شما. figure class = “aligncenter size-full lw-drop-shadow”> make a virtual gaming server

3. بازی

اکنون ، ما در حال استفاده های کاربردی هستیم! بسیاری از بازی های مختلف (مانند Terraria ، Among Us، Rust و Minecraft ) به شما این امکان را می دهد که سرورهای خصوصی خود را برای گیم پلی تغییر یافته اجرا کنید. همچنین می توانید از سرور بازی مجازی برای کاهش تاخیر ، مهمانی های LAN یا پخش کننده و تضمین محتوای مناسب خانواده استفاده کنید.

در حالی که چند سال پیش ممکن بود میزبانی سرور بازی بر روی VPS امکان پذیر نبوده باشد ، پیشرفت مداوم این فناوری به شما امکان می دهد چندین سرور بازی چند نفره را روی یک سرور اجرا کنید.

همچنین ، سرورهای VPS سربار نسبتاً کمی برای خرید و نگهداری برای بازی دارند (بسته به شرایط بازی).

تجربه را با افزودن یک سرور صوتی مانند TeamSpeak یا Mumble به VPS خود افزایش دهید تا بازیکنان هنگام بازی چت کنند.

4. میزبانی وب

مطمئناً ، یکی از جنبه های میزبانی VPS که نمی توانیم نادیده بگیریم ، ارائه وب سایت است. و برای این منظور هیچ پایانی برای انواع برنامه هایی که می توانید نصب کنید وجود ندارد. اگر به میزبانی مشترک در مقابل VPS فکر می کنید ، مطمئناً میزبانی مشترک می تواند شما را به دست آورد حضور در اینترنت ، اما اکثر ارائه دهندگان به شما یک پشته LAMP می دهند و گزینه های شما محدود می شوند.

اگر می خواهید از تجارت یا ابزارهای مدیریت وب سایت که از PHP استفاده نمی کنند استفاده کنید ، VPS خود را به عنوان یک خانه خوب پیدا خواهید کرد. شما قادر خواهید بود Ruby on Rails ، Flask ، Django و انواع دیگر پس پردازنده ها و چارچوب های برنامه را اضافه کنید. این VPS شما را تقویت می کند تا بتوانید از برنامه هایی مانند Redmine ، Wagtail ، Butter و تعداد بیشماری دیگر پشتیبانی کنید.

PHP هنوز یک گزینه و استفاده عالی برای VPS شما است ، اگرچه بر خلاف یک پلت فرم مشترک ، شما قادر خواهید بود تنظیمات آن را تنظیم کنید راضی به قلب شما این به شما امکان می دهد حداکثر استفاده را از تجارت الکترونیک ، وبلاگ نویسی یا سایتهای پشتیبانی مشتری ببرید.

5. ایمیل و پیام خصوصی

اگر می خواهید مطمئن باشید که هیچ کس ایمیل های شما را نمی خواند ، رمزگذاری آنها و استفاده از سرور خصوصی راه حلی است. نصب و ایمن سازی یک راه حل کامل ایمیل ، از جمله پست الکترونیکی وب ، حتی برای یک VPS سطح ابتدایی نیز مشکلی ندارد.

در حالی که ما در این زمینه هستیم ، شما همچنین می توانید مسیریابی پیام های خصوصی خود را از طریق سرورهای عمومی متوقف کنید. ، هم. نرم افزارهای پیام رسانی خصوصی مانند ejabberd ، با رمزگذاری سرتاسری ، پیام های حساس را از چشم های کنجکاو یا شرکت های بزرگ دور نگه می دارند.

file storage with vps hosting

6. همکاری و ERP

به عنوان نویسنده ، ویرایش و نگارش مشترک و همچنین ذخیره و اشتراک فایل بسیار مهم است. در حالی که برخی از گزینه های اصلی خوب هستند ، آنها محدودیت های خاصی مانند ذخیره سازی دارند و نگهداری اسناد در سرور شخص دیگری ممکن است با نیازهای همه مطابقت نداشته باشد. برای سازماندهی و ایمن نگه داشتن اسناد ، راه حل های ذخیره سازی مشترک ابر مانند Nextcloud یا Owncloud را در نظر بگیرید.

و از آنجایی که ما در همسایگی تجارت هستیم ، ابزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) هنگامی که خود میزبانی می کنید در VPS خود به راحتی قابل دسترسی و مقرون به صرفه می شوند. با پشتیبان گیری و افزونگی خوب ، مدیریت کامل تدارکات مواد ، حسابداری ، فروش و سایر جنبه های تجاری را می توان در یک سیستم بسته بندی شده با استفاده از ابزارهایی مانند Odoo یا ERPNext انجام داد.

7. مدیریت پروژه

داشتن مجموعه های مدیریت پروژه بصورت آنلاین برای راهنمایی تیم در دوچرخه سواری چابک یا scrum فوق العاده است ، اما هزینه های صدور مجوز و مجموعه ویژگی های ضعیف می تواند شما را به خواسته های بیشتری برساند. میزبانی خودکار راه حلی برای هیئت مدیره kanban یا مجموعه مدیریت پروژه شما مانند Redmine یا Kanboard ، یا (در مقیاس بزرگتر) با استفاده از Jira Cloud (یا GitLab به عنوان جایگزین Atlassian) در صدور مجوز بسیار ارزان تر خواهد بود ، بسته به تعداد کاربران مورد نیاز شما.

8. ذخیره دانش

این را می توان به راحتی توسط برخی از گزینه های دیگر خود میزبان بالا (مانند ویرایشگر سند یا GitLab) پوشش داد ، اما گاهی اوقات ، شما فقط به مکانی برای ذخیره مواد مرجع نیاز دارید ، چه برای خودتان و چه برای خودتان یک تیم. ویکی می تواند یک راه حل عالی در اینجا باشد و وسعت گزینه های ویکی موجود برای خود میزبانی بسیار وسیع است.

علاوه بر این ، آموزش این دانش نیز می تواند عامل مهمی برای ورود کارکنان جدید باشد. پایگاه داده دانش خود را با یک ابزار آموزشی مانند Moodle در VPS خود ترکیب کنید تا به کارآموزان کمک کنید تا خودشان شروع به کار کنند یا به سرعت مواد و رویه های جدید را در تیم های خود مستقر کنند.

امروز VPS خود را بگیرید

برنامه های کاربردی مانند میزبانی وب ، بازی ها و پیام های خصوصی فقط سطح استفاده از VPS و انواع برنامه هایی را که می تواند میزبانی کند خراشیده می کند.

علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه VPS چقدر می تواند برای تجارت شما مقرون به صرفه باشد ، چه جنبه های میزبانی را می تواند جایگزین کند ، یا در چه موارد استفاده دیگری قابل استفاده است؟ صفحه محصول VPS ما را بررسی کنید ، یا امروز با یک متخصص راه حل چت کنید!

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *