Security-as-a-Service (SECaaS) چیست؟ تعریف و مثالها, بیا سایت ایران

Security-as-a-Service (SECaaS) چیست؟ تعریف و مثالها

دلیلی وجود دارد که اهمیت خدمات امنیت سایبری برای شرکت ها در هر اندازه افزایش می یابد: تهدید روزافزون حملات مخرب به زیرساخت فناوری اطلاعات شرکت و نتایج مخرب این حملات. هر سازمانی که در تجارت خود در دنیای متصل امروز جدی است ، باید برای حفاظت از خود و مشتریان خود روی معماری امنیتی سرمایه گذاری کند. برای کسانی که منابع یا ظرفیت فنی لازم برای پیاده سازی یک راه حل امنیتی داخلی را ندارند ، Security-as-a-Service (SECaaS) به مشتریان یک راه حل امن برای ارائه می دهد.

Security-as-a-service ( SECaaS ) چیست؟ ؟

Security-as-a-Service یک مدل تجاری مشابه Software-as-a-Service (SaaS) است زیرا به فروشندگان اجازه می دهد خدمات مبتنی بر ابر را به مشتریان ارائه دهند ، معمولاً از طریق مدل خدمات اشتراک . با این حال ، در این مورد ، این خدمات به منظور تقویت شبکه ها و سیستم های اطلاعاتی مشتری در برابر تلاش های نفوذی ، متضمن امنیت سایبری است.

مشتریان ، که معمولاً نهادهای شرکتی هستند ، اساسا برون سپاری عملیات امنیتی خود را به SECaaS انجام می دهند. ارائه دهنده خدمات ، که مسئولیت اطمینان از مطابقت عملکرد مشتری ، شبکه و امنیت اطلاعات با استانداردهای صنعت را بر عهده دارد.

12 security as a service examples

12 مثال برای امنیت

نیازهای امنیتی از شغلی به شغل دیگر متفاوت است. آنها معمولاً تحت تأثیر عواملی مانند اندازه کسب و کار ، بخشی که در آن فعالیت می کنند و قوانین م thatثر بر عملکرد آن هستند. در نتیجه ، طیف گسترده ای از خدمات امنیت به عنوان یک سرویس برای پاسخگویی به الزامات شرکت ها در سطوح مختلف تکامل یافته است.

در اینجا چند نمونه از گزینه های Security-as-a-Service وجود دارد:

 1. مدیریت آنتی ویروس: ابزارهای مبتنی بر ابر برنامه های آنتی ویروس را در همه دستگاه های شما مدیریت می کنند تا اطمینان حاصل کنید که آنها به روز می شوند و همچنین فعالیت ویروس را اسکن می کنند.
 2. تداوم کسب و کار و بازیابی بلایا: راه حل هایی که اطمینان حاصل می کند کسب و کار شما آماده است تا با کمترین زمان وقفه از حمله سایبری بازگردد.
 3. نظارت مستمر: در محیط مستعد خطر امروز ، ابزارهای نظارت مداوم به مدیریت قرار گرفتن در معرض خطر در مسائل امنیتی رایج با پیگیری فرایندهای امنیتی خود.
 4. جلوگیری از از دست رفتن داده on (DLP): ابزارهای امنیتی که بر یکپارچگی و در دسترس بودن داده های شما نظارت می کند تا از از دست رفتن اطلاعات یا سرقت جلوگیری شود.
 5. امنیت ایمیل: به دلیل افزایش موارد هکرها با استفاده از ایمیل ها به عنوان بردار حمله ، ابزارهای امنیتی ایمیل مورد نیاز است تا به طور بالقوه شناسایی و مسدود شوند. ایمیل های خطرناک و پیوست ها.
 6. مدیریت هویت و دسترسی (IAM): اینها ابزارهایی برای تأیید هویت ، مدیریت کاربر و کنترل دسترسی به اطلاعات حساس هستند.
 7. حفاظت از نفوذ: اینها ابزارهایی هستند که برای تجزیه و تحلیل روندها و رفتارهای غیرمعمول به منظور شناسایی و تلاش های نفوذ را مسدود کنید در حالی که مقامات مربوطه را مطلع می کنید.
 8. امنیت شبکه: خدمات مبتنی بر ابر برای مدیریت دسترسی به شبکه و نظارت بر فعالیت شبکه. ارزیابی امنیتی: ابزارهای ارزیابی اقدامات امنیتی در حال حاضر و ارائه مراحل مطابقت با استانداردهای صنعت.
 9. اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (SIEM): راه حل های امنیتی برای ثبت و ردیابی رویدادهای سطح سیستم ، که برای شناسایی ناهنجاری ها در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می شوند.
 10. اسکن آسیب پذیری: اینها ابزارهایی برای اسکن و آشکار آسیب پذیری در زیرساخت فناوری اطلاعات شما.
 11. امنیت وب: راه حل هایی برای محافظت از فعالیت آنلاین شما در اینترنت.

5 دلیل برای استفاده Security-as-a-Service

دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک راه حل امنیتی ابری می تواند گزینه ترجیحی برای شرکتهایی که به دنبال افزایش وضعیت امنیتی خود هستند.

1. تخصص

اکثر فروشندگان SECaaS شرکت های دارای امنیت سایبری با تیم های متخصصان امنیتی هستند که روندهای جاری را درک کرده و به بهترین شیوه های امنیت سایبری . کسب و کار آنها از این تخصص برای اطمینان از حداکثر امنیت برای شما و داده های شما استفاده می کند. متأسفانه اکثر شرکت های کوچک نمی توانند چنین تخصصی را بپردازند ، به همین دلیل است که با یک فروشنده امنیت ابری مشورت کنید.

2 امنیت سازگار

یکی از اصلی ترین راه حل های امنیتی مبتنی بر ابر دسترسی به آخرین ابزارهای امنیتی موجود است. این امر به این دلیل است که ارائه دهندگان خدماتی که عملیات امنیتی خود را برون سپاری می کنید ، بر آخرین تهدیدات امنیتی و پاسخ هایی برای اطمینان از آنها نظارت خواهند کرد. آنها می توانند زیرساخت های شما را از آسیب محافظت کنند. به هر حال ، تجارت آنها به ثبات خدمات آنها بستگی دارد.

3. هزینه های کمتر

تکیه بر مدل اشتراک SECaaS به این معنی است که سازمان هایی که به دنبال بهبود امنیت خود هستند یا خرید مجوز نرم افزار ندارند. برخی از شرکتها حتی ممکن است منابع لازم برای طی کردن این مسیر را نداشته باشند.

در عوض ، گزینه SECaaS با کسری از هزینه اولیه به همه این موارد دسترسی خواهد داشت. این رویکرد منابع قابل ملاحظه ای برای استفاده از شما در سایر نقاط کسب و کار

4 به شما می دهد. مقیاس پذیری

علاوه بر اینکه گزینه های امنیتی برون سپاری مقرون به صرفه تر از ایجاد زیرساخت های امنیتی شرکت شما هستند ، مقیاس بندی با Security-as-a-Service نیز بسیار ساده تر است. بسته به تقاضا ، می توانید منابع اضافی را در اختیار کاربران قرار دهید و آنها را بدون نیاز به سرعت آفلاین کنید.

5. مدیریت آسان

همه چیز از یک داشبورد مرکزی مدیریت می شود ، که توسط ارائه دهنده خدمات در اختیار شما قرار گرفته است. این پورتال پیگیری میزان استفاده از منابع و اطلاع از زمان افزایش یا کاهش را برای شما آسان تر می کند. در یک نگاه ، می توانید بگویید که همه چیز در زمان واقعی چقدر امن است و در صورت نیاز به اقدام فوری ، تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را دارید.

3 چالش استفاده از امنیت- به عنوان سرویس

افزایش آسیب پذیری در برابر حملات بزرگ

یک مسئله مهم در مورد اتکا به SECaaS برای راه حل های امنیتی شما این است که شما بخشی از یک هدف بسیار بزرگتر برای هکرها و سایر مخرب ها می شوید. مهاجمانی که به دنبال شرکت های امنیتی هستند. این معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند زیرا این ارائه دهندگان خدمات می دانند چگونه از خود و در نتیجه سیستم های شما محافظت کنند. اما گاهی اوقات ، حتی کارشناسان امنیتی نیز می توانند قربانی حملات مخرب شوند.

نمونه ای از این موارد 2021 است حمله باج افزار به Kaseya ، یک شرکت نرم افزاری که خدمات نرم افزاری نظارت از راه دور را ارائه می دهد. این باج افزار سرانجام از طریق یک به روز رسانی نرم افزاری جعلی از شرکت پخش شد و صدها مشتری آنها را تحت تأثیر قرار داد.

قفل کردن فروشنده

همچنین خطر گرفتار شدن در اکوسیستم فروشنده SECaaS به دلیل رویکرد آنها به امنیت ابر وجود دارد. به عنوان مثال ، فروشنده ای که از ابزار اختصاصی برای امنیت شبکه استفاده می کند ، می تواند گزارش های داده ای ایجاد کند که توسط سایر نرم افزارهای امنیتی شبکه قابل خواندن نیست. این عدم قابلیت همکاری می تواند جابجایی بین فروشندگان امنیت ابری را دشوار کند یا چندین فروشنده از جنبه های مختلف زیرساخت امنیتی شما استفاده کنند.

استفاده از راه حل SECaaS برای اولین بار ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. مقررات صنعت ، فقدان تخصص کافی از طرف مشتری و ناسازگاری داده ها همه موانع بالقوه ای هستند که می تواند انتخاب SECaaS را تقریباً غیرممکن سازد.

4 criteria for choosing the best secaas provider

4 معیار برای انتخاب بهترین SECaaS ارائه دهنده

در دسترس

بسته به عملکرد کسب و کار شما ، باید به دنبال SE باشید فروشنده CaaS که می تواند حداکثر دسترسی را برای شما تضمین کند در هر زمان. با توجه به اهمیت امنیت در تجارت مدرن ، بهترین ارائه دهندگان امنیت ابر نیز باید عملکرد مداوم عملیات امنیتی را تضمین کنند.

کل هزینه عملیات

هنگام جستجوی بهترین خدمات امنیتی ابر ، هزینه باید معیار اصلی در تصمیم گیری شما باشد. مهم این نیست که کدام ارائه دهنده خدمات ارزان ترین است ، بلکه به چه کسی بهترین قیمت را برای پول ارائه می دهد. این مقدار می تواند تابعی از گزینه های امنیتی موجود ، مقیاس پذیری این گزینه ها و این باشد که آیا می توانید انتخاب خدمات خود را متناسب با نیازهای خود با هزینه ای مناسب ترکیب کرده و مطابقت دهید.

زمان گزارش و پاسخ

بینش های امنیتی که ارائه دهنده SECaaS با مشتریان به اشتراک می گذارد عوامل مهمی در تعیین انتخاب شما هستند. سطح جزئیات در یک گزارش عملیات معمولی امنیتی می تواند به معنای تفاوت بین پاسخ موفقیت آمیز به حمله مخرب و امنیت اطلاعات در سازمان باشد.

همچنین ، سطح پاسخگویی به تلاشهای نفوذ باید یک نقش در هدایت انتخاب شما فراتر از اطلاع رسانی شما در مورد نقض داده ها ، بهترین ارائه دهندگان SECaaS باید به وضوح شرح داده باشند پروتکل هایی برای این شرایط و شما را در طول راه به روز نگه می دارد

خط مشی های حفاظت از اطلاعات

استفاده از فروشنده امنیت ابری به این معنی که به برخی از داده های خود به آنها اعتماد کنید ، بنابراین آگاهی از خط مشی های حفاظت از داده آنها هنگام انتخاب بهترین فروشنده بسیار مهم است. برای مثال ، منطقی نیست که سازمانی با داده های بسیار محرمانه از فروشنده امنیتی با حفاظت نسبتاً متخلخل داده استفاده کند.

بالاترین استانداردهای امنیتی را با Security-as-a-service

کار با فروشنده SECaaS می تواند ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای پیاده سازی استاندارد صنعت باشد اقدامات امنیتی برای محافظت از تجارت شما اولین گام شما برای انتخاب راه حل مناسب Security-as-a-Service برای تجارت شما با درک نیازهای امنیتی کسب و کار شما انجام می شود.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *