بیا سایت ایران, رایانه های رومیزی

Spec Showdown: کامپیوتر اصلی IBM در مقابل Lenovo ThinkCentre AIO

در 40 سال گذشته ، ما از دنیایی خارج شده ایم که تنها عجیب ترین جادوگران تکنو می توانند به صورت الکترونیکی به جایی که ما می توانیم در مورد هر چیزی (از محاسبات کوانتومی به آنچه همسایه ما برای شام خورد) از کامپیوتر کوچک در جیب ما.

برای مشاهده تا کجا پیش رفته ایم ، اولین رایانه شخصی ، IBM Model 5150 را از سال 1981 بررسی کردیم و آن را با چندین جانشین معنوی آن مقایسه کردیم – Lenovo ThinkCentre Edge 91z از 2011 و Lenovo ThinkCentre M90a All-in-One ، که در حال حاضر موجود است.

ما رایانه های شخصی همه کاره با مانیتورهای یکپارچه را انتخاب کردیم زیرا رایانه اصلی IBM دارای صفحه تک رنگ خود بود ، اگرچه تماس با آن دشوار است “داخلی” و مقایسه های Lenovo مناسب است ، زیرا Lenovo کسب و کار PC IBM را در سال 2005 خریداری کرد. جدیدترین Lenovo برای زمانی طراحی شده است که تحقیقات و جلسات به صورت آنلاین از صندلی دفتر کار انجام می شود.

Lenovo ThinkCentre M90a

Lenovo ThinkCentre M90a

ما از یک پردازنده 4.77 مگاهرتز ، 64 کیلوبایت حافظه ، صفحه کلید سیمی ، دو فلاپی درایو و صفحه نمایش CRT 11.5 اینچی که متن را به صورت یک رنگ (سبز) نمایش می داد ، به چند مورد از شگفتی های تکنولوژیکی رسیدیم. به عنوان مثال ، مانیتور اصلی را در نظر بگیرید ، که رزولوشن آن بر حسب کاراکتر و پیکسل اندازه گیری می شد-در مقایسه با Lenovo امروزی با صفحه نمایش 23.8 اینچی 1920 در 1080 پیکسل. این یک جهش در اندازه علمی-تخیلی است ، با این حال به سختی می توانید آن را بهترین مانیتور امروزه بدست آورید.

به همین ترتیب ، ما از ذخیره داده ها بر روی یک فلاپی دیسک 160K 5.25 اینچی به هارد دیسک استاندارد 500 گیگابایتی امروزی-3.125 میلیون برابر فضای ذخیره سازی بیشتر-رفتیم. سپس سرعت آن فلاپی قدیمی را در مقایسه با درایو حالت جامد اختیاری M90a با دسترسی تقریباً فوری به حافظه در نظر بگیرید.

جدیدترین رایانه شخصی بسیار سبک تر ، راحت تر راه اندازی می شود و (بدون پایه) تنها 1.94 اینچ ضخامت دارد. با این وجود ، ThinkCentre M90a حتی در بالای خط نیست. تعداد زیادی کامپیوتر دیگر با پردازنده های سریعتر ، گرافیک بهتر و صفحه نمایش بزرگتر وجود دارد.

توصیه شده توسط ویراستاران ما

تفاوت های گسترده در مشخصات فنی آنها را در زیر بررسی کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، پوشش کامل PCMag از چهلمین سالگرد PC IBM را بررسی کنید:

جوئل سانتو دومینگو در این داستان مشارکت داشته است.

این خبرنامه ممکن است حاوی تبلیغات ، معاملات یا پیوندهای وابسته باشد. اشتراک در خبرنامه نشان دهنده رضایت شما از شرایط استفاده و خط مشی رازداری . هر زمان که بخواهید می توانید خبرنامه را لغو کنید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *