VPS vs Dedicated vs Cloud Hosting: نحوه انتخاب, بیا سایت ایران

VPS vs Dedicated vs Cloud Hosting: نحوه انتخاب

انتخاب محصول میزبانی مناسب بیشتر از قیمت گذاری است. در واقع ، تصمیم گیری کاملاً بر اساس قیمت ، دستورالعمل فاجعه است. هنگام مقایسه قیمت های میزبانی مشترک در مقابل VPS در مقابل میزبانی اختصاصی در مقابل ابر ، ممکن است به نظر برسد که ارزان ترین گزینه موجود را ثبت نام کنید ، درست است؟

در واقع ، قیمت همیشه بهترین شاخص برای این نیست که کدام راه حل مناسب است برای شما.


مطمئن نیستید که برای چه نوع راه حل میزبانی سرور نیاز دارید شغلت؟ تفاوتهای اساسی بین انواع میزبانی را بررسی کنید تا به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.

در اینجا یک نگاهی به مطالب این راهنمای جامع میزبانی بیندازید: p class = “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> قبل از تصمیم گیری آگاهانه در مورد نوع میزبانی که باید انتخاب کنیم ، بیایید ابتدا تعاریف میزبانی مشترک در مقابل VPS در مقابل میزبانی سرور اختصاصی و سرور ابری را مرور کنیم.

میزبانی مشترک چیست؟

میزبانی مشترک اساسی ترین و ارزان ترین ردیف میزبانی است. این برنامه ها به شما امکان می دهد فضا را در سرور میزبانی مشترک اجاره کنید. این سرورها در کنار وب سایت شما میزبان بسیاری از وب سایت های دیگر در همان سرور هستند. این برنامه ها ارزان ترین راه حل ها هستند ، زیرا کمترین عملکرد ، امنیت و انعطاف پذیری را ارائه می دهند.

میزبانی VPS چیست؟

میزبانی سرور خصوصی مجازی (VPS) متقابل است بین میزبانی مشترک و میزبانی اختصاصی یک سرور فیزیکی (که والد نیز نامیده می شود) چندین نمونه VPS را اجرا می کند ، که بخش سختی از منابع سخت افزاری سرور اصلی به آنها اختصاص داده شده است. این نمونه ها اجاره داده می شوند و به عنوان سرورهای مستقل از یکدیگر عمل می کنند. بنابراین ، اساساً اجاره بخشی از سرور اختصاصی است. این برنامه ها از نظر قیمت متفاوت هستند و مقیاس پذیری مقرون به صرفه ، عملکرد بهتر و امنیت بهتر را نسبت به میزبانی مشترک ارائه می دهند.

میزبانی اختصاصی چیست؟

سرورهای اختصاصی دقیقاً همان چیزی است که از نام آن مشخص است: یک سرور اختصاصی به شما. تمام سخت افزارهای تشکیل دهنده سرور تحت کنترل شما هستند. سرورهای فلزی برهنه اغلب دسترسی به شبکه را با سرورهای اختصاصی همسایه در مرکز داده به اشتراک می گذارند ، اما هیچ سخت افزاری ندارند. این برنامه های میزبانی گرانتر از اشتراک گذاری یا VPS هستند ، اما می توانند عملکرد ، امنیت و انعطاف پذیری بهتری به شما بدهند ، به ویژه برای کسانی که نیاز به تنظیمات سفارشی یا سخت افزار خاص دارند.

میزبانی سرور ابری چیست؟

سرورهای ابری ، که به عنوان میزبانی ابری عمومی نیز شناخته می شود ، راه حل های میزبانی cPanel مقیاس پذیر در یک پلت فرم ابر سازمانی است. میزبانی ابری در عرض چند دقیقه راه اندازی می شود و در صورت لزوم برای نوسانات ترافیک یا الزامات حجم کار به سرعت بالا و پایین می رود. از همه بهتر ، سرورها با سخت افزار اضافی و در دسترس بودن بسیار قابل اعتماد هستند. این برنامه ها همچنین گران تر هستند ، اما بهترین مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری ، چابکی و مقرون به صرفه را به شما می دهند.

اکنون که ما یک درک اساسی داریم از هر چهار راه حل میزبانی ، بیایید میزبانی مشترک را در مقابل VPS و میزبانی سرور اختصاصی در مقابل سرور ابری با چند معیار مختلف مقایسه کنیم تا ببینیم چگونه این ساختار لایه را بدست آورده ایم. این ارزیابی شامل محصولات هر میزبان می شود ، نه فقط وب مایع.

Shared vs VPS vs Dedicated vs Cloud Hosting - How to Choose the Right Hosting

میزبانی مشترک مزایا و معایب

اگر شما یک نمایندگی وب را اداره می کنید ، تنها فکر نمی کنید که میزبانی وب مشترک ، اغلب به ازای هر سایت 5 دلار در ماه ، مقرون به صرفه ترین راه حل برای تجارت شما است. .

با این حال ، نگاه عمیق تری داشته باشید و به سرعت خواهید دید که مزایای مالی ، عملکردی و احساسی بیشتر یک برنامه قوی از میزبان مدیریت شده ضربه بسیار بیشتری را برای شما ارائه می دهد. میزبانی مدیریت شده عملکرد ، امنیت ، قابلیت تنظیم و مقیاس پذیری لازم را برای توسعه تجارت شما به شما می دهد.

بنابراین ، قبل از ورود به VPS vs dedicated ، بیایید به اساسی ترین گزینه نگاه کنیم: میزبانی مشترک.

طرفداری میزبانی مشترک

کمترین هزینه

بسته های میزبانی مشترک به دلیل ماهیت مشترک بسیار ارزان هستند. میزبان های اشتراکی اغلب سخت افزار خود را بیش از حد می فروشند ، این بدان معناست که اگر همه کاربران کاملاً فعال باشند ، تعداد بیشتری از کاربران در سرور قرار دارند. این اجازه می دهد تا سایت های کوچک در اطراف سایت های شلوغ تر بسته بندی شوند ، که می توانند برای برخی کار کنند و نه برای برخی دیگر.

معایب میزبانی مشترک

عملکرد پایین

این برنامه ها عموماً شامل منابع بسیار محدودی هستند ، زیرا تنها بخشی از سخت افزار سیستم موجود به آنها داده می شود. دارنده حساب میزبانی اشتراکی می تواند منابع دیگری را از طریق سایت های مشابه در سرور مورد غارت قرار دهد و منابع محدود را در انحصار خود قرار دهد. ردیف میزبانی مشترک برای وب سایتهای کم تردد و ثابت مناسب است. >

بسترهای میزبانی مشترک معمولاً برای حجم بالای ترافیک و پردازش تنظیم نمی شوند ، زیرا قدرت سرور باید بین ده ها یا گاهی اوقات یا حتی صدها کاربر و وب سایت دیگر توزیع شود. اما ، برای سایزهای متوسط ​​و قاچاق شده ، مانند سایتهای سرگرمی ، یا جزوه های حاوی اطلاعات فقط جزوه ، یا حتی وبلاگهای کوچک ، میزبانی مشترک کاملاً قابل قبول است.

امنیت پایین

فعالیت سایتهای دیگر روی سرور می تواند بر سایتهای مشتریان شما تأثیر بگذارد و آنها را در معرض ویروس ، هک و سایر موارد مسائل امنیتی رایج . هرچه نام دامنه بیشتر به آدرس IP سرور مشترک شما اشاره شود ، بیشتر برای نفوذ هدف قرار می گیرد.

قابلیت تنظیم محدود

هر کاربر در محیط خود بسیار محدود شده است. سفارشی سازی محدود به تغییرات سطح مانند .htaccess ، نسخه های PHP یا لیست خاصی از ماژول ها است. هیچگونه دسترسی به پیکربندی سرویس یا سرور وجود ندارد.

اگر نیاز به نصب نرم افزار خاصی دارید ، پیدا کردن یک بسته میزبانی مشترک که شامل پیکربندی دقیق سطح سرور مورد نیاز شما باشد ، غیر معمول است (هر چند پیدا کردن آن معمول است ارائه دهندگان میزبانی که قبلاً نرم افزارهای محبوب را نصب کرده اند ، مانند FFMPEG یا ImageMagick ). و بعید است که میزبان شما بسته خاصی را برای شما بر روی یک دستگاه مشترک نصب کند که می تواند خطری امنیتی برای دیگر مستاجران باشد.

به این ترتیب ، یک بسته میزبانی مشترک کنترل بسیار کمتری را ارائه می دهد.

مقیاس پذیری محدود

بسته های سرور مشترک به طور کلی کشش چندانی ندارند. بسته به ارائه دهنده میزبان ، کاربر محدود به بسته ای است که محدودیت های خاصی را بر اساس پهنای باند ، میزان استفاده از دیسک و سایر عوامل محدود می کند. بسته به نیاز و قیمت شما می توانید این بسته را ارتقا یا کاهش دهید. متأسفانه ، مقیاس پذیری به سمت بالا به دلیل تقسیم منابع بین کاربران مشترک محدود است ، که می تواند مهاجرت به سرور یا نوع محصول جدید را مجبور کند. گزینه های تغییر منابع بسته به طور کلی شامل افزایش سهمیه دیسک و در برخی موارد حذف محدودیت دسترسی به CPU است.

shared hosting vs vps vs dedicated offer different levels of access to the hardware

مزایا و معایب میزبانی VPS

هنگامی که دنده ها را برای درک مزایای میزبانی VPS ، می بینیم که عملکرد مهم است. اگر می خواهید مشتریان خود را راضی نگه دارید ، باید عملکرد فوق العاده ای را در اختیار آنها قرار دهید.

نظرسنجی انجام شده توسط Kissmetrics دریافت که تقریبا نیمی از کاربران وب انتظار دارند که سایتی در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شود و بازدیدکنندگان تمایل دارند سایتی را که ظرف سه ثانیه بارگیری نمی شود ترک کنند.

علاوه بر این ، نظرسنجی نشان داد که 79 درصد از خریداران وب که با عملکرد وب سایت مشکل دارند می گویند که برای خرید مجدد به سایت باز نخواهند گشت و حدود 44 درصد از آنها در صورت داشتن تجربه ضعیف در خرید آنلاین به دوست خود می گویند.

تفاوت دوم در سرعت بارگذاری صفحه می تواند درآمد ناشی از بازدیدکنندگان ناامید را از دست بدهد. برای اطلاع بهتر از مقایسه سرورهای VPS و سرورهای اختصاصی ، مطمئن شوید که مزایای میزبانی سرور مجازی اختصاصی را درک کرده اید.

مزایای میزبانی VPS

مقیاس پذیری بالا

سیستم های VPS از نظر مقیاس بسیار انعطاف پذیر هستند ، زیرا دارای قابلیت های بیشتری برای افزودن و حذف منابع ، از جمله هسته CPU هستند. ، حافظه سیستم و دیسک ها یا فضای دیسک اضافی از طریق ارائه دهنده میزبانی شما. آنها فقط با سخت افزار موجود در سرور مادر محدود می شوند. با این حال ، آنها به طور کلی بین والدین قابل حمل هستند ، بنابراین می توان آنها را به راحتی جابجا و ارتقاء داد با حداقل زمان خرابی و زمان برگشت به منظور افزایش مقیاس.

امنیت بالا

هر کاربر فضای اختصاصی خود را که از آدرس های IP مستقل از همسایگان خود جدا شده است اشغال می کند. در موارد نادر ، یک ویروس ممکن است hypervisor را دور بزند ، که می تواند همه سایت های روی سرور VPS را آسیب پذیر کند. VPS و راه حل های اختصاصی هر دو امنیت بالایی را ارائه می دهند ، اما اگر حاشیه های VPS و میزبانی اختصاصی را بررسی می کنید ، اختصاص داده شده همچنان از نظر امنیت رتبه برتر را دارد.

برخی قابلیت تنظیمات

محدودیت های بسیار کمی برای VPS وجود دارد. هر محیطی از سایر سرورها جدا است و دقیقاً مانند یک سرور اختصاصی با چند پیکربندی غیرحدود عمل می کند. دسترسی مستقیم به سخت افزار مهمترین محدودیت است. این از اجرای شبیه سازی سخت افزاری در VPS و دسترسی به دستگاه های ذخیره سازی متصل به غیر از شبکه جلوگیری می کند. “15.60396039604”>

از نظر کنترل پذیری با نصب نرم افزارهای خاص و تنظیمات سفارشی ، a سرور VPS به شما امکان دسترسی کامل به سیستم خود را می دهد تا بتوانید هر نرم افزاری را که مایل هستید فعال ، غیرفعال ، نصب یا حذف کنید و تنظیمات را دقیقاً بر اساس مشخصات خود تنظیم کنید. علاوه بر این ، با VPS Hosting ، محدود به نرم افزاری نیستید که ارائه دهنده میزبانی شما در محیط شما قرار می دهد.

عملکرد سطح متوسط

بسته به نیاز شما ، این می تواند حرفه ای یا منفی باشد. موارد VPS (در مقابل اختصاص داده شده) با سخت افزار موجود اختصاص داده شده به طرح محدود می شوند. هنگام اجرا در تنظیمات تصویری ، مالیات عملکرد بر سخت افزار وجود دارد. با این حال ، این مالیات با گذشت زمان کوچکتر شده و سطح عملکرد قابل مقایسه تری را برای سرورهای اختصاصی ارائه می دهد.

Con از میزبانی VPS

هزینه سطح متوسط ​​

هزینه متغیر عامل دیگری است که می تواند حرفه ای باشد ، اما همچنان گرانتر از هزینه کم راه حل های مشترک مشترک است. به راه حل های VPS انواع مختلفی دارد ، از کوچکترین سرور 2 گیگابایتی تا 128 دستگاه عظیم. سرورهای VPS اغلب از بهترین سخت افزار موجود در آن زمان ساخته می شوند تا تنوع تنظیمات مختلف را برای کاربران ارائه دهند. وقتی صحبت از VPS و سرورهای اختصاصی می شود ، هر دو از میزبانی مشترک قیمت بالاتری خواهند داشت.

dedicated hosting is very secure

میزبانی اختصاصی مزایا و معایب

اکنون که برخی از کاستی های مهم میزبانی مشترک را مشخص کرده ایم ، بیایید عمیق تر به VPS و میزبانی اختصاصی بپردازیم. سرورهای اختصاصی در مورد راه حل های میزبانی می توانند هر کاری را انجام دهند. آنها ستون فقرات همه سایتها یا برنامه های میزبانی شده از اینترنت هستند. همه نرم افزارها باید به گونه ای روی سخت افزار فیزیکی اجرا شوند ، بنابراین هیچ محدودیتی در مورد کارهایی که می توان با سرورهای اختصاصی انجام داد وجود ندارد.

حتی می توانید از سرور اختصاصی در ارتباط با دیگر سرورهای اختصاصی برای راه اندازی خوشه ای یا در دسترس بودن بالا استفاده کنید خدمات برای جلوگیری یا کاهش خرابی در هنگام وقایع سخت افزاری بحرانی. class = “Paragraph__SParagraph-sc-1p2ggqg-0″> یک سرور اختصاصی می تواند به عنوان سرور مادر برای چندین سرور VPS که از شبیه سازی سخت افزاری استفاده می کنند ، استفاده شود. آن نمونه های VPS را می توان بین سرورهای چندگانه مشابه پیکربندی شده جابجا کرد تا در صورت لزوم سخت افزار بیشتر/کمتری را فراهم کند. سرورهای اختصاصی در مقابل VPS کنترل کامل بر محیط میزبانی شما را ارائه می دهند.

مزایای میزبانی اختصاصی

بالاترین امنیت

زیرا شما تنها کسی هستید که از استفاده می کنید سرور اختصاصی ، خطر حمله حداقل است. اتصال شما به همراه سخت افزار شما کاملاً خصوصی و محفوظ است. یکی دیگر از نکات مهم این است که میزبانی اختصاصی می تواند از اقدامات امنیتی پیشرفته تری مانند فایروال سخت افزاری سنتی ، در حالی که راه حل های میزبانی مشترک و VPS نمی تواند. این یک مثال برجسته است که چرا انتخاب محصول میزبانی مناسب بیشتر از قیمت گذاری است.

عملکرد بالا

سرورهای اختصاصی اجازه مستقیم دسترسی به سخت افزار و ارائه عملکرد شگفت انگیز برای پیکربندی های خاص. -block-type = “paragraph” data-lw-block-attributes = “” readability = “13”>

سرورهای اختصاصی را می توان بدون هیچ محدودیتی به هر روشی که پیکربندی کنید پیکربندی کرد. یا محدودیت های میزبان به دلیل دسترسی مستقیم کاربر به سخت افزار. و درست مانند نحوه میزبانی VPS با نصب نرم افزارهای خاص و تنظیم تنظیمات ، همین امر را می توان در مورد سرورهای اختصاصی و سرورهای ابری نیز بیان کرد. با این حال ، به خاطر داشته باشید که اگرچه VPS و سرورهای اختصاصی قابلیت پیکربندی بیشتری را ارائه می دهند ، میزبانی مشترک فقط سفارشی سازی و کنترل سطح را ارائه می دهد.

معایب میزبانی اختصاصی

مقیاس پذیری سطح متوسط ​​

سرورهای اختصاصی عملکرد فوق العاده ای دارند اما به دلیل سخت افزار فیزیکی و فضای موجود در شاسی آنها محدود هستند. ارتقا همیشه امکان پذیر است اما بسته به ارتقاء مورد نیاز ، ممکن است به خرابی یا مهاجرت قابل توجهی نیاز داشته باشید. خوشه بندی سرور و در دسترس بودن بالا می تواند این امر را محدود کند ، اما به طور کلی قیمت بسیار بیشتری دارد. بار دیگر ، تفاوت می تواند ناچیز باشد ، اما هنگام مقایسه سرور اختصاصی در مقابل VPS ، مقیاس پذیری بالایی به میزبانی VPS تعلق می گیرد.

هزینه بالا

این سرورها از نظر هزینه های مکرر ماهانه و ارتقاء سخت افزاری از قیمت بیشتری برخوردار خواهند بود. هزینه سرور اختصاصی ناشی از پرداخت هزینه سخت افزاری است که از آن استفاده می کنید و عدم پشتیبانی از سخت افزار بزرگتری که برای تنظیمات VPS استفاده می شود. توجه به این نکته ضروری است که هزینه نیز بر اساس تصمیم شما بین

مزایا و معایب میزبانی سرور Cloud

با سرور ابری ، مقیاس پذیری در صورت تقاضا است و به دلیل نیاز به منابع بدون خرابی رخ می دهد به به طور مشابه ، در صورت بروز نقص سخت افزاری یا مشکل امنیتی ، میزبانی VPS می تواند به تعویق بیفتد تا سخت افزار را در سرور اصلی جایگزین کند یا سیستم های خراب را وصله کند. با استفاده از یک سرور ابری ، خوشه اضافی است و هیچ گونه خرابی برای کاربران نهایی یا بازدیدکنندگان وب سایت/برنامه وجود ندارد که منجر به تجربه بهتر می شود.

مزایای میزبانی ابری

مقیاس پذیری بالا

بر اساس ماهیت آن ، ابر عمومی سرورها می توانند به سرعت بالا و پایین بروند تا بتوانند تقاضای ترافیک و منابع را با سرعت بی سابقه ای برآورده کنند. با افزایش پهنای باند و قابلیت ارتجاعی ، سرورهای ابری مقیاس پذیرترین نوع میزبانی موجود هستند. سرورهای ابری در سرورهای متعددی با استفاده از مجازی سازی برای چسباندن آنها به یکدیگر وجود دارند.

عملکرد بالا

سرورهای ابری نیز اعطا می کنند عملکرد شگفت انگیز ، به ویژه برای سایتها و برنامه های کاربردی که مستعد ترافیک ناهموار هستند یا برای افزایش سریع منابع نیاز دارند.

امنیت بالا

سرورهای ابری به صورت فعال عمل می کنند تحت نظارت برای تهدیدهای امنیتی از آنجا که با استفاده از مجازی سازی در سرورهای متعدد اضافی می شوند ، می توانید مطمئن باشید که در صورت بروز هرگونه مشکلی سایت شما آنلاین می ماند.

برخی از قابلیت تنظیمات

مانند VPS و راه حل های میزبانی اختصاصی ، سرورهای ابری نیز دسترسی کاملی به سیستم ها می دهند و یک راه حل cPanel بسیار مقیاس پذیر هستند ، بنابراین آسمان برای پیکربندی محدود است. برخلاف سرورهای اختصاصی که کنترل کامل را در اختیار دارند ، سرورهای ابری هیچ دسترسی ریشه ای برای مشتریان ندارند و منحصراً با لینوکس و cPanel استفاده می شوند.

معایب میزبانی ابری

هزینه بالا

سرورهای ابری از نظر هزینه نسبتاً مشابه سرورهای اختصاصی هستند. این تفاوت در قیمت ها به این دلیل است که سرورهای ابری دسترسی به مجموعه ای از سرورهای بسیار در دسترس را فراهم می کنند. مقیاس بندی در میان این سرورهای بسیار در دسترس تنها توسط منابع بلااستفاده موجود در آن زمان در سرورهای متصل محدود می شود.

Shared vs VPS vs Dedicated vs Cloud: چگونه انتخاب می کنید؟

هنگام تصمیم گیری بین میزبانی مشترک در مقابل VPS در مقابل میزبانی اختصاصی در مقابل میزبانی ابری ، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کرده اید که نه تنها امروز نیازهای شما را برآورده می کند بلکه می تواند نیازهای شما را در آینده برطرف کند. در حالی که به آسانی می توان دریافت که میزبانی مشترک راه حل ارزان تری است ، اما در طولانی مدت می تواند برای آژانس های اینترنتی بسیار گرانتر باشد.

راه حل های میزبانی ارائه شده در این منبع همگی مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که هنگام تلاش باید به آنها توجه کنید. تصمیم بگیرید کدام برای نیازهای شما بهتر کار می کند. در بیشتر موارد ، نیازهای منحصر به فرد شما ممکن است نیاز به سنجش ویژگی ها و عملکردهای مهمتر داشته باشد.

در اینجا خلاصه ای از میزبانی که به احتمال زیاد بر اساس مزایا و معایب هر کدام می خواهید ارائه شده است:

  • میزبانی مشترک: به عنوان اساسی ترین پیشنهاد ، میزبانی مشترک عملکرد ، امنیت یا انعطاف پذیری زیادی را ارائه نمی دهد. با این حال ، میزبانی مشترک کمترین هزینه کلی را دارد. این نوع میزبانی برای وب سایتهای کم تردد و ثابت مناسب است.
  • میزبانی VPS : با هزینه های کمتر از میزبانی اختصاصی یا ابری ، VPS یک راه میان راهی با مقیاس بندی مقرون به صرفه و عملکرد و امنیت بهتر نسبت به میزبانی مشترک است. میزبانی VPS یک انتخاب عالی برای محیط های تولید و توسعه است ، زیرا می تواند بیشتر وب سایت ها و برنامه های کاربردی را در خود جای دهد در حالی که هنوز عملکرد عالی را ارائه می دهد.
  • میزبانی اختصاصی : یک گزینه مناسب با عملکرد و امنیت بهتر نسبت به میزبانی مشترک و VPS ، میزبانی اختصاصی نیز دارای قابلیت تنظیمات نامحدود بیشتری نسبت به سرورهای ابری است. با این حال ، میزبانی ابری مقیاس پذیری بیشتری دارد. سرورهای اختصاصی بهترین راه حل های میزبانی هستند و می توانند نیازهای تقریباً هر وب سایت یا محصول را برطرف کنند ، به ویژه آنهایی که شامل تنظیمات خاص یا برنامه های قدیمی هستند.
  • میزبانی ابری : اگرچه بالاترین هزینه در مقایسه با اشتراک گذاری ، VPS و اختصاصی ، میزبانی ابری یک راه حل برتر و برتر است. میزبانی ابری برای کسانی که نیاز به راه اندازی سریع ، مقیاس پذیر و پایدار cPanel دارند بهتر است.

همانطور که میزبانی دلخواه خود را انتخاب می کنید ، سعی کنید ضرب المثل قدیمی را به خاطر بسپارید: “آنچه را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید.” در مورد سرویس میزبانی که انتخاب می کنید ، واقعاً چنین است.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *