vRealize Operations Manager چیست؟ مروری جامع, بیا سایت ایران

vRealize Operations Manager چیست؟ مروری جامع

جای تعجب نیست که طی چند سال گذشته ، زیرساخت های فناوری اطلاعات ابری و پیش فرض برای اکثر شرکت ها پیچیده تر شده است.

سیستم های پیچیده چالش های زیادی را ایجاد می کنند که برای انجام صحیح آنها به زمان زیادی نیاز است. به عنوان نیاز به نظارت مداوم بر عملکرد ، انجام ارتقاء مکرر برای سخت افزارهای قدیمی ، ساده سازی منابع و ذخیره سازی که استفاده نمی شود ، حفظ استانداردهای امنیتی بالا و عیب یابی مسائل تصادفی.

به همین دلیل است که اکثر بخش های فناوری اطلاعات از راه حلی مانند VMware vRealize Operations Manager (vROps)-یک پلتفرم یکپارچه و دارای هوش مصنوعی برای بهینه سازی مستمر عملکرد ، مدیریت هزینه ، اصلاح و انطباق استفاده می کنند.

این مدیر عملیات بصورت کامل یکپارچه را در زیرساخت های فیزیکی ، مجازی و ابری شما ، از جمله ماشین ها و ظروف مجازی ، ارائه می دهد.

vROps به مراتب بهترین راه برای خودکارسازی و ساده سازی مدیریت عملیات شما و استفاده از تجزیه و تحلیل پیش بینی تقریباً در هر مقیاسی است.

سازمانهایی که بیشترین بهره را از vROPS می برند ، سازمانهایی هستند که در حال حاضر فاقد کارآیی در محیط های مختلف فناوری اطلاعات خود هستند و مایلند از طریق بهینه سازی هوشمند سرمایه گذاری در زیرساخت فناوری اطلاعات خود را کاهش دهند.

شرکت هایی که قبلاً از VMware vSphere یا VMware vSAN استفاده می کنند ، ادغام vROps را بسیار مفید می دانند.

what is vrealize operations

vROps VMware چیست : همه آنچه باید بدانید

عملیات vRealize چیست؟ به بیان ساده ، vROps یک ابزار نیمه مستقل VMware است که از قدرت هوش مصنوعی برای نظارت ، عیب یابی و مدیریت هر محیط مجازی استفاده می کند. می توان آن را به عنوان یک سرویس مستقل خریداری کرد ، که در vRealize Suite موجود است یا با vRealize Cloud Universal مشترک شده است.

VMware vRealize Manager Operations داده ها را از هر شی در سرتاسر محیط مجازی شده جمع آوری می کند و سپس آنها را ذخیره و تجزیه و تحلیل می کند تا مشکلات را تشخیص داده و برطرف کند.

یکی از بزرگترین مزایای vROps این است که قادر است مشکلات را در تیم فناوری اطلاعات خود یا مشتریان خود شناسایی کند ، و به موقع در مورد هر چیزی که ممکن است اشتباه باشد ، به شما اطلاع دهد.

سه ویژگی اصلی vROps عبارتند از نظارت کلی بر روی ابر ، یک کنسول بومی و نماهای یکپارچه.

 1. نظارت کلی بر ابر تفاوت بین ابر عمومی را می داند و ابر خصوصی ، و از تجزیه و تحلیل AI برای همه داده ها در کل زیرساخت شما استفاده می کند.
 2. یک کنسول بومی با در نظر داشتن vSphere ، VMware Cloud و vSAN ساخته شده است و دارای ابزارهای یکپارچه است که با اکثر محصولات مجازی VMware کار می کند.
 3. نماهای فدرال به شما امکان می دهد اطلاعات را بر اساس مراکز داده جغرافیایی و نمونه های vROps تقسیم کنید.

vRealize Operations Architecture

معماری vROps به گونه ای طراحی شده است که امکان ردیابی همزمان چندین منبع داده و پیش بینی رفتار هر شیء داده در پارامترهای آن را ممکن می سازد.

 • گره اصلی است که قادر به انجام کلیه جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها است و برای مدیریت سایر گره ها استفاده می شود.
 • یک گره تکراری اختیاری است و می تواند برای اهداف در دسترس بودن بالا ایجاد شود.
 • یک گره داده اضافی در استقرارهای بزرگتر به hel استفاده می شود. p با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها.
 • یک جمع آوری از راه دور بخشی از خوشه تجزیه و تحلیل نیست ، اما گاهی اوقات در استقرار توزیع شده جهت پیمایش فایروال ها ، کار با منابع داده از راه دور و پهنای باند را بهینه کنید. -sc-1p2ggqg-0 “> هر گره همچنین دارای اجزای زیر است:
 • UI محصول/سرپرست که به کاربر اجازه می دهد رابط را کنترل کند.
 • API استراحت/گردآورنده که همه داده ها را از اجزای دیگر جمع آوری می کند.
 • کنترل کننده که جریان داده را مدیریت می کند.
 • تجزیه و تحلیل که مراقبت می کند همه محاسبات و ارتباط بین مجموعه داده.
 • پایداری که عملیات خواندن/نوشتن را انجام می دهد.
 • xDB که داده های HIS (خدمات موجودی تاریخی) را ذخیره می کند.
 • xDB جهانی که همه تنظیمات و تنظیمات کاربر را پیگیری می کند.
 • FSDB که شامل همه معیارهای جمع آوری شده در قالب خام است.

نشانهای vROps

برای اینکه واقعاً بدانید عملیات vRealize چیست ، همچنین مهم است که بدانید چگونه از نشان ها استفاده می کند. نشان ها به آزمایش اجسام و همچنین یافتن و تصحیح مشکلات کمک می کنند. به سه نوع مختلف تقسیم می شوند:

 1. نشان سلامت وضعیت کلی سیستم شما را نشان می دهد و برای مقابله با مشکلات فوری استفاده می شود.
 2. نشان خطر نشان دهنده مشکلات احتمالی در آینده است که ممکن است بر عملکرد سیستم تأثیر بگذارد.
 3. کارآیی نشان بهترین راه را برای اجرای موثرتر تمام فرایندهای جاری نشان می دهد.

تفاوت vSphere چیست و vRealize؟

هنگام صحبت در مورد VMware ، مهم است که نه تنها به س questionsالات مانند” vRealize چیست؟ ” بلکه تفاوت آن با vSphere.

بر خلاف vRealize ، که در اصل یک ابزار نظارتی است که اغلب بخشی از مجموعه بزرگتر vRealize Suite است ، vSphere یک پلت فرم مجازی سازی کامل است که می تواند به عنوان مثال انواع ماشین های مجازی را با استفاده از vSphere VLAN تغذیه کند.

در حالی که vRealize Suite می تواند در ابرهای خصوصی و عمومی کار کند ، با اضافه شدن vSphere ، می تواند به مجموعه کامل vCloud تبدیل شود تا زیرساخت ابری در سطح سازمانی ایجاد شود.

Liquid Web Knows VMware

هنوز مطمئن نیستید که vRealize Operations Manager چیست و چگونه می تواند به نفع شرکت شما باشد؟ نمی دانید چگونه می توانید vRealize و vSphere را ادغام کنید؟ با وب مایع تماس بگیرید و یکی از تکنسین های دوستانه ما به همه سوالات شما پاسخ می دهد و به ارائه یک طرح زیرساختی قوی برای شرکت شما.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *